Női kosár Ek: az izraeli bravúr után 27-tel kapott ki a Sopron

2015.02.11. 20:05
Csak szenvedett a Sopron, amely búcsúzott a nemzetközi mezőnytől (Fotó: Szabó Miklós)
Hiába várta kedvező helyzetből a női kosárlabda Európa-kupa negyeddöntőjének visszavágóját a Sopron, az Izraelben elszenvedett egypontos vereség után hazai pályán 27 ponttal kapott ki a Maccabi Bnottól.

A sérült Cayla McBride-ot nélkülöző Sopron, amely az első mérkőzésen idegenben hatpontos előnyt szórt el az utolsó másfél percben, ezúttal képtelen volt tartani a lépést vendégével. Az első negyedben a Maccabi kétszer annyi pontot szerzett, mint a Sopron, s a többi periódust is megnyerte, így a végére 27 pontos lett a különbség.

Ezzel az utolsó magyar női csapat is elbúcsúzott az európai kupaporondtól.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

UNIQA EUROLEASING SOPRON–MACCABI BNOT ASDOD (izraeli) 60–87 (13–26, 15–19, 20–28, 12–14)
Sopron, 800
néző. V: Calik (lengyel), Sarapa (fehérorosz), Kucera (cseh)
SOPRON: Ciglar 5/3, Hartley 14/3, Simon 4, Krivacsevics 10, Krnjics 6. Cs: Crvendakics 4, Zsovár 7/3, Sztankovics 10, Licskai. Edző: Igor Polenek
MACCABI BNOT ASDOD: HIGHTOWER 16/6, Clark 12/3, DORON 26/9, JACKSON 15, BOVYKINA 12/6. Cs: Selwyn 4, Diamant 2, Kolodny, Zelivanski, Sason. Edző: Rabi Eliyahu
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–9. 6. p.: 6–16. 12. p.: 15–30. 16. p.: 22–42. 24. p.: 32–54. 26. p.: 38–60. 28. p.: 40–69. 33. p.: 58–78. 37. p.: 58–87
Kipontozódott: Krivacsevics (39. p.)
Továbbjutott: a Maccabi, kettős győzelemmel
Igor Polenek: – Egyáltalán nem a legjobb teljesítményünket nyújtottuk, ennek sok oka van, de nem keresek kifogásokat. Ez rosszul sikerült meccs volt, de javulni fogunk a magyar bajnokságra és a kupára.
Rabi Eliyahu: – Örülök a győzelemnek, amit elsősorban annak köszönhetünk, hogy nagyon jól védekeztünk. Ez volt a különbség az első meccshez képest, erős csapatot győztünk le.