Hiába futottak az eredmény után: a román rivális öt ponttal nyert Sopronban

2012.11.21. 20:11
Nagyon nem ízlett a románok stílusa a soproniaknak, ki is kapott a Székely-csapat (Fotó: Tumbász Hédi)
A női kosárlabda Euroliga ötödik fordulójában az Uniqa Euroleasing Sopron hazai környezetben ötpontos vereséget szenvedett a román Targovistétől. A Sopron 1/4-es mutatóval, a Targovisté 2/2-vel várja a folytatást.

1. negyed

Jelena Milovanovics triplájával több, mint jól vette kezdetét a találkozó, amely viszont utána rögtön nagy rohanásba csapott: a pontok helyett a technikai hibák és a rossz dobások sora jött el. Az egész pályás letámadással nyitó, a házigazdákat egy az egyezésre kényszerítő vendégek ki-ki csatába bocsátkoztak. Rendre kintről próbálták meg átdobni a védelmet a játékosok mindkét oldalról, ám az irányzékkal itt is, de ott is gond volt. A kikényszerített, kellően nem előkészített dobások a románoknak sikerültek jobban, a Sopron az első negyedben tíz pontig jutó Milovanovics kosaraival tartotta a lépést, mert a vendégek vezetése miatt folyamatosan kapaszkodnia kellett (16–19).

Johnson 5, ill. Marginean, Currie, Robbins 2-2

Az első negyed végére azért már megnyitott „pontzsákot" a folytatásban sem csukták be a csapatok, sőt igencsak szélesre tárták. Rövid orvosi és technikai szünet szakította meg a mérkőzést, Milka Bjelicának eredt el az orra vére – a palánk alatt kapott egyet vétlen, holttérből –, a vérpöttyökkel dekorált pálya takarításba még Fegyverneky Zsófia is beszállt egy feltörlővel. Nem sokkal később Székely Norbertnek időt kellett kérnie, amit a mínusz ötös állás tett indokolttá. A mozgékony Elina Babkina és Gabriela Marginean duóval gyűlt meg a soproniak baja, a két vendégjátékos 11-11 pontot szerzett csapata 26 pontjából. A Sopron durván öt perc alatt majdnem annyi pontot kapott, mint az első negyedben összesen, így hiába termeltek a hazaiak is, folyamatosan hátrányban játszottak. A játékrész végjátékában a Sopron már ismét szorosan ott lihegett a saját ritmusába picit belefáradó ellenfél nyakán (48–51).

3. negyed

KRIVACSEVICSÉK ÉS HORTIÉK ÉRTÉKES SKALPJA
Elszenvedte első vereségét a B-csoportban élen álló olasz Famila Schio, amely a Krivacsevics Tijanával és Quigley Alexandriával megerősített szlovák Kosice otthonában kapott ki tíz ponttal. Krivacsevics 17, míg Quigley 25 percet tölthetett a pályán, előbbi nyolc, utóbbi húsz pontot tett hozzá a kassai sikerhez.

Értékes skalphoz jutott a Horti Dórát foglalkoztató lengyel Wisla Can-Pack is az A-csoportban, miután otthon 12 ponttal nyert az egész sorozat egyik favoritjának számító, eddig hibátlanul menetelő orosz Szpartak Moszkva ellen. A magyar légiósnak három pontja és öt lepattanója volt.

Picit óvatosabbak lettek a támadások, lassult a tempó, kevesebb lett a pont, ennek köszönhetően a felvonás közepére a Sopron átvette a vezetést. Továbbra is Milovanovics volt a soproniak kulcsembere, a légiós sorra szállította a pontokat. A vendégek időkéréssel próbálták meg kifogni a szelet a soproni vitorlából. Sikerrel, a 12–2-es hazai etapot a vendégek feltámadása követte. Így hiába ugrott meg már hét ponttal is a házigazda, a záró rész előtt ismét teljesen nyílt volt a mérkőzés (67–65).

4. negyed

Sokkoló pontokkal visszavette vezetését a Targoviste, a Sopron azonnal időkéréshez folyamodott. A palánk alatti akcióknál és lepattanóknál határozottabbnak bizonyuló vendégeknél volt az előny a végjátékhoz érve, négy perccel a vége előtt öttel mentek. Székely ismét megszakította a játékot, hogy taktikai utasításokkal lássa el a pályán lévőket. A szoros utolsó perc büntetőzést indokolt, de a vendégek nem hibáztak, így összességében megérdemelve nyertek (82–87).

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA, B-CSOPORT, 5. FORDULÓ
UNIQA EUROLEASING SOPRON–MUNICIPAL TARGOVISTE (román) 82–87 (16–19, 32–32, 19–14, 15–22)
Sopron, 700 néző. V: Bayot (belga), Unsworth (angol), Rohacky (osztrák)
SOPRON: Fegyverneky 11/3, Zavecz 2, JOHNSON 23, Krnjics 15, MILOVANOVICS 30/15. Cs: Pál, Licskai, Böröndy 1, Weninger. Edző: Székely Norbert
TARGOVISTE: BABKINA 20/3, Currie 15/3, MARGINEAN 26/3, ROBBINS 10, Bjelica. Cs: Tyihonyenko 5, Miljkovics 1, Matic 8, Stoenescu 2, Hutanu. Edző: George Dikeulakosz
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–4. 7. p.: 10–10. 10. p.: 14–17. 15. p.: 25–34. 19. p.:46–47. 22. p.: 51–51. 26. p.: 59–58. 29. p.: 67–60. 32. p.: 69–70. 36. p.: 72–76. 38. p.: 74–80
Kipontozódott: Zavecz (26. p), Pál (30. p.), Bjelica (37. p.), Fegyverneky (39. p.)
Székely Norbert: – Extrém dolgok történtek ezen a meccsen, amiket edzői pályafutásom során még sohasem láttam. Az azonban biztató, hogy csapatunk nagyon összetartott, és a végéig becsületesen küzdött. Remélem, ez a küzdés az elkövetkező hetekben is megmarad.
George Dikeulakosz: – Az első félidőben mindkét csapatban voltak kiemelkedő teljesítmények. A hazaiak nagy önbizalommal küzdöttek, de a kispadjuk láthatóan rövidebb volt ezen a meccsen. Az utolsó negyedben összeállt a védekezésünk, így sikerült nyerni.