Női kosárlabda Euroliga: sima kassai győzelem Sopronban

MTI MTIMTI MTI
2015.12.09. 19:35
Az Uniqa Sopron hazai pályán 86–70-re kikapott a Good Angels Kosicétől a női kosárlabda Euroliga A-csoportjában.

A kontinentális elitbe egy év kihagyás után visszatérő magyar bajnok 1/5-ös győzelmi mérleggel állt az Euroligában, önbizalmának pedig jót tehetett, hogy vasárnap 96–73-ra nyert az NB I-ben legutóbb bronzérmes Győr vendégeként. A 2/4-es mutatóval érkező kassaiak 2013-ban negyedikek lettek az Euroligában, jelenlegi keretükben pedig két ismerős is akadt: az amerikai Shenise Johnson és a 35 éves szlovák Zuzana Zirková is megfordult korábban Sopronban.

Sterbenz László tanítványai 0–6-tal kezdtek, és a továbbiakban is csak futottak az eredmény után. A vendégek tíz pontra megléptek (13–23), hazai részről csak a horvát-magyar Ciglar Iva remekelt, aki az első 20 percben 10 pontot szerzett. A túloldalon Johnson 12, Zirková pedig 9 pontnál tartott a nagyszünetben, amikor 35–40 állt a nagy órán.

Térfélcsere után nem sokat változott a játék képe, a küzdelmes harmadik negyed 19–19-cel zárult, így az utolsó szakaszra maradt a döntés. Ekkor tíz ponttal elhúzott a Kosice, de hét perccel a vége előtt – főként a válogatott Simon Zsófiának köszönhetően – már csak 58–63 volt az állás. Innentől viszont már ismét a szlovák bajnok akarata érvényesült, így bár a 14 fordulós csoportkörből még sok hátravan, a magyar együttes vereségével távol került az első négy helyet jelentő továbbjutástól.

Az 1/6-os mérlegnél tartó soproniak egy hét múlva a francia Villeneuve-öt fogadják.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
A-CSOPORT, 7. FORDULÓ
UNIQA SOPRON–GOOD ANGELS KOSICE (szlovák) 70–86 (13–21, 22–19, 19–19, 16–27)
Sopron, 500
néző. V: Milicevic (bosnyák), Kucerová (cseh), Horozov (bolgár)
SOPRON: CIGLAR 16/6, Fegyverneky 7/3, SIMON Zs. 13/6, Halvarsson 8, Krnjic 14. Csere: Határ, Zsovár 5/3, Crvendakic 5/3, Weninger 2. Edző: Sterbencz László
KOSICE: ZIRKOVÁ 14/12, Oblak 4, JOHNSON 21/6, Langhorne 12, JURCENKOVÁ 15. Csere: Hruscaková 10, Balintová, Kissová 10/3, Stehlíková. Edző: Maros Kovácik
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–8. 6. p.: 10–11. 9. p.: 10–18. 12. p.: 20–27. 15. p.: 25–31. 18. p.: 35–36. 23. p.: 43–46. 25. p.: 47–50. 28. p.: 49–55. 32. p.: 56–63. 35. p.: 62–70. 38. p.: 64–82
Kipontozódott: Simon (38. p.)
Sterbencz László:
– Harmincöt percig öt-hat pontos különbség volt a két csapat között. A végén azonban nem tudtuk kompenzálni a 49–26–ra elveszített lepattanópárharcot. Ez az adat önmagáért beszél: brutális.
Maros Kovácik: – Az egyik legjobban védekező csapat vagyunk a mezőnyben, de most támadásban alkottunk kiválót. Jól mozgattuk a labdát, és többen is jó teljesítményt nyújtottak csapatomból.