Női kosár Euroliga: első vereségét szenvedte el a Sopron

H. T.H. T.
2019.10.31. 22:09
Először kapott ki az idényben a Sopron (Fotó: fiba.basketball)
A Sopron 64–58-ra kikapott a Girona otthonában a női kosárlabda Euroliga B-csoportjának harmadik fordulójában.

A spanyolok kezdték jobban a mérkőzést, az első negyed végén mégis a Sopron vezetett. A második negyedben azonban már a Girona akarata érvényesült, a félidőben 30–28 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyedben nem igazán találta a ritmust a Sopron, amely sokat hibázott, így tíz ponttal is meglépett már a hazai csapat.

Az utolsó negyedben 13 pont is volt már a különbség, de a magyar együttes szépen zárkózott, Fegyverneky Zsófia triplájával négy pontra is csökkent a hátrány három perccel a vége előtt, de fordítani nem sikerült, 64–58-ra nyert a Girona.

A magyar csapat legeredményesebb dobója Alekszandra Crvendakics volt 19 ponttal.

A Sopron ezzel először szenvedett vereséget a jelenlegi kiírásban, míg a Girona először tudott győzni.