Női kosár: 22 pontos kassai siker Miskolcon

2013.01.27. 19:45
Hazai vereséggel kezdte a Work Force DKSK-Miskolc női kosárlabdacsapata a közös magyar-szlovák bajnokság felsőházi rájátszását. A kassaiak 22 pontos győzelmet aratta, a házigazdák az első félidőben fel tudtak nőni a feladathoz, a harmadik negyedben azonban állva hagyták őket a vendégek.
NŐI KOSÁRLABDA MAGYAR-SZLOVÁK FELSŐHÁZI RÁJÁTSZÁS
WORK FORCE-DKSK-MISKOLC–GOOD ANGELS KOSICE (szlovák) 59–81 (18–23, 17–20, 9–24, 15–14)
Miskolc, 600 néző. V: Kapitány, Szabó G., Jakab
MISKOLC: Bukovszki 11/3, Skorics 9, Bozóki 11/3, RAVEN 18/3, Szabó B. Cs: Ocsenás 2, Szabó P. 4, Reiner 4, Sikora, Dubei. Edző: Peresztegi Nagy Ákos
KOSICE: Kulichová 8, Kupciková 3, Bojovics 6/6, QUIGLEY 17/3, PIERSON 11. Cs: Sverrisdottir 6, Bálintová 2, Hruscaková 6, Pindrochová, KRIVACSEVICS 13, Lacy 9. Edző: Maros Kovácik
Az eredmény alakulása. 5. p.: 8–13. 12. p.: 27–32. 26. p.: 38–58. 36. p.: 53–73
Kipontozódott: Szabó P. (29. p.), Kupciková (36. p.), Bozóki (36. p.)
Peresztegi Nagy Ákos: – Nagyon jó mérkőzést játszottunk. Kár volt a harmadik negyedért, a többiben tettük a dolgunkat.
Maros Kovácik: – Győzelmünkhöz kétség sem férhetett. Biztosan megnyertük a mérkőzést, de sok maradt bennünk.
1. GA Kosice 7 7 535–370 14
2. Sopron 7 7 501–396 14
3. Győr 7 4 3 501–468 11
4. MBK Ruzomberok 7 4 3 431–422 11
5. SBK Samorín 7 2 5 432–496 9
6. Piestanské C. 7 2 5 420–487 8
7. PEAC-Pécs 7 1 6 408–489 8
8. Miskolc 7 1 6 441–541 8