Kosár-vb: ausztrál összeomlás, francia bronzérem

2019.09.15. 11:48
Evan Fournier (középen) és Franciaország bronzérmes lett (Fotó: AFP)
A nagyszünet után feltámadt és fordított Franciaország Ausztrália ellen a Kínában zajló férfi kosárlabda-világbajnokságon, így az európai csapat történelme során másodszor lett vb-bronzérmes.

Fáradtan, a Spanyolország ellen kétszeri hosszabbítás után elveszített elődöntő után érkezett meg a Franciaország elleni bronzmérkőzésre Ausztrália, amely remekül kezdte a találkozót. Egy 5–0-s roham után végig kézben tartotta a mérkőzést az ausztrál együttes, az első két negyedben 5-8 pontos fórban kosárlabdázott. Sőt, a nagyszünetet követően fokozta a tempót, 15 ponttal (25–40) is vezetett már.

Ezután azonban megtört a lendület, Franciaország folyamatosan zárkózott, a záró negyed elején pedig a vezetést is átvette (47–46). Az utolsó percekben már nem is engedte ki a kezei közül, így az európai együttes történelme során másodszor lett vb-bronzérmes. Mezőnymutatóban ugyan az ausztrálok (46.3 százalék) jobbnak bizonyultak a franciáknál (37.9), de 17-ből csak négy triplát dobtak be, míg ellenfelük 21-ből kilencet, valamint hattal több labdát adtak el, és a büntetőket is gyengébb százalékkal értékesítették.