Nem Schióban tört meg a Sopron rossz sorozata

2011.11.17. 22:24
Krivacsevics Tijanáék ezúttal is hiába küzdöttek idegenben (Fotó: Mirkó István, archív)
Az Uniqa-Euroleasing Sopron 59–50-re kikapott az olasz Beretta-Familia Schio vendégeként a női kosárlabda Euroliga B-csoportjának 5. fordulójában. A soproniak két és fél negyeden át szinte a pályán sem voltak, így hiába nyitottak hosszú hajrát, tetemes, 24 pontos hátrányukat már nem tudták ledolgozni.

A soproniak arra készültek, hogy hét vereség és majdnem egy év után végre megnyernek egy idegenbeli mérkőzést az Euroligában, ám rossz sorozatukat nem tudták megszakítani. Már a kezdés sem ígért sok jót, a magyar csapat a 4. percben szerezte első pontját, 8–0-s olasz vezetésnél.

Az első negyedben nem nőtt tovább a különbség, a másodikban viszont összesen 5 pontig jutott Székely Norbert együttese, amely rengeteg technikai hibával is rontotta saját teljesítményét. A hazaiaknál leginkább Laura Macchi és az amerikai center, Cheryl Ford volt eredményes, utóbbi a lepattanókat is szorgosan szedte. A találkozó felénél 34–20-ra vezetett a Schio.

Jól jött a nagyszünet a Sopronnak – hihettük legalábbis –, ám a pihenő nemhogy nem segített, utána még rosszabbul ment a vendégcsapatnak. Az olaszok 10–0-s sorozattal kezdték a harmadik negyedet, a soproniak 44–20-nál több mint 11 perces gólcsendet követően találtak újra a gyűrűbe. Ezután viszont magukra találtak, ám a záró játékrész előtt így is 13 pontos hátrányban voltak (46–33).

A felzárkózást azonban tovább folytatták, és Olekszandra Kuraszova-Gorbunova vezéreltével a 33. percre tíz ponton belülre kerültek (47–38). A mérkőzés ezen szakaszában a hazaiaknak semmi sem sikerült, Horti Dóra duplája után pedig valószínűleg az is megfordult a fejükben, hogy akár ki is kaphatnak, ugyanis már csak öttel vezettek ekkor.

Sajnos még időben kapcsoltak, másfél perc alatt visszaállították a tízpontos különbséget, a hátralévő idő pedig már kevés volt ahhoz, hogy a magyar együttes utolérje őket. A két győzelemmel álló Sopron a negyedik vereségét szenvedte el a csoportban.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
B-CSOPORT, 5. FORDULÓ
BERETTA-FAMILIA SCHIO (OLASZ)–UNIQA-EUROLEASING SOPRON 59–50 (22–15, 12–5, 12–13, 13–17)
Schio, 2000 néző. V: Vassallo (máltai), Demetriu (ciprusi), Kupatadze (grúz)
SCHIO: Pastore 2, Masciadri 8/6, Macchi 16/3, McCarville 7, Ford 10. Cs: Cohen 8/6, Nadalin 4, Consolini 2, Erkic 2, Ramon. Edző: Maurizio Lasi
SOPRON: Fegyverneky 8/6, Kurasova-Gorbunova 14/3, Zavecz 2, Krivacsevics 5, Horti 11. Cs: Fűrész 6/6, Krnjics 4, Szabó F., Licskai. Edző: Székely Norbert
Az eredmény alakulása. 3. p.: 8–0. 5. p.: 10–8. 8. p.: 14–12. 13. p.: 25–15. 17. p.: 31–20. 24. p.: 40–20. 27. p.: 44–22. 33. p.: 47–38. 35. p.: 47–42. 38. p.: 53–44
Kipontozódott: Masciadri (38. p.), Ford (39. p.), Kurasova-Gorbunova (40. p.), Horti (40. p.)
Székely Norbert: – Nagy gödörből próbáltunk kimászni, de ezúttal nem csak rajtunk múlott, hogy nem sikerült...