Kosár Spanyol Kupa: Hangáék hosszabbításban kaptak ki a Realtól

2017.02.18. 21:27
Hanga Ádám 19 pontja sem volt elég a Real Madrid ellen (Fotó: Twitter/Baskonia, NSO)
A Real Madrid hosszabbításban 103–99-re legyőzte a házigazda Baskoniát a kosárlabda Spanyol Kupa elődöntőjében.

Fülsiketítő füttyszó övezte a Real bemutatását, majd a negyeddöntő sztárja, az amerikai Shane Larkin triplája nyitotta a meccset. A csereként érkező Andrea Bargnani dobott két hárompontost Gustavo Ayón arcába – a mexikói nem is bírta idegekkel az olasz parádés beszállását, a két center majdnem ölre ment a palánk alatt egy büntető „árnyékában”. Hanga eközben egy legenda, Rudy Fernández (az egyetlen játékos a Copa del Rey történetében, aki egynél többször lett MVP) őrzésével múlatta az időt, majd beszórt egy pompás triplát. A 13. percben átvette a Madrid a vezetést, sok hiba volt a Vitoriánál és persze jöttek érdekes, vitatható ítéletek... A 17 éves madridi Luka Doncic fantasztikusan játszott, a szlovén szupertehetség 13 pontot szerzett a félidőig.

Fordulás után már 13 pont is volt a fővárosiak előnye, de többek között Hanga hét méterről dobott triplájával hatra, majd kettőre jött fel a Baskonia, amely elképesztő mértékű biztatásban részesült. El kell ismerni, a háromszoros címvédő kitűnően játszott, sokkal jobban, mint a negyeddöntőben, de Sergio Llull fantasztikus kosarai kellettek, hogy egálra mentse a találkozót a Madrid. Sajnos a lélektani előny – három perccel a vége előtt még hét ponttal Hangáék vezettek – így átkerült a Realhoz, amely aztán rutinból hozta a túlórát, akárcsak csütörtökön…

Hanga Ádám 32 percet töltött a pályán a Baskoniában, ezalatt 19 pontot dobott és négy lepattanót szerzett.

FÉRFI KOSÁRLABDA, SPANYOL KIRÁLY-KUPA, NYOLCAS DÖNTŐ
NEGYEDDÖNTŐ
Saski Baskonia–Iberostar Tenerife 90–81 (22–15, 23–19, 16–21, 29–26)
Legjobb dobók:
Larkin 26/6, Hanga 16/6, ill. Grigonisz 23/9, Bogrisz 18
Real Madrid–Andorra 99–93 (15–23, 18–20, 23–16, 30–24, 13–7) – h. u.
Valencia–Gran Canaria 88–72
Barcelona–Málaga 82–70
ELŐDÖNTŐ
SZOMBAT
Saski Baskonia–Real Madrid 99–103 (20–15, 15–29, 29–24, 25–21, 10–14) – hosszabbítás után
Barcelona Lasse–Valencia 67–76