Női kosár Ek: nevetve szállt le a PEAC a hullámvasútról

2014.11.13. 20:24
A PEAC-nak nem volt elég egyszer megnyernie a Nantes elleni meccset (Fotó: Mirkó István)
Fordulatos mérkőzésen megszerezte első győzelmét a női kosárlabda Európa-kupa G-csoportjában a PEAC-Pécs, amely csak a negyedik negyedben tíz pontos előnyt engedett ki a kezéből, csak hogy az utolsó két percben kosarat sem kapva hét ponttal legyőzze a francia Nantes-ot.

Jól kezdett a Pécs, az első negyedben 11–4-nél abban bízhattak a szurkolók, hogy nem kell izgulniuk, de az előző szezonban is a PEAC csoportellenfeleként szereplő, a két klub mindkét összecsapását megnyerő franciák ezúttal sem adták könnyen magukat, a negyed hajrájára 14–18 állt az eredményjelzőn.

A második játékrészt is a pécsiek kezdték jobban, de a meccs igazi hullámvasút volt, nem volt olyan, hogy biztonságos előny. 24-nél beragadt Djokics Zseljko együttese, 24–20-ról 24–31-re alakult az állás. A zuhanást Szanja Orozovics állította meg, és a nagyszünetről szinte nulláról (30–31) indultak neki a folytatásnak a csapatok.

A harmadik negyedben a Nantes-nak volt esélye meglógni (öt ponttal vezetett), de a Pécs visszajött, s a negyedik negyed elején állva hagyta a Nantes-ot. Ezen a meccsen 54–44-es vezetés sem jelentett életbiztosítást, pláne, hogy még hét perc hátravolt. A franciáknak öt is elég volt az egyenlítéshez (54–54), de ezen a ponton náluk állt le a gépezet, az utolsó szűk két percben csak Nevena Jovanovicsék dobtak kosarat, és végül hét ponttal megnyerték a meccset – ebben a szezonban nem, lesz dupla nantes-i siker.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
G-CSOPORT, 2. FORDULÓ
PEAC PÉCS–NANTES REZÉ (francia) 61–54
(17–18, 13–13, 16–13, 15–10)
Pécs, 300 néző. V: Esteron (izraeli), Vetrov (orosz), Jovanic (bosnyák)
PEAC: Hurst 3/3, RAKSÁNYI 10/6, OROZOVICS 11/3, Kaposi 5, Williams 7. Csere: N. JOVANOVICS 17/9, T. Jovanovics 4, Kiss 2, Szücs 2, Raus, Pap. Edző: Djokics Zseljko
NANTES: Ducret, Michel 7/3, SKUBALLA 12/6, Andrejeva 6, BONNAN 10. Csere: Dumont 2, Stievenard 11/3, Lenglet 4, Clanet 2. Edző: Emmanuel Coeruet
Az eredmény alakulása. 4. p.: 8–2. 6. p.: 11–4. 10. p.: 14–18. 12. p.: 22–18. 18. p.: 24–31. 23. p.: 33–35. 26. p.: 39–37. 28. p.: 39–44. 33. p.: 54–44. 39. p.: 54–54
Djokics Zseljko:
Örülnünk kell, ha a nemzetközi porondon meccset nyerünk, pedig ez a találkozó eleinte vesztesnek tűnt. Az volt a tervünk, hogy hatvan pont alatt tartjuk a franciákat, ez sikerült is. Még vannak gondjaink ajátékos-kapcsolatokkal, de most nyugodtan vészeltük át az egyébként dühítő hibákat.
Emmanuel Coeruet: Több sérültünk is van, akikkel kiegészülve azért a jövőben jobbak leszünk. Ez bizakodásra ad okot. Bánt a vereség, mert sok ziccert hagytunk ki és a végén kicsit sokallom is a különbséget.

A csoport másik mérkőzésén: Young Cats (belga)–Wasserburg (német) 40–88
A csoport állása:
1. Wasserburg 2/0, 2. Nantes 1/1 (130–102), 3. PEAC 1/1 (113–129), 4. Young Cats 0/2