Női kosár Európa-kupa: a Sopron 17 ponttal nyert Komlón

2014.11.06. 18:33
Hat pontjával Simon Zsófia volt a mezőny legeredményesebb magyar játékosa (Fotó: Korponai Tamás)
Az Uniqa Euroleasing Sopron 81–64-re nyert Komlón a PINKK Pécsi 424 vendégeként a női kosárlabda Európa-kupa H-csoportjának nyitó fordulójában. A Győr 72–58-as vereséget szenvedett Svédországban az F-csoport első mérkőzésén.

A KÖZEPE JÓ VOLT
Két jó negyedet közrefogott két rossz, győri szempontból így foglalható össze az umeai mérkőzés. Sajnos a két rossz játékrész eldöntötte a találkozót, az első tíz percet 17–9-re, az utolsót 20–12-re bukta el a magyar csapat.

A Győrben Takács Kata és a szerb Tamara Radocaj 18 pontot szerzett, míg Vajda Anna dupla duplával (14 pont, 16 lepattanó) zárt.

A PINKK rögtön a mérkőzés elején 5–0-s hátrányba került, és gyakorlatilag az egész mérkőzésen futott az eredmény után. Tette mindezt több-kevesebb sikerrel.

A Sopron a második negyedben már 12 ponttal is vezetett (26–38), de 12 perccel a vége előtt már 51–51-et mutatott az eredményjelző. A vendégek még a harmadik játékrészben újítani tudtak, legjobbjuk, Kayla McBride gyorsan bevágott két triplát, és a záró negyednek 61–54-es előnnyel vághatott neki a Sopron.

Az újbóli feltámadás már nem sikerült a PINKK-nek, így a legutóbbi két magyar bajnokcsapat összecsapását a soproniak nyerték meg. A legjobb magyar pontszerző hazai oldalon Ruják Nóra (5 pont) volt, míg a vendégeknél Simon Zsófia (6 pont).

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
H-CSOPORT, 1. FORDULÓ
PINKK-PÉCSI 424–UNIQA EUROLEASING SOPRON 64–81 (17–24, 19–17, 18–20, 10–20)
Komló, 600
néző. Vezette: Zubak (szlovák), Kunosic (bosnyák), Podar (román)
PINKK: Faulkner 15, RUJÁK 5/3, KEY 19/9, Őri 3/3, Stewart 11. Csere: Putnyina 9/3, Adamecz 2, Nagy D.
SOPRON: CIGLAR 9/3, HARTLEY 12, MCBRIDE 22/9, CRVENDAKICS 15/6, Krnjics 11. Csere: Simon Zs. 6/3, Sztankovics 4, Licskai 2, Zsovár
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–5. 6. perc: 10–15. 8. p.: 15–15. 13. p.: 19–28. 17. p.: 26–38. 39. p.: 35–38. 24. p.: 41–47. 26. p.: 45–47. 28. p.: 51–51. 30. p.: 54–61. 35. p.: 59–74
ROBERTO HERNÁNDEZ, a PINKK edzője:
– A harmadik negyed végén, amikor utolértük az ellenfelet, összeomlottunk. Faultproblémáink is akadtak, ez sem segített. Ezúttal jobb volt a Sopron, nem tudtuk megállítani őket, de azért dolgozunk, hogy legközelebb ne így legyen.
IGOR POLENEK, a Sopron edzője: – Ha kívülről úgy tűnt, hogy könnyű meccs volt, az annak köszönhető, hogy nagyszerűen feltérképeztük a PINKK-et. Most egyértelműen jobbak voltunk, és jól is játszott a csapat, de azok is sokat tettek a sikerért, akik kevesebbet voltak a pályán. Még három győzelem kell a továbbjutáshoz, de mindegyik mérkőzést meg akarjuk nyerni.