Női kosár Euroliga: 16 pontos soproni vereség a Galatától

2015.11.12. 19:55
A Sopron egy negyeden át tartotta a lépést a Galatával (Fotó: Földi D. Attila)
Hazai pályán szenvedett vereséget a női kosárlabda Euroliga A-csoportjának 5. fordulójában az Uniqa Sopron. A magyar együttes a 2014-es győztes Galatasaraytól kapott ki 16 ponttal.

A soproniak az első negyed végéig tudták tartani a török csapat tempóját, az első tíz perc után 18–15-re vezettek a vendégek, ezt követően azonban folyamatosan „kinyílt az olló”, és csak a záró negyedben tudott csökkenteni hátrányán Sterbenz László csapata.

A második negyedben csupán 10 dobott pontig jutottak a soproniak, így a nagyszünetben 18 pontos volt a különbség. A hazaiaknál Alekszandra Crvendakics volt a legeredményesebb játékos 12 ponttal, miközben a túloldalon négyen is többet dobtak nála.

A Sopron csak a büntetődobásokban jeleskedett (10/11), a 40 százalékos dobási hatékonyság azonban kevés volt a Galatasaray ellen, amely igazolta jó hírét, kiváló védekezését ezen a mérkőzésen is megmutatta, és végül 76–60-ra nyert.

A Sopronnak egy győzelem mellett ez volt a negyedik veresége a sorozatban, legközelebb december 2-án, a Dinamo Kurszk otthonában lép pályára.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
A-CSOPORT, 5. FORDULÓ
UNIQA SOPRON–GALATASARAY (török) 60–76
(15–18, 10–25, 16–20, 19–13)
Sopron, 500
néző. V: Maliszewski (lengyel), Spendl (szlovén), Kounelles (ciprusi)
SOPRON:
Ciglar 9, Fegyverneky 9/3, Simon Zs. 7/3, CRVENDAKICS 12/9, Krnjics 10. Csere: Zsovár 3/3, Határ 2, Halvarsson 2, Weninger 6/6, Dubei. Edző: Sterbencz László
GALATASARAY:
Alben 5/3, LOYD 16/6, Caglar 14, DUBLJEVICS 19/3, Kurichová 4. Csere: YILMAZ 17/3, Günay 1, Yildizhan. Edző: Ekrem Memnun
Az eredmény alakulása. 3. perc:
5–4. 6. p.: 10–10. 9. p.: 15–16. 13. p.: 17–22. 16. p.: 21–31. 22. p.: 27–47. 25. p.: 33–57. 28. p.: 41–61. 33. p.: 46–67. 36. p.: 47–74. 39. p.: 54–74
Sterbencz László:
– Elit csapatok ellen csak hiba nélküli játék vezet eredményre. A második negyedben úttörőhibákat követtünk el, és ezzel el is ment a mérkőzés számunkra. Utána már csak kapaszkodtunk, de az kevés volt a törökök ellen.