Női kosár Ek: esélye sem volt a Győrnek a Salamanca ellen

H. K.H. K.
2019.12.04. 19:39
A spanyol Salamanca 67–35-re legyőzte az Uni Győrt a női kosárlabda Európa-kupa F-csoportjának 6. fordulójában.

Az első negyed végére hárompontos hátrányban voltak a győriek (16–13), a magyar csapatnak pedig a második (és a harmadik) játékrészben kilenc pontot sikerült felraknia a táblára, s 35–22-vel vonulhatott a nagyszünetre.

A spanyol Salamanca a második félidőben is pontosabban játszott, a Győr pedig a negyedik negyedben mindössze négy pontot szerzett, a vendégek így végül simán, 67–35-re győztek.

A Győr nyolc ponttal (2 győzelem, 4 vereség) a harmadik helyen zárt a csoportjában.

KOSÁRLABDA
NŐI EURÓPA-KUPA
6. FORDULÓ
F-CSOPORT
UNI GYŐR MÉLY-ÚT–PERFUMERIAS AVENIDA (spanyol) 35–67 (13–16, 9–19, 9–16, 4–16)
Győr, 300
néző. V: Vassallo (máltai), Grbic (szlovén), Köyici (török)
GYŐR: Ygueravide 6, Raksányi 3/3, TÖRÖK Á. 7/3, HRUSCAKOVÁ 8, Barnai 4. Csere: Papp K., Czank, Dombai, Devaughn 3, Varga Zs. 2, Mansaré 2, Baffy. Edző: Milos Pavlovics
AVENIDA: Cazorla Medina 8/6, HAYES 14/3, Aragonés 2, GIL 10, VITOLA 8. Csere: Loyd 7/3, Dominguez 7/3, Hof 4, Samuelson 7/3, Herrero. Edző: Miguel Ortega
Az eredmény alakulása. 5. perc: 9–8. 8. p.: 13–12. 17. p.: 14–33. 25. p.: 28–44. 34. p.: 35–51. 38. p.: 35–67
Kipontozódott: Török Á. (34. p.)
Milos Pavlovics:
– A szezon kezdete óta ez az első mérkőzés, amely után szégyellem magam. Pedig az első tíz percben jól játszottunk, viszont az azt követő három negyedben rossz felfogásban kosárlabdáztunk. Nem harcoltunk, feladtuk a meccset, ami elfogadhatatlan.
Miguel Ortega: – A látottak alapján nagyon jól játszottunk. Különösen a védekezéssel vagyok elégedett, amely az egész mérkőzésen magas szinten működött. Örülünk, hogy szép győzelemmel zártuk le a csoportkört.