Női kosár Ek: csúnyán elpáholta a Diósgyőr a Pécset

MTI MTIMTI MTI
2019.10.16. 20:21
Dojkic (fehérben) a szekszárdiak legeredményesebbje volt (Fotó: fiba.basketball/Jantner Zsolt)
A Diósgyőr, a Győr és a Szekszárd is győzött hazai pályán szerdán a női kosárlabda Európa-kupa nyitófordulójában.

A H-csoportban két magyar csapat találkozott, a DVTK fogadta a PEAC-Pécset, és magabiztosan játszva, szinte végig vezetve végül közel 30 ponttal győzött. A diósgyőriek chilei centere, Ziomara Morrison szerezte a legtöbb pontot, 18-ig jutott, a pécsiektől Wentzel Nóra 15 ponttal volt a legeredményesebb.

A bajnoki negyedik győriek az első negyed végén még hátrányban voltak a portugál Olivais együttesével szemben, de végül könnyedén nyertek. A Rába-partiak legjobbja a szlovák Zofia Hruscáková lett 18 ponttal.

Az elmúlt NB I-es szezonban ötödik szekszárdiak jóval pontszegényebb csatát vívtak a belga Basket Hemával. Djokics Zseljko tanítványai a nagyszünetben 34–21-re vezettek, a záró felvonás mégis izgalmasan alakult, viszont a hajrát a tolnaiak bírták jobban. A Szekszárd sikeréből a horvát Ivana Dojkic 28 ponttal vette ki a részét.

NŐI EURÓPA-KUPA, 1. FORDULÓ
F-CSOPORT
Uni Győr Mély-Út–Olivais (portugál) 76–62
(18–19, 23–15, 20–16, 15–12)
Győr, 300 néző. V: Sljivic (osztrák), Eger (osztrák), Grbic (szlovén)
Edző: Eugenio Rodrigues
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–8. 5. p.: 8–8. 8. p.: 11–13. 14. p.: 28–23. 16. p.: 34–25. 18. p.: 36–33. 22. p.: 47–36. 27. p.: 56–44. 33. p.: 68–53. 37. p.: 72–58
Milos Pavlovics: – Az eredménnyel elégedett vagyok, jobbak voltunk egyénileg, és jobbak csapatként. De még mindig nem az előzetesen megbeszélteknek megfelelően kosárlabdáztunk, különösen az egy az egy elleni játékban kaptunk sok pontot.
Eugenio Rodrigues: – Az első negyedben jól játszottunk, aztán elveszítettük a fonalat. Elégedett nem lehetek egy vereség után, viszont voltak olyan elemek, például a védekezésünkben, amelyek azt mondatják velem, hogy lesz ez még jobb is.

I-CSOPORT
Atomerőmű KSC Szekszárd–Basket Hema (belga) 59–55
(17–15, 17–6, 10–15, 15–19)
Szekszárd, 1000
néző. V: Ninkovics (szerb), Katic (horvát), Mikulic (horvát)
SZEKSZÁRD: Studer Á., DOJKIC 28/3, Theodoreán 3/3, McCall 4, RUZICKOVÁ 18.
Csere: Bálint R. 6, Kiss V., Daniel, Studer Zs.
Edző: Djokics Zseljko
HEMA: Ramette 7/3, De Meyer 11/3, Maesschalck 8/6, Be. Massey 1, BI. MASSEY 12.
Csere: Vervaet 7/3, Ouahabi 7/3, Vielfont 2, Omeonga, De Vooght
Edző:
Arvid Diels
Az eredmény alakulása: 3. perc: 4–4. 6. p.: 9–6. 9. p.: 11–15. 12. p.: 21–17. 15. p.: 26–17. 18. p.: 31–19. 21. p.: 34–21. 24. p.: 36–23. 27. p.: 44–25. 30. p.: 44–36. 33.p.: 46–43. 36. p.: 53–51. 38. p.: 57–51.
Kipontozódott: Theodoreán (40.), ill. Be. Massey (34.)
Djokics Zseljko: – Amit ki lehetett hagyni, azt kihagytunk. Úgy sikerült megnyernünk ezt a kevésbé szép, de annál inkább kemény mérkőzést, hogy nem igazán volt olyan játékos, akire építeni lehetett volna támadásban.
Arvid Diels:
– Az első félidőben védekezésben nem tudtuk felvenni a versenyt a hazaiakkal, emiatt nagy előnyt tudtak szerezni. A szünetben rendeztük a sorokat, de ez is csak egy szoros végjátékra volt elég. Fiatal csapatunk van, célunk, hogy játékosaink minél többet fejlődjenek.

H-CSOPORT
Aluinvent DVTK–PEAC-Pécs 75–47
(19–14, 17–7, 20–15, 19–11)
Miskolc, 1000 néző. V: Rohacky (osztrák), Docenko (ukrán), Chrakowiecki (lengyel)
DIÓSGYŐR: Medgyessy 3/3, Pusztai 6, Skorics 10, GOREE 14, MORRISON 18
Csere: Kiss A. 8, Kányási 5/3, SZÜCS 11/3, Katona
Edző: Cziczás László
PÉCS: Szabó 4, WENTZEL 15/3, Gémes-Sarok, UDODENKO 13/6, Bravard 10/6
Csere: Ruják 2, Kaposi 2, Hegedűs 1, Horobec, Sánta
Edző: Meszlényi Róbert
Az eredmény alakulása. 5. perc: 9–9. 8. p.: 17–13. 12. p.: 25–19. 22. p.: 38–21. 28. p.: 49–34. 36. p.: 68–41
Kipontozódott: Bravard (35. p.)
Cziczás László: – Komolyan vettük a meccset, játékosaim betartották azokat a taktikai utasításokat, amiket megbeszéltünk. Ilyen különbséggel is megérdemelten győztünk.
Meszlényi Róbert: – Rossz szériában vagyunk, ráadásul nincs irányítónk, mert két hete megsérült. Elég rosszul nézett ki ez a mérkőzés, ugyanis nem tudtunk építkezni. Nehéz úgy kosárlabdázni, ha a kosarasok elveszítik a ritmust, és a pályán nincs olyan, aki visszatereli őket a jó irányba. Remélem, hogy új irányítónkkal szombaton már más arcunkat fogjuk mutatni.