Női kosár: a PEAC kikapott, a DVTK hosszabbításban nyert

2013.03.17. 20:22
A Győr után a PEAC-Pécs is vereséget szenvedett a női kosárlabda NB I középszakaszának felsőházában, a magyar-szlovák bajnokságban. A DVTK viszont hosszabbításban győzött.

MAGYAR–SZLOVÁK NŐI KOSÁRLABDA-LIGA
NB I, KÖZÉPSZAKASZ
, FELSŐHÁZ

SBK SAMORÍN– PEAC-PÉCS 87–75 (27–20, 21–23, 19–12, 20–20)
Somorja, 50 néző V: Lamos, Kurpasjan, Bara
PÉCS: Czirják 6, Fűrész 14/9, Dusanics 9/3, Nagy-Bujdosó 21, Jaeschke 8. Cs: Czukor, Horváth L. 15, Szamosi 2. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 3. p.: 4–12. 7. p.: 10–18. 13. p.: 28–31. 20. p.: 48–43. 30. p.: 57–55
Djokics Zseljko: – Az első félidőben jól támadtunk, de gyengén védekeztünk. A fordulás után a hazaiak kitűnő dobószázalékkal értékesítették helyzeteiket, mi pedig már nem tudtuk megismételni a korábbi jó teljesítményünket. A klub megtett mindent, amit lehetett, hogy korrekt legyen a bajnokság, utaztunk, olyan csarnokban játszottunk, amely nem alkalmas nemzetközi meccsre, sajnos van hiányérzetünk több tekintetben is. MAGYAR–SZLOVÁK NŐI KOSÁRLABDA-LIGA
, FELSŐHÁZ

, FELSŐHÁZ
PIESTANSKÉ CAJKY–WORK FORCE DVTK MISKOLC 76–83 – hosszabbítás után (18–24, 14–15, 21–16, 17–15, 6–13)
Pöstyén, 300 néző. V: Zenis, Sranko, Turcin (szlovákok)
P. CAJKY: Simon 18/6, Bartanusová, Turbová 28/6, Paleniková 6, Zentková. Cs: Pilatová 3/3, Felixová 2, Shells 12, Malinková 7/3, Polcerová. Edző: Martín Pospísil
MISKOLC: Bukovszki 4/3, Skorics 20, Dubei 1, Sanford 20, Bozóki 12/3. Cs: Fürtös 17/9, Szabó P. 7, Reiner 2. Edző: Peresztegi Nagy Ákos
Az eredmény alakulása. 3. p.: 5–3. 4. p.: 5–6. 10. p.: 15–24. 13. p.: 23–30. 18. p.: 29–32. 23. p.: 32–49. 30. p.: 53–55. 40. p.: 68–70. 44. p.: 76–75
Peresztegi Nagy Ákos: – Nagy győzelmet arattunk, főleg ha azt vesszük, hogy amerikai légiósunk, Brittainey Raven nélkül, több sérülttel értük el a sikert, de aki pályára került, az szívvel-lélekkel harcolt. Amit a magyar–szlovák középszakasz előtt célként kitűztünk, azt elértük, megelőztük a hazai rájátszás szempontjából fontos harmadik helyen a PEAC-ot. Boldogok vagyunk, de keddtől már a playoffra készülünk.

ÍGY FOLYTATJÁK

A középszakasz küzdelmei ezzel befejeződtek, a folytatásban idehaza a középszakasz alsóházának legjobb pozíciójában, azaz az 5. helyen végzett PINKK Pécsi 424 a felsőház negyedikjével, vagyis a PEAC-Péccsel találkozik, míg a hatodik ZTE a harmadik DVTK-val csap össze az elődöntőért. Az első két helyezett – a Sopron és a Győr – pihen ezalatt.
A négy között a Sopron a PINKK-PEAC párharc győztesével, míg a Győr a DVTK-ZTE csata továbbjutójával száll szembe. A nyertesek lépnek pályára a fináléban, a bajnokcsapat pedig majd megmérkőzik a szlovák elsővel közös "szuperdöntőben".
A 7–10. helyért vívott találkozók – melyek résztvevői a Szekszárd, a Cegléd, a BSE és a Vasas – utolsó helyezettje búcsúzik az élvonaltól. (MTI)