Női kosár Euroliga: két negyed után még vezetett a Sopron

MTI MTIMTI MTI
2015.11.04. 21:05
A Sopron a papírformának megfelelően sima vereséget szenvedett a török Fenerbahce vendégeként szerdán a női kosárlabda Euroliga negyedik fordulójában.

A kontinentális elitbe egy év kihagyás után visszatérő magyar bajnok két vereség után a múlt héten legyőzte a vendég spanyol Salamancát, míg a tavaly és 2013-ban is Euroliga-ezüstérmes török alakulat 2/1-es mérleggel várta a folytatást. Az isztambuliak kezdőötösében egy ismerős is felbukkant: a magyar válogatott Quigley Allie csapata legjobbjának számít, aki a hétvégén 26 pontot szórt a Botas ellen megnyert bajnokin.

A Sopron a várakozásokkal ellentétben jól tartotta magát, a magyar csapat a félidőben még vezetett, a hazaiak azonban a 21–13-as harmadik negyeddel eldöntötték az összecsapást.

Az 1/3-as győzelmi mérlegnél tartó magyar bajnok jövő csütörtökön az ugyancsak török Galatasarayt fogadja.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
A-CSOPORT, 4. FORDULÓ
FENERBAHCE (török)–UNIQA-SOPRON 86–69 (25–27, 18–17, 21–13, 22–12)
Isztambul, 200
néző V: Kupatadze (grúz), Csender (román), Ferevszki (macedón)
FENERBAHCE: Vardarli 9/9, QUIGLEY 16, COLEMAN 15/9, Lavender 7, Hollingsworth 15. Csere: Veramejenka 9, Kobryn 13, Cakir, Dogan, Canitez, Gülcan, Korkmaz 2. Edző: Jorgosz Dikeulakosz
SOPRON: CIGLAR 13, Fegyverneky 9, Simon 7, Halvarsson 4, Krnjics 7. Csere: Határ 2, CRVENDAKICS 25/12, Zsovár 2, Weninger, Dubei. Edző: Sterbenz László
Az eredmény alakulása: 4. p.: 12–4. 8. p.: 22–17. 14. p.: 29–33. 17. p.: 36–40. 19. p: 43–44. 23. p.: 47–46. 28. p.: 58–55. 33. p.: 73–57. 35. p.: 84–66.
Kipontozódott: Halvarsson (38. p.)
Sterbenz László:
– Majd' három negyeden át örültünk, hogy tudjuk tartani a lépést a világsztárokkal. Aztán ők képesek voltak ritmust váltani, mi már nem.