Küzdött a Fradi, de nem bírt a Péccsel otthon

2010.12.12. 20:03
Az FTC keményen küzdött, de a Pécs így is nyert (Fotó: Mirkó István)
A Pécs 2010 62–57-re megverte a Nanette-FTC-t idegenben a női kosárlabda NB I alapszakaszának vasárnapi, késő délutáni mérkőzésén. A Sopron magabiztosan győzött a BEAC-Újbuda ellen, míg a Szolnok majdnem elszórakozta az Atomerőmű ellen megszerzett előnyét.

Nehéz mérkőzés várt a Ferencvárosra vasárnap délután: a tabella második helyén álló Péccsel csapott össze, amely csütörtökön a Wisla Kraków elleni, Euroligában elszenvedett vereséggel hangolt a mai összecsapásra.

A vendég pécsiek kezdték jobban a meccset, és hatpontos előnybe kerültek az első negyed végére, ám a 13 pontig jutó Danijela Varda, valamint a 12 ponttal záró Darida Csilla és a 11 pontot szerző Hegedűs Rita vezette Fradi a félidőre egyenlített, és az utolsó játékrész előtt csak egy pont volt a hátránya.

Az utolsó negyedben azonban a pécsiek hajráztak jobban, és így megnyerték a mérkőzést. A vendégektől Kelsey Griffin volt a legeredményesebb 17 pontjával, míg Sara Krnjic 16 pontig jutott, Bujdosó Nóra pedig 14 ponttal zárta a találkozót.

A Sopronnak nem okozott gondot a BEAC-Újbuda legyőzése: az Euroliga-résztvevő együttes a 17 pontig jutó Amber Holt vezérletével győzött 82–68-ra. A meccs pályaválasztója a BEAC volt, de a fővárosiak felajánlották a helyszíncserét az Euroliga-meccsre készülő MKB-nak, így Sopronban rendezték az összecsapást.

A Szolnok is nagy különbséggel, 79–66-ra győzött az Atomerőmű ellen, de az eredmény nem tükrözi hűen a játék képét. A 21 pontig jutó Milica Cvetanovic vezette szolnokiak a félidőre majd' húszpontos előnyre tettek szert, de a harmadik negyedben visszakapaszkodtak a Medgyessy Dóra (17 pont) vezette vendégek, és csak egy pont volt a hátrányuk, ám a hajrában már nem tudták tartani a tempót.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 15. FORDULÓ
NANETTE-FTC–PÉCS 2010 57–62 (11–17, 19–13, 14–15, 13–17)
Kőbányai út, 300 néző. V: Ádám, Gorka
FTC: DARIDA 12/3, Ruják 8, Szlimák 5/3, HEGEDÜS R. 11/3, VARDA 13. Csere: Fülöp K. 2, Reiner 2, Kováts N. 4 Edző: Farkas Sándor
PÉCS: Iványi 7, Fegyverneky 2, Quigley 2, GRIFFIN 17/3, KRNJICS 16. Csere: Sarok, NAGY-BUJDOSÓ 14, Raksányi 4, Turóczi. Edző: Zseljko Djokics
Az eredmény alakulása. 5. p.: 0–9. 8. p.: 10–15. 14. p.: 19–28. 17. p.: 26–28. 25. p.: 38–32. 31. p.: 44–49. 34. p.: 46–54. 37. p.: 53–57. 39. p.: 55–62
Kipontozódott: Fegyverneky (33. p.), Raksányi (36. p.)
Farkas Sándor: – Rosszul kezdtünk, aztán rendeztük a sorokat. Sikerült átvennünk a vezetést, a záró negyedben elkövetett pár hiba vezetett a vereséghez.
Zseljko Djokics: – Nagyon kedves számomra ez a csarnok. Itt mutatkoztam be az élvonalban, s most is kulcsfontosságú győzelmet arattunk, amely bizonyítja a lányok mentális erejét.

SZOLNOKI NKK–ATOMERŐMŰ KSC 79–66 (29–20, 21–12, 5–22, 24–12)
Szolnok, 200 néző. V: Bognár, Jurák
SZOLNOK: RISTIC 15/9, Boskovics 13/6, Pungor 2, SERBÁN 19, CVETANOVICS 21. Cs: Rubold 3/3, SZONDY 6, Kmézics D. Edző: Mészáros Zoltán
SZEKSZÁRD: MEDGYESSY 17/9, Demeter 4, Szemerédi 7, JEVTUSENKO 13, Turcsinovics 8. Cs: SZAVERCSENKO 6, Vincze V. 6, Tamás 3/3, Vincze A. 2, Tajkov. Edző: Ujhelyi Gábor
Az eredmény alakulása. 5. p.: 20–11. 8. p.: 24–16. 14. p.: 40–24. 18. p.: 46–30. 24. p.: 55–41. 28. p.: 55–49. 34. p.: 66–59. 38. p.: 73–64
Kipontozódott: Jevtusenko (38. p.)
Mészáros Zoltán: – Fantasztikus első félidő után átaludtuk a harmadik negyedet, de a záró felvonásban megmutattuk, hogy ki a jobb csapat.
Ujhelyi Gábor: – Köszönöm a korrekt játékvezetést, és gratulálok a szolnoki csapatnak.

BEAC-ÚJBUDA–MKB EUROLEASING SOPRON 68–82 (15–27, 14–28, 16–15, 23–12)
Sopron, 350 néző. V: Tóth K., Horváth A.
BEAC: Szász 8, ZSÁMÁR 14, Kisvári 2, Kárász 8, Bagi. Cs: Katona Zs. 4 Cseh–Szombathy, Guti 7/3, Horváth Sz. 9, Horváth E., KATONA Sz. 16/6. Edző: Balogh Judit
SOPRON: HONTI 4, VARGA ZS. 8, HOLT 17, Krivacsevics 8, TAMANE 10. Cs: Adankó 4, Ambramzon 12/3, Doncsecs 4, Czinder 7, Böröndy 6, Licskai 2. Edző: Székely Norbert
Az eredmény alakulása. 3. p.: 4–10. 6. p.: 4–19. 8. p.: 11–25. 13. p.: 20–33. 15. p.: 22–42. 18. p.: 24–50. 23. p.: 37–55. 26. p.: 37–64. 34. p.: 54–76. 38. p.: 60–80
Kipontozódott: Guti (38. p.)
Balogh Judit: – Egy jó meccs, stangli, rétes, jó kávé – vasárnap délutánra nem is kell több.
Székely Norbert: – Fontos volt ez a mérkőzés, hogy pihenhessenek játékosaim a szerdai meccs előtt. Köszönjük a fővárosiaknak, hogy másodszor is eljöttek Sopronba.