Férfi kosár NB I: a PVSK 100 közelébe jutott a Körmend ellen

2019.05.09. 18:45
A PVSK hazai pályán 98–85-re legyőzte az éllovas Körmendet a férfi kosárlabda NB I középszakaszának csütörtöki játéknapján, a felsőház 8. fordulójának mérkőzésén.

A pécsiek az első nyolc triplakísérletükből hetet beszórtak, az első félidő hajrájában több mint húsz ponttal vezettek, és az irányítást végig kézben tartva nyerték meg a mérkőzést.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ, FELSŐHÁZ, 8. FORDULÓ
PVSK-VEOLIA–EGIS KÖRMEND 98–85 (32–21, 24–18, 23–21, 19–25)
Pécs, 1000
néző. V: Cziffra, Ádám, Goda
PÉCS: PONGÓ MÁTÉ 23/21, TAYLOR 23/3, CSIRICS 21/15, BUDIMIR 12, Horti B. 6. Csere: Demeter A. 8/3, Wright, Bíró L. 3/3, Dragasevics 2, Berkics B., Olasz. Edző: Csirke Ferenc
KÖRMEND: THAMES 23/9, BRADFORD 11, Price 11/9, Hammonds 11/3, Delas 7/3. Csere: Csorvási 7, FERENCZ 15/15, Takács K. Edző: Matthias Zollner
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–2. 6. p.: 16–6. 13. p.: 38–23. 17. p.: 48–30. 23. p.: 64–41. 26. p.: 72–44. 33. p.: 81–66. 37. p.: 89–70
Kipontozódott: Price (35. p.)
Csirke Ferenc:
– Remek volt a támadásunk és az első három negyedben a védekezésünk is, hiszen huszonnyolc ponttal is vezettünk. Jól reagáltuk le a megbeszélteket, és várjuk a Szolnok győzelmét a Jászberény ellen, hogy az utolsó fordulóban ki-ki meccset játszhassunk utóbbival.
Matthias Zollner: – Csak hét felnőttjátékost tudtam rotálni, ez kevés a Pécs nagyon fizikai kosárlabdája ellen, ráadásul remekül kontrollálták a mérkőzés ritmusát is a hazaiak.