Női kosár Euroliga: a szünetig jól játszott a Sopron

2016.01.06. 20:03
Alekszandra Crvendakics (jobbra) csereként 17 pontig jutott a Sopronban (Fotó: Szabó Miklós)
Az A-csoport utolsó helyén álló Uniqa Sopron hazai pályán 75–65-re kikapott a Schiótól a női kosárlabda Euroliga 9. fordulójában.

A kontinentális elitbe egy év kihagyás után visszatért magyar bajnok 1/7-es győzelmi mérleggel az A-csoport nyolcadik, utolsó helyéről várta a folytatást, míg a Schio 5/3-mal a harmadik helyen állt.

Sterbenz László tanítványai szombaton 80–72-re nyertek Szekszárdon, ezzel továbbra is listavezetők az NB I-ben, míg a Schio 82-62-re verte a sereghajtó Orvietót az olasz bajnokságban.

A magyar csapat sokáig tartotta a lépést riválisával, öt perccel a vége előtt még egyetlen pont volt a különbség (59-60), ezt követően azonban a vendégek egy 13–2-es rohanással eldöntötték az összecsapást. A Schio elsősorban a második lehetőségből szerzett pontokban volt eredményesebb, e tekintetben ugyanis 17–2-re diadalmaskodott.

A találkozó legjobbja a vendégek centere, Isabelle Yacoubou volt 17 ponttal és 13 lepattanóval. Sikerével a Schio biztosította helyét a negyeddöntőben.

A magyar együttes újabb vereségével még távolabb került az első négy helytől, s a vele járó továbbjutástól. A csoport 5. és 6. helyezettje a második vonalnak számító Európa Kupa negyeddöntőjében folytatja majd a szereplését.

A soproniak jövő szerdán a spanyol Salamancához látogatnak.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
A-CSOPORT, 9. FORDULÓ

UNIQA SOPRON–FAMILIA SCHIO (olasz) 65–75 (22–18, 18–18, 13–18, 12–21)
Sopron, 400
néző. V: Tomic (horvát), Krejic (szlovén), Sljivic (osztrák)
SOPRON: Ciglar 2, FEGYVERNEKY 6, SIMON ZS. 10/6, Halvarsson 8, Krnjic 9. Csere: CRVENDAKICS 17/9, Határ 4, Weininger 3/3, Dubei 6. Edző: Sterbenz László
SCHIO: Sottana 11/3, ANDERSON 12/6, WALKER 14, Zandalasini, YACOUBOU 17/3. Csere: Bestagno 6, Masciadri 12/6, Ress 2, Gatti 1, Battisodo, Lisec. Edző: Miguel Méndez
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–6. 6. p.: 11–15. 9. p.: 18–15. 13. p.: 27–20. 16. p.: 30–28. 19. p.: 38–32. 23. p.: 44–41. 25. p.: 44–44. 29. p.: 50–51. 32. p.: 53–58. 35. p.: 59–62. 38. p.: 61–71
Sterbenz László:
– Sokáig jól teljesítettünk, de a Yacoubou, Walker páros felőrölt bennünket. Ennek ellenére nem lehetek elégedetlen. A magyar játékvezetők teljesítménye e találkozó után felértékelődött a szememben.
Miguel Méndez: – Jól védekezett a Sopron, és nem találtuk meg a játék ellenszerét. A második negyedtől már feljövőben voltunk, mint ahogy feljövőben vannak fiatal tehetségeink is.