Kiütés: a Körmend huszonnégyet vert a Kecskemétre

2010.12.04. 17:39
Nagyon könnyed, 90–66-os győzelmet aratott az MJUS-Fortress-Körmend férfi kosárlabdacsapata a Kecskeméti KSE ellen az NB I 10. fordulójában.

(Fotó: Fuszek Gábor)
Németh (17) védekezésben és támadásban is vezér volt: 21 ponttal ő lett a legeredményesebb (Fotó: Fuszek Gábor)

A Körmend–Kecskemét első félidejében mindössze két játékos tudott eljutni kétszámjegyű pontig, Németh István (15) és Marcus Moore (11) – ennek megfelelően a vasiak viszonylag magabiztos előnyt is tudtak kovácsolni.

Az első negyed 25–18-as eredménye után Németh tripláinak köszönhetően 33–20-ra megugrott a Körmend, és bár Siriscevic gyorsan dobott öt pontjával csökkentette a különbséget, a házigazdák visszaállították a jelentős előnyt – szünetben 47–33-as körmendi vezetést mutatott az eredményjelző.

A második félidőre hatalmas energiával jöttek ki a házigazdák, és a 26. percre húszpontosra, 59–39-re hízlalták az előnyt. A kecskemétiek megpróbálták behúzni a kéziféket, de nem sikerült nekik: a Körmend egy kis hullámvölgy után visszaállította a „vastag” előnyt, az utolsó negyedben pedig már azt csinált, amit akart.

Németh, Moore és Bell semlegesítésével nem boldogultak a kecskemétiek, a 34. percben pedig a húsz pontot is meghaladta a Körmend előnye. A vége közte huszonnégy (90–66), a kifejezetten gyengén játszó Kecskemétnek – amelyből a legeredményesebb játékosok is csak 11 pontig jutottak – esélye sem volt. A Körmend diadalát elsősorban a Németh, Moore, Bell trió jó játéka garantálta: a három kulcsember összesen 60 pontot vállalt a 90-ből.

Szolnokon a papírformának megfelelően 93–80-as sikert aratott az Olaj férfi kosárlabdacsapata a Falco-SZOVA ellen.

A Szolnok az első félidőt 45–34-es előnnyel zárta, köszönhetően elsősorban Báder Márton hatékony játékának (14 pont, 6/8 mezőnymutató). Az esélytelenebbnek tartott Falco kifejezetten jól tartotta magát, így a hazaiaknak nagy erőket kellett mozgósítani a viszonylag nagy előny megszerzése érdekében.

Báder a második félidőben is jó teljesítményt nyújtott, végül 25 ponttal zárt, közben szedett 6 lepattanót is – az Olajból hatan dobtak legalább tíz pontot. A Falco a 23 pontot dobó Gosa kosaraival próbálta tartani magát, és héttel meg is nyerte a harmadik negyedet – volt, hogy négyre is feljött! – , de az utolsó játékrészben meghajolt a szolnoki hajrá előtt. Győzelmével az Olaj 9–1-es mérleggel áll az élen.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
10. FORDULÓ
MJUS-FORTRESS KÖRMEND–T.O.M. CONTROLL-KECSKEMÉT 90–66 (25–18, 22–15, 19–16, 24–17)
Körmend, 2000 néző. V: Vígh, Pálla, Török
KÖRMEND: MOOORE 20/3, NÉMETH 21/12, Ferencz 11/9, BELL 19, Dies 5. Csere: Boldizsár, Ruják 7/3, Hegedűs 2, Trummer 3/3, Dávid 2, Sömenek
KECSKEMÉT: Wittmann 10, LaGrange 11/3, Dénes 9/3, Orsulic 8, Bencze 11. Csere: Csorvási 6, Lakatos, Siriscevic 11/3, Cseh, Csabay
Kipontozódott: Boldizsár (32. p.), ill. Orsulic (34. p.), Csorvási (36. p.)
Az eredmény alakulása, 3. p.: 6–6. 8. p.: 21–14. 12. p.: 30–18. 18. p.: 45–28. 24. p.: 21–14. 12. p.: 30–18. 18. p.: 45–28. 24. p.: 56–37. 27. p.: 61–39. 28. p.: 62–49. 33. p.: 74–51. 38. p.: 88–63.

STATISZTIKA
Mezőnybeli dobószázalék: 30/53 : 22/61 (57% : 36%)
Büntetők dobószázaléka: 20/31 : 17/22 (65% : 77%)
Lepattanók: 25 : 33
Legtöbb lepattanó: Bell 11, ill. Bencze, Dénes 7–7
Legtöbb gólpassz: Moore 11, ill. Wittmann 3
Sabáli Balázs: – A szezonban talán most játszottunk a legjobban. A stabil védekezés megadta az alapot a jó támadójátékhoz. Nem volt sok rádobásunk, de hatékonyan találtunk. Örülök Németh Isti remek teljesítményének.
Sztojan Ivkovics: – Most is csak azt mondhatom, hogy büszke vagyok a csapatomra. Szerintem jól játszottunk, de meg kell tanulnunk az ilyen mérkőzéseket is megnyerni.

SZOLNOKI OLAJ KK–FALCO SZOVA KC-SZOMBATHELY 93–80 (23–19, 22–15, 18–25, 30–21)
Tiszaligeti Sportcsarnok, 3000 néző. V: Györffy, Benczur, Farkas G.
SZOLNOK: TROTTER 15/3, HORVÁTH Á. 10, Budimir 11/3, Clark 12/3, BÁDER 25. Cs: Vesztergom, TREPÁK 12/6, Fodor M. 5/3, Grebenár 3. Szakmai igazgató: Pór Péter
SZOMBATHELY: KÁLMÁN 13/6, Simon L. 9/3, K. THOMAS 16, GOSA 23/3, Aliakszejev 7. Cs: Pankár 7/3, Hajmásy, Borszéki 5/3, Szanati. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 4. p.: 8–8. 8. p.: 19–15. 14. p.: 25–21. 18. p.: 37–32. 25. p.: 52–45. 28. p.: 58–53. 34. p.: 76–66. 38. p.: 84–74
Kipontozódott: Trepák (40. p.)
Pór Péter:Csapatként játszva sikerült legyőznünk a feljövőben lévő Falcot, köszönjük közönségünk szűnni nem akaró buzdítását, és várjuk őket kedden is a Szentpétervár elleni meccsen.
Nikola Lazics: Kemény, jó mérkőzést játszottunk, sajnos volt néhány perc kihagyásunk, amit a szolnokiak kíméletlenül kihasználtak.