Nagy csatában pécsi siker Szegeden

2010.03.05. 20:29
A MiZo Pécs 2010 idegenben 74–68-ra győzött a Szeviép-Szeged ellen a női kosárlabda NB I 20. fordulójának rangadóján. A baranyai csapat – amely ősszel Pécsen is nyert a szegediek ellen – ezzel nagy lépést tett az alapszakasz megnyerése felé.

A labda itt a Szegedé lett, ám a győzelmet végül a Pécs szerezte meg (Fotó: Török Attila)

Ősszel a Pécs 71–61-re nyert otthonában a Szeged ellen, és most, a Tisza partján is jobban kezdett, a Szeviép csak a harmadik percben jegyezte első kosarát.

A különbség folyamatosan nőtt a két együttes között, a 8. percben Vajda Anna duplájával már több mint tíz ponttal vezettek a vendégek (8–19).

A második negyed elején Horváth Zsuzsanna tett a legtöbbet azért, hogy csökkenjen a szegediek hátránya, de hiába dobott előbb egy hármast, majd értékesített egy ziccert, a Pécs tartani tudta a tíz pont körüli távolságot.

Az első félidő záró perceiben aztán Fürész Emőke büntetőivel mégis közelebb kerültek a szegediek ellenfelükhöz, húszpercnyi játék után 31–36-ot mutatott az újszegedi sportcsarnok eredményjelzője.

A harmadik játékrészben tovább folytatta a felzárkózást a hazai csapat, amely 36–37-nél már csak egy pontra volt riválisától, ám az egyenlítés nem jött össze neki, legalábbis ebben a negyedben.

Az utolsóban már igen – a szokás szerint igen aktív Iva Ciglar kosarával álltak 0–0 után ismét egálra a felek –, ám sokáig nem örülhettek a szegedi szurkolók, mivel a Pécs rövid idő alatt ismét nyolcpontos vezetésre tett szert.

Az utolsó percnek 66–60-as előnnyel vágott neki a Pécs, amely ezt meg is tartotta, így értékes győzelmet aratott egyik legnagyobb riválisa otthonában, egyben nagy lépést tett az alapszakasz megnyerése felé.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
20. FORDULÓ
Szeviép-Szeged–MiZo Pécs 2010 68–74 (11–23, 20–13, 16–13, 21–25)
Szeged, 1500 néző. V: Bodnár, Cziffra, Frányó
SZEGED: Ciglar 9, NÉMETH B. 13/3, FÜRÉSZ E. 21/6, Sipaviciuté 2, Zserzserunova 4 Csere: Kajdacsi 2, HORVÁTH ZS. 14/9, Laczi 3/3
PÉCS: IVÁNYI 12, Fegyverneky 6, RAKSÁNYI 4, BUJDOSÓ 10, OHLDE 18, Csere: Quigley 4, MAZZANTE 9/9, Vajda 11/3, Turóczi
Az eredmény alakulása. 7. p.: 8–19. 19. p.: 27–32. 24. p.: 36–37. 31. p.: 49–49. 33. p.: 49–57. 37. p.: 60–63.
Kipontozódott: Zserzserunova (35. p.), Kajdacsi (39. p.), Sipaviciuté (40.)
BENCZE TAMÁS, a Szeged edzője: – A centerjátékunk miatt nem ment úgy sem a támadás, sem a védekezés. Annak hiányában ez egy nagyon jó eredmény.
FŰZY ÁKOS, a Pécs edzője: – Boldog és büszke vagyok, magas szintű taktikai fegyelemmel játszottunk, jól viseltük a tét nagyságát, a kulcspillanatokban remek megoldásokat választottunk, a végjátékban is higgadtak maradtunk.
BEAC-ÚJBUDA–BSE 66–78 (18–30, 19–14, 14–22, 15–12)
Városmajor, 100 néző. V: Szilas, Menyhárt
BEAC: Pusztai 4, Horváth Sz. 4, ZSÁMÁR 15, Halasi 4, Kisvári 2. Cs: Katona 5, Magyar 4, Szamosi 8/3, CSICSAI 14/3, Gróf 4, Guti 2, Cseh-Szombathy. Edző: Balogh Judit
BSE: KOCSIS 15/3, Simon 3/3, TIBA 12/12, Hegedűs 8, VARDA 25/3. Cs: Fülep 4, Gadnai 2, Vincze 9. Edző: Farkas Sándor
Az eredmény alakulása. 2. p.: 2–6. 6. p.: 16–19. 12. p.: 22–32. 15. p.: 31–34. 21. p.: 39–48. 28. p.: 49–65. 32. p.: 51–70. 38. p.: 61–74
Balogh Judit: – Nagy kérdés, hogy jövőre lesz-e ennek a meccsnek visszavágója.
Farkas Sándor: – Idegölő mérkőzésen tovább szaporodtak sérülésből eredő gondjaink. Simon Zsófiának az első percben kifordult a bokája, sérülten folytatta a játékot. A vizsgálatok után derül ki mennyire komoly a sérülése.