Jó hajrával a Körmend nyerte a derbit

2010.12.17. 21:17
Rashad Bell (balra) a Körmend legeredményesebb játékosa volt (Fotó: Szabó Miklós)
A Körmend hazai pályán nagy küzdelemben 82–71-re megnyerte a Zalaegerszeg elleni rangadót a férfi kosárlabda NB I 12. fordulójában. A szurkolói rendbontásokkal tarkított mérkőzésen a többnyire az eredmény után futó ZTE az utolsó negyedben még vezetni is tudott, de a véghajrá egyértelműen a hazaiaké volt, akik  megérdemelten győztek.

A zalaegerszegiek azzal a tudattal léphettek pályára, hogy a derbi megnyerésével utolérnék riválisukat. Ezt persze nem szerették volna a körmendiek, akik az első negyedet Emmanuel Dies vezetésével egy ponttal megnyerték, a nagyszünetig pedig tovább növelték előnyüket.

Williams 6

A vasi gárda az első húsz percben 23 duplából csak kettőt hibázott el, elsősorban ennek köszönhette vezetését.

A második negyed utolsó percében a biztonságiakkal összecsapó zalai szurkolók a harmadik játékrészben kissé megnyugodhattak, hiszen csapatuk egy 8–0-s rohanással eltüntette hátrányát, és 47–47-nél Lorenzo Williams triplájával utolérte vendéglátóit.

A Körmend ekkor megálljt parancsolt a ZTE-nek, és a hibázni szinte képtelen Rashad Bell és Dies kosaraival újra vezetést szerzett, újra elhúzni viszont már nem tudott.

Az izgalmakat a záró tíz percben az ismét renitenskedő vendégszurkolók fokozták tovább, bár erről rajtuk kívül valószínűleg mindenki lemondott volna, percekig szünetelt ugyanis miattuk a játék.

A labda 65–62-nél indult újra útjára – miután a rendzavarókat kivezették a teremből –, és a Zalaegerszeg hosszú időt követően visszavette a vezetést. Ez az állapot azonban nem tartott sokáig, a végjáték a pontosabban játszó hazaiaknak sikerült jobban, és végül 82–71-re megnyerték a rangadót.

A prímet mindkét oldalon a légiósok vitték: a Körmendben Bell (23 pont), Dies (22 pont) és Marcus Moore (21 pont) dobta a kosarak többségét, míg a másik oldalon Kevin Thomas (21 pont), Kyle Wilson (20 pont) és Williams (18 pont) tett ki magáért.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
12. FORDULÓ
MJUS-FORTRESS KÖRMEND–ZALAKERÁMIA ZTE KK 82–71 (21–20, 26–19, 14–18, 21–14)
Körmend, 2000 néző. V: Cziffra, Benczúr, Frányó
KÖRMEND: MOORE 21/3, Németh 5/3, Ferencz, BELL 23, DIES 22. Csere: Fodor G. 3, Boldizsár 6, Ruják 2
ZALAEGERSZEG: WILLIAMS 18/9, THOMAS 21/6, Gáspár 7/3, Kámán 5/3, WILSON 20/6. Csere: Baki, Tóth G.,
 Az eredmény alakulása. 2. p.: 2–5. 6. p.: 12–16. 8.12. p.: 25–23. 14. p.: 31–25. 19. p.: 47–35. 23. p.: 47–47. 27. perc: 55–54. 33. p.: 65–66. 38. p.: 71–69.
Sabáli Balázs, a Körmend edzője: – Az első félidőben Dies és Bell révén remekül használtuk ki a palánkok alatti erőfölényünket, a harmadik negyedben néhány fegyelmezetlenség miatt felzárkózott a ZTE, de a hajrában tudtunk újítani.
Völgyi Péter, a Zalaegerszeg edzője: – A kényszerszünet sajnos minket zökkentett ki a ritmusból, a Körmend a hajrában jobban dobott, így megnyerte a mérkőzést.