Női kosár Euroliga: szűkös szekszárdi siker a selejtezőben

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2018.10.10. 21:02
Az Atomerőmű KSC Szekszárd hazai pályán három ponttal megverte a francia ESBVA-LM csapatát szerdán a női kosárlabda Euroliga selejtezőjének első mérkőzésén.

A Magyar Kupa-címvédő szekszárdiak fennállásuk második nemzetközi kupaszereplésére készültek, és a szurkolók egy része a csapat kérésének megfelelően ezúttal is fehér felsőruházatban érkezett a Városi Sportcsarnokba. Djokics Zseljko együttesének minden oka megvolt a bizakodásra, ugyanis mindhárom eddigi mérkőzését megnyerte az NB I 2018–2019-es szezonjában.

A Entente Sportive Basket Villeneuve d'Ascq Lille Métropole (ESBVA-LM) legutóbb ötödik lett a francia bajnokságban, az Európa-kupában pedig a negyeddöntőig jutott. A nyáron Szekszárdra szerződő – és a szerbekkel 2015-ben Budapesten Európa-bajnok – Nevena Jovanovics az elmúlt idényben még a Lille-t erősítette.

Az otthoni bajnokságot szombaton megkezdő franciák az első negyedben állva hagyták a hazaiakat, akik pontatlanul dobtak és szellősen védekeztek. A második szakaszra viszont alapvetően változott a játék képe, sokkal nagyobb százalékban értek célba a szekszárdi dobások, miközben a vendégek nagyon elbizonytalanodtak. Tizenhárom pontos hátrányt ledolgozva a második negyed hetedik percében egyenlített a Szekszárd, amely a vezetést is átvette és a nagyszünet előtt hatpontosra növelte az előnyét.

A pihenőt követően 34–28-ról indult a játék. A bajnoki ezüstérmes tolnaiak továbbra is jól kosaraztak, és a harmadik szakaszt is megnyerték. A negyedik negyed elején már 17 ponttal vezettek, de aztán néhány támadásuk eredménytelenül zárult, a franciáknak pedig hirtelen minden bejött, és egy 10–0-s sorozattal közelebb zárkóztak. Sőt, később, 66–65-nél egy pontra feljöttek, végül azonban a szekszárdiaknak sikerült megnyerniük a mérkőzést.

A lille-i visszavágóra egy hét múlva kerül sor. A párharc győztese feljut az Euroliga főtáblájára, ahol már ott van a legutóbb ezüstérmes Sopron Basket.

NŐI KOSÁRLABDA, EUROLIGA
SELEJTEZŐ, 1. MÉRKŐZÉS

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–LILLE MÉTROPOLE 71–68 (10–23, 24–5, 18–11, 19–29)
Szekszárd, 1200 néző. V: Mihajlov (orosz), Jurcevic (horvát), Stan (román)
SZEKSZÁRD: STUDER Á. 13/3, JOVANOVICS 14/12, GEREBEN 10, Bálint R. 2, MCCALL 10/6. Csere: Bishop 3/3, Eldebrink 10/6, Theodoreán 7/3, Kiss V. 2
Edző: Djokics Zseljko
LILLE MÉTROPOLE: BREMONT 14/9, Gomis, Bär 7, EVANS 12, Sy-Diop 6. Csere: MENDY 15/3, Björklund 5/3, Ch. Diallo 7, Kamba 2
Edző: Frédéric Dusart
Az eredmény alakulása: 3. perc: 7–6, 7. p.: 10–14, 9. p.: 10–21, 12. p.: 16–23, 16. p.: 24–27, 18. p.: 30–27, 24. p.: 39–28, 27. p.: 46–37, 30. p.: 52–39, 33. p.: 59–42, 36. p.: 59–52, 39. p.: 66–65
Kipontozódott: Bishop (39. perc)
Djokics Zseljko: –
Nagyszerű győzelmet arattunk egy euroligás csapat ellen. Ez azonban még csak az első felvonás volt, meglátjuk, mi lesz és mi vár ránk Franciaországban.
Frédéric Dusart: – Érdekes mérkőzés volt, az első és az utolsó negyeddel elégedett lehetek. A második negyedben hagytuk játszani a hazaiakat, és mire feleszméltünk, már nagy előnyt harcoltak ki. Azon leszünk, hogy a visszavágón legalább négy ponttal nyerjünk. A két együttes tudásban nagyon közel van egymáshoz, úgyhogy ez nem lesz egyszerű feladat.