Női kosár Euroliga: kikapott, de még továbbjuthat a Sopron

2020.02.20. 22:02
A magyar csapatnak az utolsó fordulóban mindenképpen győznie kell (Fotó: Magasi Dávid)
Győzni tudott a Kurszk a Sopron vendégeként a női kosárlabda Euroliga-csoportkör utolsó előtti fordulójában, de a magyar bajnoknak így is maradt némi esélye továbbjutni.

Valahogy győzni kellett – mert egy siker óriási lépést jelentett volna a továbbjutás felé a Sopron Basket számára. A győzelem szükségeltetett ahhoz, hogy az Euroliga csoportkörének utolsó fordulójára jó esélyei maradjanak a magyar bajnoknak az első négy közé kerülni. Sorsszerű volt, hogy az első kosarat Határ Bernadett szerezze az orosz Dinamo Kurszk ellen, ugyanis szerdán jelentette be klubja, hogy a magyar válogatott center egy évet hosszabbít és emellett májustól a WNBA-ben szereplő Indiana Feverhez igazol. Lendületesen és jól kezdett a sorozatban az előző három meccsét megnyerő hazai együttes, a harmadik percben már 11–4-re vezetett. Aztán az orosz csapat amerikai centere, Dewanna Bonner elorozta a lepattanót Candice Dupree elől és feltette a ziccert, majd hét méterről dobott hibátlan triplát ellenfele arcába. Mindebben semmi különleges nem lenne, ha nem tudnánk, hogy a szóban forgó hölgyek házastársi kapcsolatban élnek és két és fél éves leány ikrek szülei, akiket Bonner hozott a világra. Családi viszály nem lett a történtekből s valószínűleg a gyerkőcök sem vesztek össze azon, melyik csapatnak is drukkoljanak, de soproni időkérés viszont igen, ugyanis közben fordított a Kurszk. A vendégek az utolsó szalmaszálba próbáltak meg belekapaszkodni, tudván, ha csütörtökön kikapnak, végleg lemondhatnak a negyeddöntőről és legfeljebb az Európa-kupában folytathatják a csoportkör befejezése után, ami azért ciki lett volna a tavalyi döntős és a mezőnyben az egyik legnagyobb büdzsével rendelkező klub számára...

A szezon közben érkező kétszeres olimpia- és világbajnok ex-soproni Angel McCoughtry támadásban sokat lendített a Kurszkon, amely ugyan kiválóan dobott, de a Sopron rendre megtalálta a réseket a védekezésén. Főleg a két szerb válogatottja, Jelena Brooks és Alekszandra Crvendakics pontjaival, no meg remek csapatjátékkal, amit a félidőben feljegyzett 11 gólpassz is alátámasztott. Fordulás után az amerikai-orosz kettős állampolgárságú Epiphanny Prince percei következtek, a villámgyors és buldogszerűen játszó irányító kosaraival hét ponttal elhúzott a vendégcsapat, az öt percig gólképtelen Sopron védekezésébe pedig egyre több hiba csúszott, s a Kurszk futott egy 14–0-s etapot.

A 33. percben Gáspár Dávid reklamált hevesen, miután Briann January megkapta második sportszerűtlen hibáját és ezáltal véget ért számára a meccs – ekkor öt ponttal vezettek az oroszok, a közönség pedig tűzbe jött, mert látta, óriási erőfeszítéseket tesznek kedvenceik a győzelemért. Ám ezen a meccsen nem volt elég az akarat, a hajrában koncentráltabb és jobban játszó Kurszk végül győzni tudott. A Sopron jövő héten szerdán az olasz Schio vendégeként lép pályára, s nyernie kell, hogy egyáltalán maradjon esélye a negyeddöntőbe jutni.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
13. FORDULÓ, B-CSOPORT
SOPRON BASKET–DINAMO KURSZK (orosz) 61–74 (17–18, 20–14, 13–21, 11–21)
Sopron, 1200
néző. V: Juras (szerb), Spanic (szlovén), Baloun (cseh)
SOPRON: January 12/3, Fegyverneky, CRVENDAKICS 13, BROOKS 19/9, Határ 4. Csere: Dupree 9, Krajisnik 4, Dubei. Edző: Gáspár Dávid
KURSZK: PRINCE 23/9, Kirillova 5, Vidmer, BONNER 20/6, NDOUR 11/3. Csere: Barics, McCoughtry 7, Anojkina, Breland 8. Edző: Momir Taszics
Az eredmény alakulása. 3. p.: 7–2. 5. p.: 11–6. 10. p.: 17–18. 13. p.: 22–20. 15. p.: 28–23. 18. p.: 32–29. 20. p.: 37–32. 23. p.: 39–37. 25. p.: 41–40. 28. p.: 41–51. 30. p.: 50–53. 32. p.: 52–57. 35. p.: 59–62. 38. p.: 59–69. 40. p.: 61–74
Kipontozódott: January (33. perc, 2. sportszerűtlen hiba)
Gáspár Dávid: – Gratulálok ellenfelünknek, kemény mérkőzés volt! Most kicsit fáj ez a vereség, nyerni akartunk. Ugyanakkor büszke is vagyok a játékosaimra, az Euroliga egyik topcsapata ellen játszottunk. A kulcspillanatokban nem találtunk be, sok ki nem kényszerített hibát vétetünk. Nem tudtunk élni a lehetőségeinkkel sem, amiket kialakítottunk. Felemelt fejjel hagyhattuk el a pályát, és mindent meg fogunk tenni Schióban a győzelemért.
Momir Taszics: – Nyertünk végre egy meccset vendégként. Az első félidőben megpróbáltunk hét-nyolc játékost forgatni, de ez nem működött, így a szünet után kevesebb játékossal harcoltunk. A Sopron remek csapat, az egyik legérdekesebb kosárlabdát játssza az Euroligában. Az döntött, hogy a szünet után csökkenteni tudtuk az eladott labdáink számát.