Másodszor szenvedett vereséget a címvédő

2010.08.31. 22:47
Szkorcanitiszék ereje elveszett a török kezek gyűrűjében (fotó: Action Images)<br />
A t&ouml;r&ouml;k kos&aacute;rlabda-v&aacute;logatott a m&eacute;rkőz&eacute;s nagy r&eacute;sz&eacute;ben vezetve, magabiztosan győzte le G&ouml;r&ouml;gorsz&aacute;got a hazai vil&aacute;gbajnoks&aacute;gon, &iacute;gy tov&aacute;bbra is őrzi veretlens&eacute;g&eacute;t. A &bdquo;f&eacute;lholdasok&rdquo; 76&ndash;65-re győzt&eacute;k a hell&eacute;neket. A c&iacute;mv&eacute;dő spanyolok a franci&aacute;k ut&aacute;n a litv&aacute;nokt&oacute;l is veres&eacute;get szenvedtek, a csoport harmadik j&aacute;t&eacute;knapj&aacute;n 76&ndash;73-ra kaptak ki balti ellenfel&uuml;ktől.

A keddi játéknapon csak a C- és a D-csoportban rendezek mérkőzést. Oroszország megizzadt Elefántcsontpart ellen, de végül hat ponttal győzött, míg Puerto Rico első meccsét nyerte meg Kína ellen (84–76).

A csoport esti mérkőzésén Törökország végig vezetve, magabiztosan győzte le a nagy rivális Görögországot 76–65-re, miután a hellének kulcsemberei közül többen elmaradtak a várakozástól, a hazaiak közül pedig Ersan Ilyasova kiemelkedőt nyújtott 26 pontjával.

A másik szextett egy egyértelműnek tűnő mérkőzéssel kezdődött, és Új-Zéland könnyed győzelemre is váltotta a papírformát, miután 108–76-ra legyőzte Libanont köszönhetően Kirk Penney 26 pontjának. Penney korábban Litvániát 37, Spanyolországot 21 ponttal szórta meg…

Franciaország is gyakorlatilag egy embernek, Nicolas Batumnak hálálkodhatott győzelméért, a húzóember 24 pontot szórt a kanadaiaknak, amire nagy szüksége is volt a franciáknak, ugyanis más játékos nem jutott 10 pont fölé. A franciák végül 68–63-ra nyertek, Kanada harmadszor szenvedett vereséget.

A címvédő spanyolok az est másik rangadóján elszenvedték második vereségüket is a világbajnokságon, hiába vezettek ugyanis az első negyed után, sőt még harmadikat követően is 11 ponttal, a hajrára teljesen leálltak a ponttermeléssel, és a balti válogatott Linas Kleiza vezérletével a fordítani tudott, újabb 76–73-as sikerével a háta mögött várhatja a következő, Franciaország elleni összecsapását.

FÉRFI KOSÁRLABDA-VB, TÖRÖKORSZÁG
C-CSOPORT, 3. FORDULÓ
Oroszország–Elefántcsontpart 72–66 (17–12, 17–18, 19–14, 19–22)
Ld: Mozgov 19, Kaun 13, Fridzon 9, ill. Koné 16, Edi, Lamizana 14-14
Puerto Rico–Kína 84–76 (20–21, 24–16, 19–20, 21–19)
Ld: Vassallo 22, Barea, Peavy, C. Lee 13-13, illetve Ji Csianlian 24, Vang Zsizsi 17, Szun Jue 12
Görögország–Törökország 65–76 (15–22, 24–19, 12–24, 14–11)
Ld.: Burukisz 15, Szkorcanitisz 9, Diamantidisz 8, ill. Ilyasova 26, Asik 12, Erden 10
D-CSOPORT, 3. FORDULÓ
Új-Zéland–Libanon 108–76 (32–16, 19–16, 30–24, 27–20)
Ld: Penney 26, Abercrombie 23, P. Jones 13, ill. el-Hatib 18, Abdelnur, Fahed 12-12
Franciaország–Kanada 68–63 (15–15, 13–13, 18–20, 22–15)
Ld.: Batum 24, Diaw, Gelabale 8-8, ill. Kendall 15, Olynyk 12, J. Anderson 11
Spanyolország–Litvánia 73–76 (22–11, 21–24, 21–18, 9–23)
Ld.: M. Gasol, J. Navarro 18-18, R. Fernández 13, ill. Kleiza 17, Pocius, Maiulis 13-13