Női kosár Ek: győzelemmel tért vissza az Európa-kupába a Szekszárd

2023.10.11. 21:13
Sztanecsevék 31 pontig jutottak az utolsó felvonásban (Fotó: Makovics Kornél/Tolnai Népújság)
Az előző idényben még az Euroligában szerepelt a KSC Szekszárd női kosárlabdacsapata, amely ebben az évadban az Európa-kupában indul, s első mérkőzésén a 22 pontos Boros Júlia vezetésével és a negyedik negyedben nyújtott remek teljesítménnyel végül 11 ponttal győzött az első nemzetközi kupameccsét játszó cseh Chomutovot fogadva.

Napra pontosan két és fél évvel ezelőtt, 2021. április 11-én játszotta eddigi utolsó Európa-kupa-mérkőzését a Szekszárd, akkor a hazai rendezésű négyes döntő bronzmérkőzésén 68–55-re legyőzte a francia Carolo Basketet.

A nemzetközi színtéren most debütáló Chomutov azonban feladta a leckét, az első negyedben az amerikai-svájci Najai Wynn-Pollard, a második félidő kezdetén Valentyna Kadlecová kosaraival meglépett és néhány rövid időszaktól eltekintve a negyedik negyed elejéig vezetett.

Ekkor azonban megrázták magukat a szekszárdiak, Horváth Bernadett gólpasszaival, Mányoky Réka és Boros Júlia triplái révén 14 ponttal is elhúztak a néhány éve alakult, de az előző idényben bajnoki bronzérmet és kupaezüstöt szerző riválistól, s végül a KSC két, Euroligában eltöltött szezont követően 11 pontos győzelemmel tért vissza az Európa-kupába.

KOSÁRLABDA
NŐI EURÓPA-KUPA
1. FORDULÓ
TARR KSC SZEKSZÁRD–LEVHARTICE CHOMUTOV (cseh) 76–65
(19–19, 14–18, 12–11, 31–17)
Szekszárd, 800 néző. V: Tomic (horvát), Jovanic (bosnyák), Mikulic (horvát).
SZEKSZÁRD: SZTANACSEV 11/3, BOROS J. 22/9, Holcz 3/3, Vojtulek 2, Monroe 12. Csere: MÁNYOKY 9/6, Theodoreán 1, KRNJICS 16, Horváth Bernadett, Árvai. Edző: Djokics Zseljko
CHOMUTOV: Bartonová 2, KADLECOVÁ 18/9, Fucíková 5/3, WYNN-POLLARD 14, Morris 2. Csere: Rylichová 13/3, Stanková, Hibalová 4, Kucerová 6, Brejchová 1. Edző: Pavel Stanek
Az eredmény alakulása. 4. perc:
4–8. 7. p.: 11–14. 9. p.: 19–17. 13. p.: 26–26. 18. p.: 29–33. 21. p.: 33–39. 25. p.: 37–44. 29. p.: 45–48. 31. p.: 50–50. 35. p.: 60–55. 38. p.: 69–59.
Kipontozódott:
Horváth Bernadett (38. p.)

Djokics Zseljko:
– Nem ismerem az ellenfelet annyira, hogy megmondjam, ez a különbség jó vagy rossz, erre majd a következő mérkőzések adnak választ. Nem dobtunk jó százalékban és a tizenkét eladott labda is sok, de a huszonnégy gólpassz rendben volt. Az utolsó negyedben zónavédekezésre álltunk át, ez, valamint az hozta meg a fordulatot, hogy nem adtuk fel, harcoltunk és csapatként nyertünk.
Pavel Stanek: – Jelentős különbség volt az első harmincöt és az utolsó öt perc között. Szívfájdító volt a vége, főleg azért, mert védekezésben akkor már olyan hibákat követtünk el, amelyeket nem lehet szőnyeg alá söpörni. Harmincegy pontot kaptunk az utolsó negyedben, ez nem megengedhető.