Női kosár NB I: a Vasas otthonában győzött a Szekszárd

2012.10.09. 21:38
A női kosárlabda NB I 3. fordulójában a Szekszárd 73–65-re győzött a Vasas otthonában.

A Vasasnál a Szekszárd elleni mai bajnokin hiányzott a Győrben megsérült Mányoky Judit, aki ugyan helyet foglalt a kispadon, de térdszalag húzódása miatt nem volt bevethető állapotban. Vendégoldalon Zele Dorina keresztszalag sérülés miatt pihent, még Maja Scsekics és Hajdú Zsanettet is kisebb problémák hátráltatták, emiatt nem léptek pályára.

A találkozón tulajdonképpen Bálint Réka döntötte el, aki rendkívül ponterősnek bizonyult. A lelkes hazaiak a harmadik negyedbeli ötperces megingásuknak köszönhetően a végjátékban már csak a különbség szűkítésén tudtak ügyeskedni.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
3. FORDULÓ
MKB-EUROLEASING VASASATOMERŐMŰ KSC-SZEKSZÁRD 65–73 (19–19, 15–18, 11–24, 20–12)
Pasaréti út, 80 néző. V: Győrffy, Fodor A., Minár
VASAS: Koch 6/3, KATONA SZ. 9, Bajnóczi 9/3, MANSARÉ M. 21, HATÁR 8. Cs: Barnai 2, Hegedűs J., Pusztai 10, Müller. Edző: Diósadi Deák Éva
SZEKSZÁRD: Tamis, Szepsi 6, BÁLINT 33/9, Svitlica 5, Chek 5. Cs: Pap 12, STUDER ZS. 6, SIMON A. 6, Árvay. Edző: Magyar Gergely
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–7. 8. p.: 15–14. 14. p.: 25–21.17. p.: 29–29. 23. p.: 38–39. 28. p.: 43–55. 34. p.: 51–65. 39. p.: 63–71
Kipontozódott: Hegedűs J. (35. p.), Szepsi (38. p.), Határ (40. p.)
Diósadi Deák Éva: Nagyon sok hibával, egy gyenge színvonalú mérkőzésen maradtunk alul. A szerda-szombati ritmus nem csak fizikálisan, de fejben is nagyon sok ezeknek a fiatal játékosoknak.
Magyar Gergely:Megszereztük idei első győzelmünket, ennek örülök. A harmadik negyedbeli játékunkkal múltuk felül a jól küzdő Vasast, akinek gratulálok a mai teljesítményükhöz. Megyünk tovább a következő győzelmünkért.