Női kosár Ek: meggyőző előnyről várhatja a Pécs a visszavágót

2023.12.14. 20:25
Wallace 21 pontig jutva lett a mezőny legjobbja (Fotó: bama.hu)
A női kosárlabda Európa-kupa nyolcaddöntőjéért zajló rájátszás első meccsén a Pécs hazai pályán 24 pontos meggyőző fölénnyel, 75–51-re legyőzte a skót Caledonia Gladiatorst.

A pécsiek a csoportkört három győzelem mellett három vereséggel zárták, így rájátszásra kényszerültek, s a sorozatban újonc skótok ellen nem is kezdték túl jól a mérkőzést, ám az első negyed vége felé már eltüntették a rossz rajt nyomait, s végül három pontos előnnyel fordultak. A második negyed annyiban különbözött az elsőtől, hogy a baranyaiak ekkor már nem eresztették ki az előnyt a kezükből, sőt, a nagyszünetig még egyet hozzátettek. 37–33-ra vezettek ekkor.

A harmadik harmadban aztán egy 14–3-as rohammal gyakorlatilag el is dőlt a mérkőzés a pécsiek javára, a Sydney Wallace már az ötödik tripláját szórta be, s a vendégek csupán öt egységig jutott ebben a játékrészben. A záró negyedet 15 pont előnnyel kezdték Mérészék, s cseppet sem gondoltak visszavenni, így végül 24 pontos meggyőző előnyből várhatják a jövő heti visszavágót.

KOSÁRLABDA, NŐI EURÓPA-KUPA
RÁJÁTSZÁS A NYOLCADDÖNTŐÉRT
1. MÉRKŐZÉS

NKA UNIVERSITAS PÉCSCALEDONIA GLADIATORS (brit) 7551 (19–16, 18–17, 16–5, 22–13)
Pécs, 450 néző. V: Zenis (szlovák), Tszantali (görög), Vlahovics (szerb).
PÉCS: TADICS 12, WENINGER 12/6, WALLACE 21/15, MÉRÉSZ 11/6, Williams 6. Csere: Szmaljbegovics 4, Laczkó 5/3, Kiss A. 4, Olawuyi. Edző: Jovan Gorec
CALEDONIA: Pujol 6/3, McGarrachan 4, Robb 5/3, Handy 5/3, Brown 4. Csere: Roscoe 9, Lewis 6/3, JAMES 12/6, Lo Sylla. Edző: Miguel Ortega
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–6. 7. p.: 14–11. 12. p.: 23–21. 17. p.: 32–26. 23. p.: 41–33. 28. p.: 48–36. 33. p.: 61–45. 37. p.: 70–47. Kipontozódott: Brown (38. p.)
Jovan Gorec: – Nem volt akkora különbség a két fél között, mint amit az eredmény mutat. Ellenfelünk nem gyenge, ráadásul az edzőjük többszörös spanyol bajnok. A sérüléseink ellenére azzal a kilenc emberrel, akik pályára léptek, elégedett voltam.
Miguel Ortega: – Nem lehetek elégedetlen a látottak alapján, hiszen a hazaiak erős együttes benyomását keltették. Ennek ellenére azért akadtak hibáink, amik az önbizalmunkat megtépázták, a vetélytársunkét pedig meghozták.