Négy között a ZTE és a Körmend, vezet az Olaj és az ASE

2010.04.27. 20:28
Simon Balázs (jobbra) hiába küzdött, csapata kikapott Szolnokon (Fotó: Veres Viktor)
A férfi kosárlabda NB I-ben a negyeddöntő harmadik mérkőzéseivel folytatódott a rájátszás. A Körmend harmadszor is legyőzte a Falcót, így bejutott a legjobb négy közé. Az Atomerőmű sokáig hátrányban volt a Kecskemét ellen, de az utolsó negyedben nyújtott remek játékának köszönhetően 75–63-ra nyert, és 2–1-re vezet az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharcban, akárcsak az Albacompot legyőző Szolnok. A később kezdődő ZTE–Sopron meccsen Louis Hinnant triplája döntött a hazaiak javára.

SZOLNOK–ALBACOMP

A Szolnok szombaton végletekig kiélezett hatalmas csatában csupán egy ponttal, 93–92-re kapott ki Székesfehérváron az Albacomptól.

A hasonlóan nagy csata ezúttal elmaradt, az Olaj meglehetősen simán, 101–78-ra győzött.

A hazaiaknak sikerült megakadályozniuk az Albacomp gyors indításait, és az öt öt elleni védekezésben gyakran megoldhatatlan feladat elé állították a vendégeket, míg a Szolnoknál az alapemberek mellett a cserék is sokat hozzátettek a játékhoz.

A szolnoki center, Ousmane Barro és csapattársa, a 28 pontjával a mezőny legeredményesebb dobója címet kiérdemlő Darius Rice kiemelkedett a mezőnyből.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
RÁJÁTSZÁS, NEGYEDDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS
SZOLNOKI OLAJ KK–ALBACOMP KC101–78 (27–21, 23–15, 32–22, 19–20)
Szolnok, 2000 néző. V: Valovics, Benczur, Hegedűs T.
SZOLNOK: FODOR M. 8/6, Alekszics 5/3, Vesztergom 4, BÁDER 13/3, BARRO 24. Csere: Váradi 4, Grebenár 1, RICE 28/15, SZABÓ P. 11/3, Sonyák, Cseh 3/3. Edző: Pór Péter
ALBACOMP: SIMON B. 17/6, Hanga  4, TOYA 17/6, Lee 7, Banks 19/3. Csere: Keller 2, Bódi 8, Farkas A. 4, Fodor K., Madár, Antal. Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása. 5. p: 10–15. 10. p: 27–19. 16. p: 41–27. 28. p: 74–51. 35. p: 86–68
Kipontozódott: Grebenár (34. p), Banks (34. p)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–1 a Szolnok javára.
STATISZTIKA
Mezőnybeli dobószázalék: 33/62 : 28/68; 53% : 41%
Büntetők dobószázaléka: 24/26 : 17/23; 92% : 74%
Lepattanók: 34:34
Legtöbb lepattanó: Barro 8, ill. Lee 11
Legtöbb gólpassz: Fodor 9, ill. Simon 11
Pór Péter: – Úgy gondolom, hogy az első félidőben mutatott jó védekezésünknek és jó ritmusú támadójátékunknak köszönhetően szereztünk 14 pontos előnyt. A harmadik negyedben cserejátékosaink vezérletével is növelni tudtuk a különbséget. Ezáltal kulcsjátékosainkat pihentetni tudtuk.
Szrecsko Szekulovics: – Nem játszottunk jól, ráadásul nagy különbségű vereséget szenvedtünk. A szolnoki csapat különösen az első félidőben mutatott agresszív játékával növelte előnyét. Pozitívum, hogy játékosaim nem adták fel, és a befejező játékrészben is hajtottak, de nem tudtuk megszorítani vendéglátóinkat.

ZTE–SOPRON

A ZTE hétvégén nagyon megszenvedett a győzelemért Sopronban, és ezúttal sem volt könnyű dolga az alapszakaszgyőztes és kupagyőztes zalaiaknak.

Szombaton két ponttal, ezúttal pedig hazai csak eggyel nyert a Zalaegerszeg úgy, hogy még az utolsó percben is vezettek a vendégek. A mérkőzést Louis Hinnant hajrában elengedett triplája döntötte el.

Az amerikai bedobó nem csak ezzel a triplájával játszott főszerepet a meccsen, hiszen összesen 19 pontig jutott, de Calvin Watson is jól játszott, ő 17 pontot szórt.

Az amerikai légiósok a másik oldalon is remekeltek: a Matthew Knight (28 pontjával a mezőny legeredményesebb dobója lett), Donta Richardson, Charles Brooks trió 64 pontig jutott, rajtuk kívül viszont még csak tíz fölé sem jutott senki a Sopronból.

A ZTE újabb sikerével 3–0-ra megnyerte a párharcot és várja a Szolnok–Albacomp csata győztesét.

FÉRFI KOSÁRLABDA, NB I
ZALAKERÁMIA-ZTE KK–SOPRONI KC  83–82 (21–23, 25–19, 19–21, 18–19)
Zalaegerszeg, 1800 néző. V: Bodnár, Kapitány, Márton
ZTE: HINNANT 19/6, WATSON 17/9, Kámán 10, Wilson 9/6, TREPÁK 14. Csere: Tóth Á. 5, Gáspár 5/3, Timberlake 4, Baki. Edző: Völgyi Péter
SOPRON: RICHARDSON 19/9, BROOKS 17/3, Molnár 7/3, Szabó 9/3, KNIGHT 28. Csere: Keresztes 1, Halmai 1, Gombás, Pojbics. Edző: Meszlényi Róbert
Az eredmény alakulása. 6. p: 11–19. 15. p: 34–32. 25. p: 60–52. 35. p: 77–70
Kipontozódott: Szabó (37. p), Kámán (39. p)
Völgyi Péter: – A legfontosabb, hogy három nulla, ezzel nyertünk két-három napot következő ellenfelünkkel szemben. Az előttünk álló héten pihenünk, kezeljük a sérüléseket, és sokkal jobb teljesítményt fogunk nyújtani az elődöntőben.
Meszlényi Róbert: – Szezonunk egyik legjobb mérkőzése volt, köszönet a szurkolóknak, akik egész évben kitartottak mellettünk, nagy eredményt értünk el. Sajnálom, hogy nem szólt az utolsó támadásunknál a játékvezetők sípja, pedig egyértelmű volt.
 Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–0 a ZTE javára

ATOMERŐMŰ–KECSKEMÉT

A Kecskemét szombaton magabiztos, jó játékkal tizenkétpontos győzelmet aratott a bajnok felett, és ma az ASE csarnokában is jól kezdett.

Pakson a kiegyenlített első játékrészt követően a második negyedben elhúzott Kecskemét, már tíz ponttal is vezetett Sztojan Ivkovics csapata, a nagyszünetben kilenc pont volt a különbség a két gárda között.

A vendégeknél elsősorban Csorvási Milán és Ian Johnson járt élen a pontszerzésben, míg a másik oldalon a harmadik negyedben Anthony Dill kilenc perc alatt tíz pontot szerzett. Az amerikai légiós és a három negyed alatt 15 pontot szerző Horváth Ákos „tartotta meccsben” a bajnokot, az utolsó játékrész előtt 56–54-re felzárkózott az ASE.

Az utolsó negyedre teljesen elkészült az erejével a Kecskemét, a negyedik játékrészben mindössze hét pontot szerzett, ezt pedig kihasználta az Atomerőmű. A paksiak végül 75–63-ra győztek, és 2–1-re vezetnek az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharcban. A hazai győzelemben az említettek mellet Tory Walker is fontos szerepet vállalt, aki főleg az utolsó tíz percben remekelt.

ATOMERŐMŰ SE–KECSKEMÉTI KSE 75–63 (23–22, 10–24, 21–10, 21–7)
Paks, 1100 néző. V: Hartyáni, Török, Szilas
PAKS: Mészáros Z. 2, Kiss Zs. 2, HORVÁTH Á. 20/18, Clark 6, DILL 14/3. Csere: WALKER 15/9, LaGrange 7/3, Gulyás 7/6, Panta, Medve 2. Edző: Horváth Imre
KECSKEMÉT: Ross 10/6, Wittmann 5/3, Williams 2, I. JOHNSON 11/3, Bencze 6. Csere: CSORVÁSI 11, Marciulionis 7/3, Tóth N. 6/3, Dénes 5/3, Szabó T., Csabay. Edző: Sztojan Ivkovics
Kipontozódott: Mészáros Z. (40. p)
Az eredmény alakulása. 5. p:  10–10. 7. p: 19–12. 9. p: 19–19. 12. p: 26–28. 18. p: 31–43. 20. p: 33–46. 22. p: 39–46. 25. p: 48–52. 29. p: 54–56. 32. p: 57–56. 36. p: 69–59. 39. p: 73–63.

STATISZTIKA
Mezőnybeli dobószázalék: 25/49 (51%), ill. 21/57 (37%)
Büntetők dobószázaléka: 12/20 (60%), ill. 14/14 (100%)
Lepattanók: 32, ill. 29
Legtöbb lepattanó: Horváth Á., LaGrange, Walker 6-6, ill. I. Johnson 6
Legtöbb gólpassz: Mészáros Z. 6, ill. Ross 5
 Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–1 az Atomerőmű javára.
Horváth Imre: – Az első félidőben a támadásokban eladott labdákból kontragólokat dob a Kecskemét című játékot játszottuk... A szünet után kevesebbet hibáztunk, s mivel az akarásunkkal egyáltalán nem volt gond, ismét fordítani tudtunk.
Sztojan Ivkovics: – Hartyáni Zsolt játékvezetőt megkérjük, hogy hivatalos úton adjon magyarázatot a második félidei fújásra, a sportszerűtlen és technikai hibákra, amelyeket kaptunk. Csapatomnak gratulálok, megint becsületesen küzdöttek és harcoltak!

KÖREMND–FALCO

A Körmend és a Falco ezúttal sem volt egy súlycsoportban. Sabáli Balázs tanítványai hét perc után már tízpontos előnyben voltak, és a játékrész hajrájában Jermaine Thomas triplája után már 26–10-re is vezettek a hazaiak, akik a második negyedben folyamatosan növelték előnyüket.

A Körmendből ezúttal Ferencz Csaba vállalta magára a vezérszerepet, de a meghatározó játékosok közül többen is kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtottak, aminek fölényes, 93–68-as győzelem lett a vége. A Körmend 3–0-s összesítéssel jutott a legjobb négy közé, és az ASE–Kecskemét csata győztesével találkozik majd.

MJUS-FORTRESS KÖRMEND–FALCO-SZOVA KC SZOMBATHELY 93–68 (28–14, 15–24, 24–12, 26–18)
Körmend, 2200 néző V: Földházi, Ádám, Király
KÖRMEND: THOMAS 20/12, FODOR G. 15/6, FERENCZ 26/24, SCOTT 14, Aliakszejev 10. Csere: Németh 1, Tóth G., Booker, Boldizsár 2, Kutasi, Trummer 2, Hegedüs 3/3. Edző: Sabáli Balázs
FALCO: Kálmán 13/3, FRAZIER 20, Pankár 2, Wilson 15, DIES 15. Csere: Hajmásy, Kazlauskas, Borszéki 3. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 5. p: 15–8. 7. p: 23–10. 13. p: 31–19. 19. p: 41–38. 22. p: 43–40. 25. p: 58–44. 32. p: 73–52. 38. p: 91–65
Kipontozódott: Tóth G. (35. p)
Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–0 a Körmend javára
Sabáli Balázs: – Megfizettük a tanulópénzt márciusban a Falco ellen. Gratulálok ellenfelünknek, Nikola Laziccsal nagyon összeállt a csapatuk! A második negyedben visszahoztuk a Falcót, de Ferencz Csabi helyretette a dolgokat.
Nikola Lazics: – Teljesen megérdemelten nyert a Körmend. Nem koncentráltunk, nem volt jó a játékunk ritmusa. De újra el kell mondanom, hogy nem voltak azonosak a feltételek a párharc előtt. Lehetetlen helyzet, hogy a kupadöntő után néhány nappal kellett játszanunk, és sérültjeink is voltak. A Körmend ilyen játékkal a döntőig menetelhet.