Kikapott a Kaposvár Fehérváron, élen az Alba

2012.11.10. 20:36
A rangadó után már az éllovast ünnepelhette a fehérvári publikum (Fotó: Tumbász Hédi)
A férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján a tabella első két helyezettje csapott össze egymással Fehérváron, és az Alba óriási csatában, a hajrában a maga javára fordítva a mérkőzést, nyert 80–77-re, így a két csapat helyet cserélt a táblázat élén. A Zalaegerszeg hosszabbítás után győzött Szegeden, a Falco otthon gyűrte le a Jászberényt, az Atomerőmű Debrecenben oktatta a sereghajtó Factumot, a Pécs pedig a Sopron ellen örülhetett hazai pályán.

A mezőnyben egyedüliként nyeretlen Factum az Atomerőműt fogadta hazai pályán, ám a debrecenieknek most sem jött össze a sikerélmény, sőt ezúttal ötven pontig sem jutottak el, így teljesen megérdemelt a paksiak húszpontos sikere.

A vendégeknél Lorenzo Williams 17 pontig jutott, mellette Tóth Ádámot lehet még kiemelni 10 pontja miatt. Érdekesség, hogy a hazaiaknál négy játékos is elérte a legalább tíz pontot, ám a legeredményesebb Dejan Mladenovics is csupán 12-ig jutott, miközben a Mladenovics, Pettie, Helmeczi, Carter kvartetten kívül a többi játékos mindössze 6(!) pontra volt képes.

A Pécs a Sopront fogadta, és ugyan a vendégek jól kezdtek, s Filip Barovics egészen 26 pontig tornázta fel a teljesítményét, a kispadról kevés támogatás érkezett a kezdőknek, így a hazaiak folyamatosan átvették az irányítást. Alexander Legion ráadásul fel tudta venni a lépést Baroviccsal, és csupán három ponttal maradt el tőle, így a második félidőben gyakorlatilag felőrölte riválisa ellenállását a Pécs, és nyert 90–79-re.

A nap rangadóját Fehérváron rendezték, ahol a forduló előtti éllovas Kaposvár az Albával nézett farkasszemet. A mérkőzés óriási csatát hozott, egyik csapat sem tudott meglépni a másiktól, az első félidőben inkább a vendég somogyiak domináltak – a második negyed közepén vezettek nyolc ponttal is –, míg a fordulás után inkább a hazaiak.

A harmadik negyed végére Wood Brandon vezérletével átvette a vezetést az Alba, a Kaposvár azonban még bő három perccel a vége előtt is vezetett Christopher Dunn kosara után hat ponttal. Szabó Zsolt azonban visszahozta a fehérváriakat, és nyerő embernek bizonyult, még ha a mindent eldöntő büntetőket Brandon is értékesítette. Az Alba 80–77-es sikere azt jelenti, hogy a két csapat helyet cserélt a tabellán, és jelenleg a fehérváriak állnak az élen.

A nap legkiélezettebb csatájára Szegeden került sor, ahol csak a hosszabbítás döntött a Zalaegerszeg javára. A ZTE nagy fölényben játszott az első félidőben, a szünetben 18 ponttal vezettek a vendégek, a Szedeák azonban nem adta fel a harcot, és a kiemelkedőt nyújtó Anthony Gurley főszereplésével utolérte ellenfelét, és kiharcolta a ráadást. A szegediek erejét azonban felőrölte a felzárkózás, Gurley sem tudott betalálni a hosszabbításban, így Gáspár Dávid sikeres büntetőinek köszönhetően végül nyertek a zalaiak.

Végig izgalmas harcot hozott a Falco és a Jászberény egymásnak feszülése is: a szombathelyiek végül kicsikarták a győzelmet, ám alaposan meg kellett izzadniuk érte, hiszen nemcsak a szünetben, de még az utolsó negyed előtt is előnyben volt a vendégcsapat. A folytatásban azonban nagyon összeállt a hazaiak védekezése, és Jonathan Levy pontjai győzelmet értek. A vendégeknél Rastko Dramicsanin volt nagyon elemében: 32 pontjával a mérkőzés legjobbjának bizonyult.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
7. FORDULÓ
ALBA FEHÉRVÁR–KAPOSVÁRI KK 80–77 (21–21, 14–18, 25–16, 20–22)
Székesfehérvár, 1800 néző. Vezette: Vígh, Hegedűs, Jakab
ALBA FEHÉRVÁR: MOORE 16/15, Wood 15, Hollis 5/3, SZABÓ ZS. 19/6, Keller Á. 4. Csere: LEKLI 10, Bódi 4, Supola 5/3, Medve 2. Edző: Dzunics Braniszlav
KAPOSVÁR: DUNN 30/3, Drahos, SWANSTON 20/6, Hendlein 7/3, Spica 15. Csere: Dávid G. 5, Kiss K., Szőke. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–9. 7. p.: 14–14. 8. p.: 14–21. 10. p.: 21–21. 15. p.: 24–33. 19. p.: 35–35. 24. p.: 42–41. 27. p.: 52–45. 34. p.: 62–63. 37. p.: 67–72. 39. p.: 78–77
Dzunics Braniszlav: – Nagyon szoros meccset játszottunk, az első félidőben nehezen találtuk a ritmust, de a szünet után már kicsivel többet tudtunk kezdeményezni. Aztán a végjátékban már csak be kellett volna dobni a büntetőket, ugyan ezeket nem értékesítettük, s az ellenfélnek volt egy kis esélye, de a szerencse mellénk szegődött.
Fekete Ádám: – Sajnos, nem tudtunk győzni, ennek ellenére büszke vagyok a csapatomra. Végig jó mérkőzést játszottunk, gratulálok a fehérváriaknak. Igaz, a végén szerencséjük volt néhány távoli dobással, s ezzel tudtak nyerni.
PÉCSI VSK-PANNONPOWER–SOPRON KC 90–79 (18–21, 26–22, 25–18, 21–18)
Pécs, 800 néző. Vezette: Földházi, Bognár T., Söjtöri
PÉCS: LOESING 12/3, KOVÁCS P. 12/6, Legion 21/3, TÓTH N. 7/3, HENDLEY 17. Csere: Bödör, Nagy K. 4, Bíró 6/6, Csabay 9/9, Halász Á. 2. Edző: Csirke Ferenc
SOPRON: J. THOMAS 19/6, WISE 14/6, Molnár A. 2, Tóth G. 9/3, BAROVICS 25/3. Csere: Vesztergom 6/6, Gombás 4. Edző: Meszlényi Róbert
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–7. 6. p.: 11–11. 13. p.: 25–24. 17. p.: 33–31. 23. p.: 51–47. 26. p.: 61–51. 33. p.: 71–66. 37. p.: 81–73
Csirke Ferenc: – Óriásit küzdöttünk, ilyenkor mindig elgondolkodom azon, melyik az igazi arcunk. Fiatal csapat vagyunk, sok türelem kell hozzánk mindenki részéről.
Meszlényi Róbert: – Nagyon sok eladott labdánk volt, a Pécs nagyon agresszíven védekezett. Nálunk most nem volt olyan ember, aki átlendített volna minket a holtpontokon.
SZOVA-TREND OPTIKA KC SZOMBATHELY–TOP COP SECURITY JÁSZBERÉNY 96–91 (22–24, 23–23, 23–29, 28–15)
Szombathely, 2300 néző. Vezette: Farkas G., Boros, Makovsky
SZOMBATHELY: KÁLMÁN 15/9, LEVY 22/6, Jancsikin 2, IVOSEV 15/9, FEY 23. Csere: Harazin 12, Will 7/3, Szanati, Váradi B., Simon L. Edző: Bencze Tamás
JÁSZBERÉNY: László 4, RAKITS 18/6, SOÓS 19/15, MARKOVICS 14, DRAMICANIN 32/9. Csere: Szabó P. 2, Török R., Horti B. 2. Edző: Földi Sándor
Kiállítva: Soós (34. p.)
Bencze Tamás: – Elsősorban védekezésben nem találtuk magunkat, így a Jászberény ritmusában játszottunk. Amikor ezen változtatni tudtunk, akkor el is dőlt a mérkőzés. Nem véletlen, hogy ilyen előkelő helyen állnak a jászberényiek a bajnokságban, így még jobban örülök a győzelemnek.
Földi Sándor: – Csak annyit akarok mondani, hogy a játékvezetők a Soós ellen ítélt két sportszerűtlen hibával gyakorlatilag eldöntötték a mérkőzést.
NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK–ZALAKERÁMIA-ZTE KK 99–101 (17–20, 17–32, 33–19, 25–21, 7–9) – hosszabbítás után
Szeged, 600 néző. Vezette: Győrffy, Ádám J., Szabó G.
SZEGED: FEKETE S. 17/3, GURLEY 29/15, Kiss Zs. 5/3, Dukics 13/3, Csorvási M. 14. Csere: Tanács 8, Vida 6, Jakab, Csorvási L. 7. Edző: Molnár József
ZALAEGERSZEG: COPELAND 20/9, Hudson 11/3, GÁSPÁR D. 20/3, Koma 9, SZIMOVICS 26. Csere: Puszta, Borszéki 3/3, Baki 9/6, Kovács Á. 3/3. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–7. 7. p.: 13–13. 13. p.: 21–28. 18. p.: 32–43. 21. p.: 34–54. 28. p.: 64–65. 32. p.: 75–73. 38. p.: 88–86. 43. p.: 95–96
Kipontozódott: Tanács (30. p.), Csorvási M. (33. p.), Koma (39. p.), Dukics (45. p.), Baki (45. p.)
Molnár József: – Gratulálok a ZTE–nek, nagyon jól felkészült belőlünk, jó lett volna, ha a játékosaim vesztik el a mérkőzést.
Völgyi Péter: – A harmadik negyed megmutatta gyengeségeinket, de tartásunkat bizonyítja, hogy kiélezett helyzetben is helyén volt a szívünk.
FACTUM SPORT DEBRECEN–ATOMERŐMŰ SE 49–69 (10–15, 17–17, 8–19, 14–18)
Debrecen, 250 néző. Vezette: Török R., Frányó, Gorka
DEBRECEN: Mladenovics 12/3, Helmeczi 10/3, Pettis 11/3, Cseh Gy. 2, Carter 10. Csere: Boros, Kovács I. 2, Pék 2, Varga Á. Edző: Jason Okrzesik
PAKS: L. WILLIAMS 17/9, N. WILLIAMS 9/3, Kámán 5/3, Körtélyesi 7, TÓTH Á. 10. Csere: Eilingsfeld 4, Kerpel-Fronius 2, Idlet 8, Kovács Á. 7/3, Illés M., Czinger, Antóni. Edző: Enrique Gutiérrez García
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–11. 13. p.: 12–21. 17. p.: 24–22. 24. p.: 31–33. 28. p.: 35–47. 32. p.: 37–57. 37. p.: 41–64
Jason Okrzesik: – Az első félidőben jól védekeztünk, a nagyszünet után azonban már kevesebb sikerrel tudtuk meggátolni a vendégeket a pontszerzésben. Nagyon kevés kosarat szereztünk. Bízom benne, hogy az új támadási szisztéma, amelyet most gyakorlunk, eredményes lesz!
Enrique Gutiérrez García: – Bár akadtak hibáink, végig hatékonyan védekeztünk, erre bizonyíték, hogy a Debrecen kevés pontot szerzett. Sérülések, betegségek miatt bőven akad problémánk, így számunkra különösen értékes ez a magabiztos siker.
1. Alba Fehérvár 7 5 2 610–522 0.857
2. Kaposvári KK 7 5 2 586–542 0.857
3. Falco-Szova KC Szombathely 7 5 2 619–579 0.857
4. Atomerőmű SE 7 5 2 603–592 0.857
5. Sopron KC 7 4 3 582–559 0.786
6. TOP COP Security Jászberény 7 4 3 585–577 0.786
7. Nyíregyházi KK 7 3 4 563–543 0.714