Nagyon mélyről hajrázta vissza magát a ZTE

2010.04.24. 20:24
A fehér mezes kecskemétiek egyenlítettek az Atomerőmű elleni párharcban (Fotó: Szabó Miklós)
Az alapszakasz-második Atomerőmű kikapott Kecskeméten a férfi kosárlabda-bajnokság negyeddöntőjének második mérkőzésén. A körmérkőzéses részt megnyerő Zalaegerszeg is nehéz helyzetbe került, de az utolsó negyedben ledolgozta tetemes hátrányát Sopronban, parázs hajrát követően 79–77-re nyert, és így már csak egy győzelemre van a továbbjutástól. Két felvonás után a Körmend is hibátlan, amely ezúttal idegenben gyűrte le regionális riválisát, a szombathelyi Falcót.

SOPRON–ZALAEGERSZEG

Louis Hinnant közelije után a 7. percben már kilenc ponttal ment a Zalaegerszeg (11–20), ám Szabó Zsolt triplával és zsákolással felzárkózási rohamot indított, és Keresztes Rafael középtávolijával – már a második negyedben – a Sopron befogta vendégét (27–27).

Bár néhány percig még „billegett" az eredmény, Molnár Andrásnak a 17. percben hintett triplájával a hazaiak hosszú időre átvették a vezetést (31–29). Halmai Tamás büntetői nyomán a harmadik negyed 14 pontos hazai előnnyel ért véget.

Hiába látszott eldőlni a meccs, a negyedik játékrész elején 15–3-as szériát produkált a ZTE Trepák Zoltán és Hinnant vezérletével, ami soproni időkéréshez vezetett. Hiába: Kámán Tamás triplájával és Calvin Watson zsákolásával fordított a ZTE (70–73), és bár a Sopron  „közelben maradt", a ZTE meglovagolta a felzárkózás jelentette lélektani előnyt.

FALCO–KÖRMEND

Winsome Frazier duplája után 4–3-ra még a hazaiak vezettek, akkor zsinórban 11 vendégpont következett, és a szakaszt lezáró Fodor Gergely-tripla után már egyszer sem volt előnyben a Szombathely. A második negyed elején Roy Booker triplája után már 25–12 volt az állás, és a Körmend sokáig „egészséges távolságban" tartotta vendéglátóját.

Az utolsó negyedben – a korábban látottakhoz képest váratlanul – szorossá vált a csata, Frazier triplájával, majd duplájával kétszer is hárompontosra csökkent a különbség (62–65, 64–67), ám a hajrára megint megrázta magát a Körmend, amely az elődöntő küszöbére érkezett.

KECSKEMÉT–ATOMERŐMŰ

Bár Ivory Clark triplájával az Atomerőmű szerzett vezetést a szombati mérkőzésen, a következő hét pont a kecskemétieké volt, és a házigazda többé nem is engedte ki kezéből a vezetést. Az első negyed végén egy pontra felkapaszkodott a bajnok, csakhogy Wittmann Krisztián triplája, majd Ian Johnson középtávoli dobása is beakadt a dudaszó előtt.

A Kecskemét már a második negyedben – Ronnie Lee Ross triplájával – elérte a tízpontos különbséget, és ugyancsak Ross volt az, akinek duplájával a 35. percben már 18 ponttal „ment" a hazai csapat. Addig az Atomban egyetlen játékos sem érte el a tízpontos határt.

Az utolsó játékrészt végül hozta a bajnok, ám a 25 pontos Wittmann vezérelte Kecskemét diadalához nem férhetett kétség.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
NEGYEDDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
FALCO-SZOVA KC–MJUS-FORTRESS KÖRMEND 66–74 (10–16,17–23, 18–15, 21–20)
Szombathely, 3000 néző. V: Bodnár,Cziffra, Makoveszky
SZOMBATHELY: Kálmán 9, FRAZIER 21 /6, D. Willson 11, Pankár 2, DIES 12, Cs: Hajmásy 6/6, Kazlauskas 2, Borszéki 3/3. Edző: Nikola Lazics
KÖRMEND: Thomas 5, Fodor G. 3/3, Ferencz 11/9, SCOTT 14, ALIAKSZEJEV 12. Cs: NÉMETH I. 13/9, BOOKER 12/12, Tóth G. 2, Boldizsár 2, Hegedűs. Edző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása: 3. p.: 4–5. 8. p.: 4–15. 4.p.: 14–24. 17.p.: 18–31. 23.p.: 33–44. 27. p.: 38–51. 36.p.: 55–60
Az egyik fél 3. győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Körmend javára.
Nikola Lazics: –Végig futottunkaz eredmény után, a Körmendnek jóval több a minőségi játékosa, hosszabb a kispadja, ez volt a döntő.
Sabáli Balázs: – Az első félidőben remekül hatástalanítottuk a Falco támadójátékát, ennek köszönhetően több mint tízpontos előnyt hoztunk össze. A nagyszünet után agresszívabbá váltak védekezésben a hazaiak, deBooker és Németh pontjai a lehető legjobbkor jöttek.

Soproni KC–Zalakerámia-ZTE KK 77–79 (23–27, 16–8, 28–18, 10–26)
Sopron 1400 néző. V: Valovics, Hegedűs, Jakab
SOPRON: RICHARDSON 15/3, BROOKS 19/9, MOLNÁR A. 14/3, SZABÓ ZS. 14/6, KNIGHT 4. Cs: Keresztes 6, Gombás, Almai 5. Edző: Meszlényi Róbert
ZTE: Hinnant 22/3, WATSON 13/6, K. WILSON 5/3, KÁMÁN 10/6, TREPÁK 14/6. Cs: Gáspár 8/6, Baki, Tóth Á. 2, Timberlake 5. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 6. p.: 9–18. 8. p.: 21–22. 14. p.: 27–27. 18. p.: 35–31. 22. p.: 44–35. 32. p.: 70–58. 36. p.: 70–71.
Kipontozódott: Richardson (40. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a ZTE javára
Meszlényi Róbert: – Megérdemeltük volna a győzelmet, jól harcoltunk, jól játszottunk, de megéreztük egy emberünk hiányát.
Völgyi Péter: – A palánk alatt gyengélkedtünk, de szerencsére rutinos játékosaink hozták magukat, és a végén sikerült a győzelmet is megszereznünk.

KECSKEMÉTI KSE–ATOMERŐMŰ 83–71 (22–16, 24–21, 18–12, 19–22)
Kecskemét, 800 néző. V: Pálla, Kapitány, Szabó G.
KECSKEMÉT: ROSS 18/3, WITTMANN 25/18, Dénes 4, I. JOHNSON 12/3, Bencze 5, Csere: CSORVÁSI 10, T. Williams 5/3, Tóth N. 2, Marciulionis, Szabó T. 2
ATOMERŐMŰ: Mészáros 3/3, LaGrange 8/3, Horváth Á. 8, LARK 13/3, Dill 7/3, Csere: Kiss Zs. 3/3, T. WALKER 14/3, Kovács Á. 3/3, GULYÁS 12
Az eredmény alakulása. 5. p.: 13–5. 9. p.: 17–16. 12. p.: 25–16. 16. p.: 35–31. 21. p.: 48–37. 23. p.: 48–42. 24. p.: 56–44. 34. p.: 72–54. 39. p.: 79–69
Kipontozódott: Csorvási (25. p.), Bencze (40. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–1
Sztojan Ivkovics, a Kecskemét szakmai igazgatója: Ha a paksiak továbbra is alábecsülnek bennünket, nagyon kellemetlen perceket fogunk nekik szerezni. Kecskeméten újra csapat született, amely be akarja bizonyítani, hogy nem elégedett meg a nyolc közé jutással.
Horváth Imre, az Atomerőmű edzője: Ismét nagyon sok hibával játszottunk, csakúgy mint az első meccsen. Gondjaink akadtak védekezésben és támadásban is. Azt gondolom, utóbbiban adódtak a nagyobbak.

ALBACOMP–SZOLNOKI OLAJ KK 93–92 (17–23, 24–30, 24–15, 28–24)
Székesfehérvár, 2500 néző. V: Földházi T., Bognár T., Gorka Sz.
ALBACOMP: SIMON B. 19/6, Hanga 11/3, TOYA 27/15, LEE 17/6, Banks 4. Cs: Keller 4, Bódi 11/3, Farkas A., Fodor K., Antal Sz. Edző: Szrecsko Szekulovics
SZOLNOK: Fodor M. 13, Vesztergom 1, ALEKSZICS 12/3, BÁDER 22/3, Barro 19/3. Cs: Rice 16/9, Váradi 9/9, Sonyák, Szabó P. Edző: Pór Péter
Az eredmény alakulása. 4. p.: 7–8. 6. p.: 9–15. 8. p.: 11–21. 12. p.: 21–30. 16. p.: 31–38. 19. p.: 37–47. 22. p.: 48–53. 25. p.: 54–59. 28. p.: 58–63. 31. p.: 68–68. 34. p.: 76–72. 37. p.: 86–80
Kipontozódott: Toya (35. p.), Alekszics (36. p.), Vesztergom (37. p.)
Szrecsko Szekulovics: – Görcsösen játszottunk az első félidőben, ez főleg a védekezhésünkön látszott, igaz, a dobásaink sem sikerültek maradéktalanul ebben a szakaszban. Megzavarta a csapatot, hogy teljesen más szisztémára kellett átállni, de szerencsére a második játékrészre már elkaptuk a védekezés ritmusát, és támadásban is feljavultunk.
Pór Péter: – Győzelmi esélyt szalasztottunk el, az első félidőben kifejezetten jól játszottunk, és biztosan vezettünk, ám a harmadik negyedben sajnos engedtük az Albacompnak, hogy játssza a saját játékát. Felpörögtek, gyors indításokból érték el pontjaikat, a végén jól szedték a támadólepattanókat, ezt pedig a magas embereink nem tudták megakadályozni.