Női kosár Euroliga: súlyos vereségbe szaladt bele a Sopron

2015.10.14. 21:34
A női kosárlabda Euroliga csoportkörének első fordulójában az Uniqa-Sopron papírforma vereséget szenvedett a francia Villeneuve Lille vendégeként.

A francia házigazda már az első félidőben igazolta papírforma fölényét a gyenge támadójátékkal két negyed alatt csupán 21 pontig jutó Sopron ellen. A 21 pont a vendéglátóknak a második felvonásban összejött. A nagyszünetre így eldőlni látszott a találkozó (35–21). A különbség a folytatásban nemhogy csökkent volna, hanem tovább nőtt. A harmadik negyed végére nemcsak a mérkőzés dőlt el végérvényesen, hanem az is, hogy a Sopron kiütéses vereséggel kezd. A vége aztán úgy lett közte 34, hogy végszóként Fegyverneky Zsófia dobott be két büntetőt (78–44).(35–21). A különbség a folytatásban nemhogy csökkent volna, hanem tovább nőtt. A harmadik negyed végére nemcsak a mérkőzés dőlt el végérvényesen, hanem az is, hogy a Sopron kiütéses vereséggel kezd. A vége aztán úgy lett közte 34, hogy végszóként Fegyverneky Zsófia dobott be két büntetőt (78–44).

Október 22-én az olasz Schio ellen folytatja szereplését a Sopron.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
A-CSOPORT, 1. FORDULÓ
ESBVA-LILLE MÉTROPOLE–UNIQA-SOPRON 78–44 (14–7, 21–14, 21–8, 22–15)
Villeneuve d'Ascq, 1350
néző. V: A. Panther (német), M. Kozlovskis (lett), K. Andersson (finn)
LILLE: Bremont 9/3, Mahoney 6, KALCIDU 9/3, AMANT 9, Gaye 8. Cs: SACKO 13, Gomis-Halilovic 7/3, Aubert 5/3, Podrug 8, Kamba 4. Edző: Frédéric Dusart
SOPRON: FEGYVERNEKY 10, Ciglar 5/3, Simon 2, Krnjics 6, Halvarsson 7. Cs: Zsovár 2, Crvendakics 5/3, Dubei, Határ 2, Weninger 5/3. Edző: Sterbenz László
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–3. 7. p.: 12–7. 13. p.: 16–14. 16. p.: 22–19. 19. p.: 32–21. 23. p.: 39–23. 26. p.: 49–25. 29. p.: 56–29. 34. p.: 65–35. 39. p.: 78–42