Női kosár KEL: hihetetlen dráma és pécsi siker Sopronban

2013.10.02. 20:00
A Sopron–PINKK Pécs meccs a végén Fegyverneky Zsófia (balra) és Iványi Dalma párbajává alakult – utóbbi örülhetett <br />(Fotó: Havran Zoltán)
A női kosárlabda Közép-európai Liga (KEL) 2. fordulójában ma öt magyar csapat lépett pályára. A PINKK Pécs drámai meccsen nyert Sopronban.

A KEL-ben ma csak egy magyar csapat lépett pályára szlovák ellenféllel szemben, a PEAC-Pécs Pöstyénben a Piestanské Cajky vendégeként lépett pályára, azután, hogy tegnap Kassán előrehozott meccsen 38 pontos vereséget szenvedett.

A PEAC ma a szebbik arcát mutatta – akárcsak múlt héten, a Samorín ellen az 1. fordulóban, amikor 21 ponttal győzött –, már az első negyedben 25–11-re elhúzott és végig kézben is tartotta a találkozót. A baranyaiaknál elsősorban a légiósok remekeltek, az amerikai Latoya Williams, a szerb Szanja Orozovics és a jamaicai Maurita Reid is jó játékkal járult hozzá a 76–61-es vendégsikerhez.

A másik pécsi csapat, az NB I-ben az előző szezonban bronzérmes PINKK Pécsi 424 a magyar bajnoki címvédő Sopron otthonában lépett pályára, és teljesen egyenrangú ellenfélnek bizonyult. Olyannyira, hogy a harmadik negyedben 37–35-re vezetett is. Ekkor hazai oldalon még csak négyen szereztek pontot, míg a vendégeknél már nyolcan is. A Sopron gyorsan fordítani tudott, de csak átmenetileg, ugyanis Iványi Dalma és Kováts Nikolett egy triplája után már ismét a Pécsnél volt az előny.

A két csapat innentől szinte végig fej-fej mellett haladt, hol az egyik, hol a másik együttes tartott előrébb.

Az utolsó négy perc még ötpontos, 53–48-as soproni vezetésnél kezdődött, de jött újabb két pécsi tripla, ezúttal is Iványi, illetve Sarok Nikolett előadásában. A PINKK ismét fordított, ám még közel sem volt vége a találkozónak. A 22 pontig jutó Fegyverneky Zsófia pontjai révén ugyanis 18 másodperccel a meccs vége előtt 57–56-ra ismét a Sopron vezetett.

IVÁNYI: VOLT ÖNBIZALMAM
„Látványos, izgalmas mérkőzés volt. Úgy érzem, többet tettünk a győzelemért, mint ellenfelünk. Nem estünk kétségbe, amikor az elején elhúzott a hazai csapat, az előző szezonban is voltak ilyen periódusaink a meccseken. Valóban nem sikerültek sokáig a dobásaim, de a soproni gyűrű már egy párszor kifogott rajtam, de azért a végén is volt elég önbizalmam elvállalni, és szerencsére bement” – nyilatkozta a meccs után a pécsi irányító.

A dráma azonban folytatódott: Iványi beszórt két büntetőt, majd megint jött Fegyverneky, és egy másodperccel a vége előtt 59–58-as soproni vezetés. Időkérés után a dudaszó pillanatában azonban Iványi a pécsiek javára döntötte el a rangadót, amely mérkőzés már a régi nagy Sopron–Pécs csatákat idézte. A vendégektől a tízpontos Iványin kívül a 15 pontig jutó szerb centert, Tijana Andjukovicsot és a másik centert, a tízpontos Louella Tomlinsont lehet kiemelni, ők ketten egyébként kilenc-kilenc lepattanót is begyűjtöttek.

A játéknap másik magyar-magyar meccsén a DVTK könnyedén, 93–56-ra győzött a Cegléd ellen.

NŐI KÖZÉP-EURÓPAI LIGA
2. FORDULÓ

UNIQA EUROLEASING SOPRON
–PINKK PÉCSI 424 59–60 (15–10, 18–20, 12–16, 12–12)
Sopron, 600
néző. Vezette: Cziffra, Szabó G., Tőzsér
SOPRON:
FEGYVERNEKY 24, Simon Zs. 8, Zsovár 2, Licskai, Krnjics 11. Csere: Weninger, Hawkins, Tetemondová 12/9, Sztankovics 2. Vezetőedző: Igor Polenek
PINKK:
Minciková 4, Ruják 3/3, Sinclair 3, Őri, TOMLINSON 10. Csere: IVÁNYI 10/6, Adamecz 2, AJDUKOVICS 15, Sarok 6/6, Kováts N. 7/3, Katona Sz.Vezetőedző: Roberto Hernandez
Az eredmény alakulása. 3. p.:
6–0. 7. p.: 13–2. 12. p.: 20–10. 16. p.: 28–27. 19. p.: 33–29. 24. p.: 35–37. 27. p.: 39–41. 29. p.: 44–41. 30. p.: 45–46. 33. p.: 45–46. 36. p.: 51–46. 38. p.: 53–54. 40. p.: 59–58

Igor Polenek:
– Kemény mérkőzés volt, mindkét csapat odatette magát, és küzdött a győzelemért. A következő mérkőzésen győznünk kell, mert nagyon bosszantó, hogy hazai közönség előtt az idénynyitón vereséget szenvedtünk egy szerencsésebb végjátékot produkáló ellenféltől.
Roberto Hernandez: – Rosszul kezdtük a találkozót, mert nem koncentráltunk eléggé. A nagyszünet után stabilabbá vált játékunk, és a legjobb pillanatban dobtuka győztes kosarat. Nálunk játszik a legjobb magyar kosárlabdázó, Iványi Dalma.

2. FORDULÓ

CEGLÉDI EKK–DVTK ALUINVENT 56–93 (15–32, 17–23, 13–20, 11–18)
Cegléd, 200 néző. V: Győrffy, Gál J., Fodor
CEGLÉD: MÁNYOKY 11/3, SKOBEL 11/6, Gorjanácz 10, Kobolák 3, Frieson 11. Csere: Serbán 9/3, Filipowicz D. 1, Szabó D. Edző: Arkadiusz Koniecki
DVTK: Bukovszki 2, Czank 2, Sverrisdottir 11/3, JANSONE 12/6, Tobin 8. Csere: RAVEN 26/9, BÁLINT 11/3, Szabó P. 5, Vincze V. 2, Horváth B. 5/3, Dubei 9, Szabó B. Edző: Peresztegi Nagy Ákos
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–7. 8. p.: 8–24. 15. p.: 19–39. 19. p.: 30–51. 24. p.: 39–60. 28. p.: 43–70. 33. p.: 48–77. 37. p.: 54–83
Kipontozódott: Frieson (36. p.)
Arkadiusz Koniecki:
– Nem vagyunk még eléggé felkészültek. Munkahelyi és iskolai elfoglaltság miatt sajnos nemegyszer csak négyen-öten vannak az edzésen. Amatőrök vagyunk még. A lányok harcosan játszottak, de ez kevés.
Peresztegi Nagy Ákos: – Nem vagyok maradéktalanul elégedett a csapattal, a védekezés agresszivitásában láttam hiányosságot.

PIESTANSKÉ CAJKY (szlovák)–PEAC PÉCS 61–76 (11–25, 12–13, 14–22, 24–16)
Pöstyén, 300
néző.
PIESTANSKÉ CAJKY: Bartonová 8, Paleniková 14/6, Fabianová 14/12, Stehliková 10, Krc-Turbová 10. Csere: Zentková, Pilatová 3/3, Dudasová 2. Edző: Martin Pospisil
PEAC PÉCS: Fűrész 2, Reid 17/3, Horváth L. 8, Nagy-Bujdosó 6, Williams 23/3. Csere: Pap R. 6, Jovanovics 8/3, Orozovics 6, Kiss V., Nagy D. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–9. 7. p.: 5–20. 12. p.: 16–28. 16. p.: 21–31. 18. p.: 23–37. 24. p.: 25–50. 29. p.: 35–56. 36. p.: 57–72.
Kipontozódott: Reid (40. p.)
Djokics Zseljko: – Gratulálnom kell a csapatomnak, mert jól reagált a Kassa elleni vereségre. Most csapatként játszottunk, minden tekintetben felülmúltuk riválisunkat.