Női kosár Euroliga: újabb vereséget szenvedett el a Sopron

MTI MTIMTI MTI
2015.12.16. 20:01
Krinjics 13 ponttal lett a Sopron legeredményesebbje (Fotó: Földi D. Attila, archív)
A Sopron hazai pályán 19 ponttal kikapott szerdán a francia Villeneuve-től a női kosárlabda Euroliga nyolcadik fordulójában.

A kontinentális elitbe egy év kihagyás után visszatért magyar bajnok 1/6-os győzelem/vereség mérleggel az A-csoport nyolcadik, utolsó helyéről várta a folytatást, míg a Villeneuve 3/4-gyel a hatodik helyen állt.

Sterbenz László tanítványai 4–4-ig tartották a lépést ellenfelükkel, majd onnantól folyamatosan futottak az eredmény után. A sokkal hatékonyabban lepattanózó franciák a 8. percben már 13 ponttal vezettek, az első negyed végén pedig 13-27 állt az eredményjelzőn. A folytatásban csak a válogatott Dubei Debóra és a szerb-magyar Krnjics Szara jeleskedett a hazaiaknál, így a nagyszünetben már 24-44 volt az állás.

A térfélcsere után nem változott a játék képe, a mezőnyből 49 százalékkal célzó vendégek őrizték előnyüket, a 30 százalékkal dobó Sopron viszont csaknem két és fél percig gólképtelen maradt. A
38-56-ról induló utolsó negyedre jelentősen csökkent a színvonal, a francia csapat végül magabiztosan nyerte a meccset.

A 15 triplakísérletéből csak egyet értékesítő magyar együttes egyszer sem vezetett a találkozón, és újabb vereségével távol került az első négy helytől, a vele járó továbbjutástól. A csoport 5. és 6. helyezettje a második vonalnak számító Európa Kupa negyeddöntőjében folytatja majd a szereplését.

A soproniak január 6-án az olasz Schiót fogadják.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
CSOPORTKÖR
A-CSOPORT, 8. FORDULÓ

UNIQA SOPRON–METROPOLE VILLENEUVE LILLE (francia) 50–69 (13–27, 11–17, 14–12, 12–13)
Sopron, 300
néző. V: Rohacky (osztrák), Szundics (montenegrói), Caruha (görög)
SOPRON: Ciglar 1, Fegyverneky 7, Simon 1, Crvendakics 7, Krnjics 13. Csere: Dubei 9/3, Halvarsson 9, Határ 3, Weninger, Böröndy. Edző: Sterbenz László
LILLE: BREMONT 7, GOMIS-HALILOVIC 10/6, KALCIDU 10/6, Amant 8, Gaye 8. Csere: Mahoney 2, Podrug 8, Kamba 7/3, Aubert 2, Robert 7. Edző: Frédéric Dusart
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–6. 6. p.: 6–18. 9. p.: 10–25. 14. p.: 20–30. 18. p.: 23–41. 24. p.: 30–50. 28. p.: 38–54. 32. p.: 39–61. 36. p.: 44–63. 38. p.: 48–67
Sterbenz László:
– Eddig is kaptunk pofonokat, de vállalható volt a hozzáállásunk. Most az első félidőben nem volt az. Nemcsak a mínusz húsz lepattanóra gondolok, hanem az eredménytelenségre is.
Frédéric Dusart: – Agresszívan kezdtük a mérkőzést, és ami fontosabb, eredményesen. A második félidőben szorosabbá tették a hazaiak a találkozót, de ekkor már őriztük előnyünket.