Női kosár Euroliga: tízpontos előnyben a DVTK a selejtezőben

H. K.H. K.
2019.09.25. 20:29
A DVTK 85–75-re legyőzte az olasz Veneziát a női kosárlabda Euroliga selejtezőjében, a párharc első mérkőzésén.
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK! (Fotók: Koncz György)

KOSÁRLABDA
NŐI EUROLIGA, SELEJTEZŐ, 1. MÉRKŐZÉS

ALUINVENT DVTK MISKOLC–UMANA REYER VENEZIA (olasz) 85–75
(31–15, 19–25, 17–15, 18–20)
Miskolc, 1500 néző. V: Yalman, Sahin (törökök), Zenis (szlovák)
MISKOLC:
Medgyessy 7/3, PUSZTAI 9/3, SKORICS 9/3, GOREE 17, MORRISON 28. Csere: Szücs R. 4, Zele 7, Kiss A. 4. Edző: Cziczás László
VENEZIA:
Gorini 2, ANDERSON 13/9, De Pretto 2, Bestagno 10, STEINBERGA 22/3. Csere: Carangelo 3, Macchi 10/6, Pastore, PENNA 9/3, Ciabattoni 4. Edző: Giampiero Ticchi
Kipontozódott:
Morrison (36. p.), Medgyessy (39. p.)
Az eredmény alakulása. 2. perc:
6–0. 5. p.: 18–4. 10. p.: 31–13. 12. p.: 33–21. 16. p.: 39–29. 19. p.: 50–34. 21. p.: 50–42. 24 p.: 56–46. 28. p.: 63–48. 32. p.: 71–57. 34. p.: 78–59. 38. p.: 83–73
Cziczás László:
– Szép meccset játszottunk, a csapat újra egymásra talált a közönséggel. Noha a litván center, Gintare Petronyte nem játszott, nagy siker, hogy nyertünk. Teljesen megérdemelten győztünk, már csak azért is, mert volt olyan kulcsjátékosom, aki nem játszott kiemelkedően. Tíz pont nem sok, de nem is kevés, még mindig a Venezia a párharc esélyese.
Giampiero Ticchi: – Kemény meccset játszottunk, remek hangulatban. Rosszul kezdtünk, teljesen beragadtunk, így hamar nagy hátrányba kerültünk, amit az egész meccsen magunkkal cipeltünk. Furcsa a végeredmény, mert akár öt, de akár tizenöt pont is lehetett volna a különbség a Miskolc javára. Jövő héten megpróbáljuk ledolgozni a hátrányt.

Nagyszerűen kezdett a DVTK, a hazaiak öt perc alatt berámoltak 18 pontot, ráadásul csak négyet kaptak (18–4) – hat perc után Ziomara Morrison, a DVTK friss szerzeménye már 9 pontnál járt. Az első negyed után 16 ponttal, 31–15-re vezetett a magyar csapat.

A félidőre 50–40-es DVTK-előnnyel vonulhattak az alakulatok – az első két negyedben a miskolci együttes nagyszerűen teljesített, a mezőnyből 57 százalékos hatékonysággal dobott kosárra, a hárompontosokat pedig 38 százalékkal értékesítette.

A 25–19-re elveszített második játékrészt követően a harmadik negyedben ismét a DVTK volt a jobb, 17–15-re hozta az etapot, így tizenkét pontos előnnyel (67–55) kezdhette meg az utolsó negyedet. A záró játékrészt 20–18-ra behúzták a vendégek, a DVTK így 85–75-re győzött.

A legeredményesebb játékos a magyarok chilei centere, Ziomara Morrison lett 28 ponttal.

A visszavágót egy hét múlva játsszák Velencében.

„Örülök a győzelemnek, de nehéz lesz a visszavágó az előny ellenére is. Összességében jól játszottunk, zömében megvalósítottuk azt, amit az edzéseken gyakoroltunk, csapatként dolgoztunk védekezésben és támadásban is. Boldog vagyok, hogy ilyen eredményes voltam az első hivatalos miskolci mérkőzésemen, amely a körülmények miatt elég hamar jött ahhoz képest, mikor kerültem ide” – vélekedett a találkozót követően Morrison.