Megvan a Sopron első idegenbeli sikere

2011.11.30. 22:02
A Sopron női kosárlabdacsapata 76–67-re győzött az eddig nyeretlen Tarbes vendégeként a női Euroliga B-csoportjának mai mérkőzésén. A magyar bajnoknak négy vereség mellett ez volt a harmadik győzelme az aktuális sorozatban.

Krivacsevicsék megtörték rossz idegenbeli sorozatukat (Fotók: Tumbász Hédi – archív)

Az idegenben az utóbbi időszakban nem remeklő Sopron a Tarbes-hoz látogatott, amelynek otthonában szüksége lett volna a győzelemre a jó pozíció eléréséhez, hiszen a franciák eddig mindegyik fellépésüket elveszítették.

SÚLYOS GYŐRI VERESÉG

Az első negyedben 29–7-es hátrányba került, és utána is képtelen volt felvenni ellenfele tempóját a Győr női kosárlabdacsapata a Valencia otthonában, s végül 80–43-as vereséget szenvedett. A Rába-partiak továbbra is az A-csoport utolsó helyén állnak. Az első helyezést győzelmével megtartó Valencia erős kezdés után a második félidőre visszavett, csupán arra figyelt, hogy tovább növelje a különbséget magyar ellenfelével szemben. A zöld-fehérek legjobb dobója Quanitra Hollingsworth volt, az amerikai center 13 pontig jutott az 55 dobásából csupán 15-öt a gyűrűbe juttató győrieknél (talán az egyetlen üde színfolt a büntetőzés volt a vendégek játékában, 13 kísérletből csak egyszer hibáztak).

A soproniak jól kezdtek, 11–6-ra vezettek a mérkőzés kezdetén, ám a folytatásban Naura El Gargati és Alexandra Montgomery vezérletével feljebb zárkózott a hazai csapat, sőt fordított is.

A vendégektől Olekszandra Kurasovát lehetett elsősorban ponterős játéka miatt dicsérni, a szünetig így fej-fej mellett haladtak a felek, hol az egyik, hol a másik csapat vezetett, félidőnél épp 41–41-et mutatott az eredményjelző.

A fordulás után Székely Norbert csapata fokozatosan szakadt el ellenfelétől, miután Krnjics Szara és Horti Dóra is belelendült a pontgyártásba, Fegyverneky Zsófia pedig jól mozgatta a csapatot.

Az utolsó negyedre négypontos előnnyel fordult a Sopron, s ezt a folytatásban is sikerült megőriznie, sőt az utolsó percekben még további öt pontot hozzá is tettek a különbséghez a mieink, így 76–67-re nyertek.

A Sopronnak idegenben ez volt az első, míg összességében a harmadik győzelme az idei kiírásban.

A csoport másik meccsén a Perfumerias Avenida hazai pályán kapott ki a lengyel Polkowicétől 85–78-ra. A hazai cspaatban szereplő Vajda Anna négy percet játszott a mérkőzésen és két lepattanót gyűjtött.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
B-CSOPORT, 8. FORDULÓ
TARBES GB (francia)–UNIQUA EUROLEASING SOPRON 67–76 (20–22, 21–19, 12–16, 14–19)
Tarbes, 700 néző. V: Barth (német), Tislenco (moldáv), Williams (walesi)
SOPRON: Fegyverneky 8, ZAVECZ 11, KURASOVA 20/6, Krivacsevics 5, HORTI 12. Cs: Krnjics 13, FŰRÉSZ 5, Szabó Fanni 2, Licskai. Edző: Székely Norbert
TARBES: Salagnac 9, A. MONTGOMERY 14, Lepron 4, EL GARGATI 14, Cata-Chitiga 8. Cs: Miljkovics 10, Preiss 6, Drljaca 2, Arrondo. Edző: Pascal Pisan
Az eredmény alakulása. 3. p.: 4–8. 4. p.: 6–11. 7. p.: 16–13. 9. p.: 18–18. 13. p.: 26–29. 17. p.: 37–33. 20. p.: 41–41. 25. p.: 43–47. 27. p.: 49–51. 29. p.: 49–57. 32. p.: 55–61. 37. p.: 61–68. 39. p.: 61–72
Székely Norbert: – Nagyot küzdöttünk, örülök, hogy idegenben sikerült nyernünk.
A csoport másik meccsén: Perfumerias Avenida (spanyol)–Polkowice (lengyel) 78–85