Kosár Adria-liga: nagyot küzdött a Szolnok, de kikapott

2015.01.09. 21:40
Sztrahinja Milosevics 14 pontig jutott a Szkopje ellen (Fotó: Korponai Tamás)
Nagyot küzdött a Szolnoki Olaj a macedón MZT Szkopje ellen a férfi kosárlabda Adria-ligában, de három ponttal kikapott a Tiszaligeti Sportcsarnokban.

A Szolnok az első négy percben 10–11-ig tartotta a lépést a Szkopjéval, de a negyed második felében 12 pontos hátrányba került. A második tíz percben megpróbált visszakapaszkodni, de hiába jöttek a triplák Sztrahinja Milosevicstől és Sergerio Gipsontól, a Szkopje sem lassított, maradt a nagyszünetre a 12 pontos különbség (38–50).

Sőt, a Szkopje a második félidő elején 16 pontosra növelte előnyét, s innen kellett visszakapaszkodnia a magyar csapatnak. Az utolsó periódus előtt Lazeric Jones duplájával sikerült tíz ponton belülre kerülni, és a felzárkózás a negyedik negyedben is folytatódott. Négy perc alatt 63–71-ről 70–71-re jött fel az Olaj (ezúttal Jones triplájával), de a vezetést nem sikerült átvenni, Gipson elrontotta a maga hárompontos kísérletét.

Az utolsó percben 73–74-nél két büntetőt is elhibázott a Szkopje, de az ellentámadás során Jones elveszítette a labdát, és a macedónok kétpontossal büntettek, beállítva a végeredményt.

FÉRFI KOSÁRLABDA ADRIA-LIGA
17. FORDULÓ

ADRIA-LIGA
SZOLNOKI OLAJ KK–MZT SZKOPJE (macedon) 73–76
(18–30, 20–20, 18–15, 17–11)
Szolnok, 1150 néző. Vezette: Glisics (szerb), Rutesics, Dragojevics (montenegróiak)
SZOLNOK: L. JONES 19/3, Vojvoda 5/3, MILOSEVICS 14/6, Keller 10, Báder. Csere: Lee 2, Wittmann 6/3, Somogyi G., Gibson 14/6, Brkic 3/3
SZKOPJE: Cvetkovics 6, Szinovec 7, S. SEHOVICS 14/12, LUCSICS 20/9, Szamardzicski 11. Csere: DIXON 10/3, KLASSEN 8, Nikolovszki, Mekics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–11. 8. p.: 16–22. 15. p.: 31–41. 18. p.: 32–46. 24. p.: 49–54. 28. p.: 54–64. 34. p.: 63–71. 38. p.: 73–69. 40. p.: 73–74
Kipontozódott: Sehovics (36. p.), Keller (38. p.)