Női kosár Euroliga: nem tett csodát a Sopron Kurszkban

2015.12.02. 18:29
Az Uniqa Sopron 98–63-ra kikapott a Dinamo Kurszk vendégeként a női kosárlabda Euroliga A-csoportjában.

A csapatok erejét figyelembe véve nem az volt a kérdés, hogy kikap-e az Euroligát tanulóterepnek használó Sopron, hanem az, hogy mennyivel. Nos, az utolsó negyed előtt még egész vállalható volt az eredmény, a Dinamo azonban a záró tíz percben sem vett vissza a tempóból, és majdnem megduplázta az addigi különbséget.

A magyar csapatból mindenképp ki kell emelni Szara Krnjicset, aki 18 ponttal és 10 lepattanóval dupla duplát ért el.

Az 1–5-ös mérleggel a csoport utolsó helyén álló Sopron a következő fordulóban a kassai Good Angelst látja vendégül.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
A-CSOPORT, 6. FORDULÓ
DIMANO KURSZK (orosz)–UNIQA SOPRON 98–63 (23–17, 28–17, 16–13, 31–16)
Kurszk, 1500
néző. V: Kupatadze (grúz), Manosz (görög), Kozlovskis (lett)
KURSZK: Jekabsone-Zogota 12/6, Eldebrink 12/6, Augustus 6, OGWUMIKE 20/3, Oszipova 10. Cs: Harding 5, MIYEM 14, Szapova 5/3, Vidmer 6, Levcsenko 6, Cseremiszina 2. Edző: Gundars Vetra
SOPRON: Ciglar 10/3, FEGYVERNEKY 14/6, Simon 4, KRNJICS 18, Halvarsson. Cs: Határ 2, Crvendakics 8, Dubei, Zsovár 3/3, Weninger 4. Edző: Sterbenz László
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–7. 7. p.: 16–11. 13. p.: 26–21. 17. p.: 41–30. 22. p.: 55–34. 27. p.: 59–42. 32. p.: 72–49. 35. p.: 85–49. 38. p.: 90–55
Kipontozódott: Simon (36. p.)
Sterbenz László:
– Hiába játszunk jó felfogásban, a büntetőterületen belüli puhányságunk és két egyperces rövidzárlat vezetett a nagy különbséghez.