Női kosár Euroliga: megvan a Sopron első győzelme

2015.10.28. 20:15
A Salamanca ellen megszületett a Sopron első győzelme a női kosárlabda Euroligában. Az A-csoport harmadik fordulójának mérkőzésén Fegyverneky Zsófiáék 73–67-re győztek a spanyolok ellen.

A Sopron remekül kezdett, az első negyedben elhúzott 16 ponttal, sőt, az előnye a folytatásban is nőtt, a második negyedben mutatott 41–20-at is az eredményjelző tábla.

Innét akár sima is lehetett volna a meccs, ám fordulás után látványosan visszaesett a Sopron, a salamancaiak pedig erőre kaptak, és tíz pont alatt tartották a harmadik negyedben a hazaiakat.

Sőt, át is vette a vezetést a vendégegyüttes, meglépett 64–61-re, de még időben eszmélt a Sopron, és a hajrában jobban koncentrált, az utolsó három percet 12–3-ra megnyert Sterbenz László csapata, így 1–2-re módosította a mérlegét. Fegyverneky 15, Krnjics Szara 14 ponttal járult hozzá a hazaiak győzelméhez.

A magyar bajnok jövő szerdán a 2014-ben és 2013-ban is Euroliga-ezüstérmes török Fenerbahcéhoz látogat.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
A-CSOPORT, 3. FORDULÓ
UNIQA SOPRON–PERFUMERIAS AVENIDA SALAMANCA (spanyol) 73–67
(29–13, 15–13, 9–21, 20–20)
Sopron, 800
néző. V: Vuckovic (szlovén), Szmiljanics (szerb), Csender (román)
SOPRON:
CIGLAR 10/6, FEGYVERNEKY 15/3, SIMON 12/9, Halvarsson 12, KRNJICS 10. Csere: Crvendakic 14/9, Weninger, Zsovár, Határ. Edző: Sterbenz László
SALAMANCA:
DOMÍNGUEZ 12, GEMELOS 14/6, Marginean 8, Gidden 6, Ndour 9. Csere: Blé, Rodríguez 5/3, Pedrals, VITOLA 10, Liston 3. Edző: Alberto Miranda
Az eredmény alakulása.
3. perc: 9–2. 6. p.: 18–7. 9. p.: 23–13. 13. p.: 34–15. 16. p.: 39–20. 18. p.: 41–21. 24. p.: 46–36. 26. p.: 46–41. 28. p.: 51–41. 32. p.: 58–54. 36. p.: 61–62. 39. p.: 69–66
Sterbenz László:
– Ötcsillagos első félidőt játszottunk, de a második félidőben támadásainkat rossz százalékkal fejeztük be. A végjátékban azonban megmutattuk, hogy van tartása csapatunknak.
Alberto Miranda:
– Összeszokott csapat a Sopron és tudtuk, hogy nehéz lesz ellenük játszani. A második félidei játékunkkal elégedett vagyok, de ez kevés az euroligás mérkőzéseken.

További eredmények: Good Angels Kosice (szlovák)–Galatasaray (török) 54–49, Dinamo Kurszk (orosz)–Beretta Famila Schio (olasz) 63–58, Lille (francia)–Fenerbahce (török) 55–69

1. Schio 3 2 1 230–182 5
2. Kurszk 3 2 1 190–160 5
3. Kosice 3 2 1 165–158 5
4. Fenerbahce 3 2 1 171–172 5
5. Salamanca 3 1 2 186–188 4
6. Galatasaray 3 1 2 169–184 4
7. SOPRON 3 1 2 178–242 4
8. Lille 3 1 2 182–185 3