Hazai vereségével a Targoviste kezébe került a Sopron sorsa

2013.01.30. 19:53
Nagyot játszott, de kikapott a Sopron (Fotó: Korponai Tamás)
A női kosárlabda Euroliga csoportkörének 13., utolsó előtti fordulójában az Uniqa-Euroleasing Sopron vendégeként hatpontos győzelmet aratott az orosz Nagyezsda Orenburg (7/4). A soproniak ezzel a maguk részéről letudták szereplésüket a csoportkörben – a záró fordulóban szabadnaposak –, és 3/9-es mérleggel azon izgulhatnak, hogy a továbbjutásért még velük versenyben lévő román Targoviste (3/8) ne nyerjen a záró fordulóban.

1. negyed

A Sopron ugyan 4–0-val kezdte a meccset, de a vendégek ébredéséhez és fordításához három perc sem kellett (6–10). Rendezni tudta azonban sorait a házigazda – mindenek előtt a védekezését –, és szorosan tapadt az előnyét a negyed hajrájáig őrzi Nagyezsdára. Mert az utolsó percnek már egállal vágtak neki a felek, hogy aztán kétpontos vendégelőnnyel fújjanak egyet (16–18).

2. negyed

Jó iramú taktikai csata zajlott a pályán, amelyben a hazaiak egyenrangú partnerei voltak a vendégeknek. Legalábbis másfél percen át, mert 20–20-as állást követően válasz nélkül maradtak az orosz pontok – volt belőlük két perc alatt kilenc –, így Székely Norbert gyorsan időt kért. Az egy sebességi fokozattal feljebb kapcsoló, helyüket sokat és gyorsan változtató Nagyezsda játékosai nehéz feladat elé állították a házigazdákat, akik viszont megkezdték a felzárkózást. Óvatos percek után mindkét palánk alatt záporoztak a pontok, és bár a védekezésüket teljesen megnyitó házigazdák a vezetést is átvették, a nagyszünetre az eredmény megfelelt a játék képének: ikszes lett (37–37).

3. negyed

Időkéréssel dúsított négy perc is eltelt, mire a játékrészben első pontjaikhoz jutottak hozzá a vendégek, 6–0-s etappal picit lélegzethez jutottak a nagy rohanás közepette a Jelena Milovanovics által vezérelt soproniak. Bár leszakítania magáról nem sikerült, tartotta előnyét a házigazda. A palánk alatti területeket kevésbé védték foggal-körömmel a pályán lévők, így elég látványos és gyors volt a mérkőzés. A nagy rohanásba aztán picit megfárasztotta magát a Sopron, így minimális különbségre felzárkózott a rivális (52–51).

4. negyed

Fej-fej mellett haladva felváltva vezettek a csapatok, egyik sem tudott a másik fölé kerekedni, megtippelhetetlen volt, mit hoz a hajrá. Illetve annyi azért látszódott: akár a büntetőzés is belefér, annyira nyílt volt a mérkőzés. A már továbbjutó Orenburg nem tette meg azt a szívességet, hogy félvállról vegye a végjátékot, rutinos játékosai presztízsnek vették, hogy ne kapjanak ki. Az utolsó öt percben már a Sopronnak kellett kapaszkodnia, majd a játékkal abszolút együtt élő, az oldalvonal mellett sasszézó Székely mester mínusz ötnél (60–65) időt kért, három perc sem volt hátra akkor. Sürgette az idő a házigazdákat, akik erőltették a támadások gyors befejezését, az előkészítetlen kinti dobásokat, az egyéni betöréseket, amelyek felemás eredményt hoztak. A végén jöhettek a büntetők, de az gyenge szalmaszálnak bizonyult (68–74).

NŐI KOSÁR, EUROLIGA, CSOPORTKÖR, 13. FORDULÓ, B-CSOPORT
UNIQA-EUROLEASING SOPRON–NAGYEZSDA ORENBURG 68–74 (16–18, 21–19, 15–14, 16–23)
Sopron, 800 néző. V: Milojevic (macedón), Juras (szerb), Rohacky (osztrák)
SOPRON: JOHNSON 21, Fegyverneky 6, Holt 6, MILOVANOVICS 25, Krnjics 2. Cs: Cserny 1, Zsovár 7/3. Edző: Székely Norbert
ORENBURG: MONTGOMERY 13/6, DANILOCSKINA 9/3, Zsedik 11, Perovanovics 8, TAMANE 16. Cs: Bonner 8, Sapova 6/3, Miller 3/3. Edző: Alekszander Vaszin
Az eredmény alakulása: 2. p.: 4–4. 4. p.: 6–8. 8. p.: 10–14. 9. p.: 14–14. 12. p.: 20–20. 14. p.: 20–29. 17. p.: 29–29. 20. p.: 37–36. 23. p.: 43–37. 26. p.: 47–39. 29. p.: 50–48. 32. p.: 54–55. 34. p.: 56–59. 38. p.: 60–65. 40. p.: 64–67
Kipontozódott: Miller (35. p.), Fegyverneky (40. p.)
Székely Norbert: – Nem volt szép játék. Nagyot küzdöttünk, de ennek maradéktalanul nem tudok örülni. Sok hibát követtünk el, és ez megbosszulta magát. A labda nélküli mozgás hiánya vezetett a vereséghez, valamint az, hogy jó néhány alkalommal túlságosan lelassultunk.
Alekszander Vaszin: – Boldog vagyok győzelmünk után, amelyet ebben a remek hangulatú csarnokban értünk el. Az első félidőben hullámzó játékot nyújtottunk, de a nagyszünet után magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, és ha némi szerencsével is, de sikerült nyernünk.