Női kosár Magyar Kupa: a Péccsel lett teljes az elődöntő mezőnye

2012.02.25. 20:01
Utolsóként a Pécs jutott be a legjobb négy közé a női kosárlabda Magyar Kupában, miután a negyeddöntő egyetlen szombati mérkőzésén 14 ponttal győzött az FTC vendégeként.

A fekete szerelésben játszó vendégek az amerikai irányító-bedobó, Allie Quigley nélkül is könnyedén húztak el 11–2-re. Edzőkollégája, Farkas Sándor cserékkel próbált új impulzust vinni a Ferencváros játékába – mérsékelt sikerrel, a házigazda az első negyed végére hatpontosra csökkentette hátrányát (17–23).

A Ferencváros a továbbiakban is csak futott a Pécs után, de nem nagyon tudott tízpontos különbségen belülre kerülni. A vendégcsapat Török Szilvia és Murphy Lynn vezérletével a nagyszünet előtt 39–27-re vezetett. Míg a zöld-fehérek csarnokában is többségben lévő pécsi szurkolótábor a vitatható játékvezetői ítéletekkel foglalkozott, Djokics játékosai egyre csak növelték előnyüket, a zárónegyed közepére megközelítették a húszpontos különbséget.

Az Englert Orsolya vezényelte házigazda dicséretére legyen mondva, az utolsó öt percben akaraterőből jelesre vizsgázott, de csak megközelíteni tudta baranyai riválisát, amely 72–58-cal zárta le a mérkőzést.

NŐI KOSÁRLABDA MAGYAR KUPA
NEGYEDDÖNTŐ, NŐK
FERENCVÁROS–PÉCS 2010 58–72 (17–23, 10–16, 14–14, 17–19)
Népliget, 500 néző. V: Papp P., Király, Jakab
FERENCVÁROS: ENGLERT 16/6, Tamás 5, Szlimák 8/6, Hegedűs R. 5, Turóczi 4. Cs: KOVÁCS K. 11, Ruják 2, Russai 7/3. Edző: Farkas Sándor
PÉCS: TÖRÖK SZ. 13/3, RAKSÁNYI 15, Sarok 4, HORVÁTH L. 8, MURPHY 16. Cs: Laczi 7/3, Szamosi 7, Pénzes 2, Csutorás, Balla D. Edző: Zseljko Djokics
Kipontozódott: Szamosi (31. p.)
Az eredmény alakulása: 3. p.: 2–11. 8. p.: 11–19, 14. p.: 19–31, 17. p.: 22–35. 24. p.: 30–45. 29. p.: 38–51. 32. p.: 45–55. 34. p.: 47–64. 36. p.: 54–64. 39. p.: 58–72
Farkas Sándor: Rosszul kezdtünk, ez rányomta bélyegét a mérkőzésre. Úgy látszik, nem tudunk kimozdulni erről a tizennégy pontos különbségről.
Zseljko Djokics: Ezt a napot és a mérkőzését biztosan sohasem fogom elfelejteni. Csapatom megmutatta, hogy oroszlánként tud küzdeni. Köszönöm a minket elkísérő szurkolók lelkes buzdítását!