Győzött a Sopron a Valencia ellen

2011.02.04. 21:23
A Sopron a címvédővel is egy csoportba került (Fotó: Mirkó István, archív)
A női kosárlabda Euroliga nyolcaddöntőjének második összecsapásán a Sopron hazai pályán 72–70-re legyőzte a spanyol Valenciát, 1–1-re alakítva ezzel az egyik csapat második győzelméig tartó párharcot.

Remekül kezdte a mérkőzést a Sopron: Honti Kata sorozatban öt pontot szerzett, a magyar csapat pedig állva hagyta riválisát, 5–0-ra vezetett. A későbbiekben azonban összeszedte magát a Valencia, egyenlített, majd fej-fej mellett haladtak a csapatok.

A második játékrészben aztán Krivacsevics Tijana vezetésével átvette az irányítást a Sopron és 34–28-as előnyre tett szert a nagyszünetre.

A Valencia játékosai elsősorban távolról voltak pontatlanok az első félidőben: öt hárompontos kísérletből egyszer sem landolt a soproni gyűrűben a labda. Igaz, a hazaiak is csak egyszer voltak eredményesek „kintről", ám a soproniak mindezt három próbálkozásból érték el. Az első félidőben a Sopron mezőnyből 50 százalékkal célzott, míg a Ros Casares csak 38-cal.

Ahogy az várható volt, az első mérkőzésen 84–56-ra nyerő Valencia játékosai hatalmas elánnal vetették magukat a második félidőbe, aminek nagyon hamar meg is lett az eredménye. A harmadik negyed első kilenc pontját ugyanis a vendégek szerezték, és hamar átvették a vezetést, majd 50–43-ra el is húztak.

Soproni oldalon azonban tudtak újítani, és ismét szorossá tették a mérkőzést: Fűrész Diána hármasa után pedig már 52–51-re vezetett a magyar csapat.

Székely Norbert együttese végül úgy érkezett a mérkőzés hajrájához, hogy nála volt az előny, de sajnos a Valencia lőtávon belül maradt. A vezetést visszavenni azonban már nem tudta...

Honti fél perccel a vége előtt 70–70-nél csak egy büntetőt dobott be, majd megtette ugyanezt Zane Tamane is, de ennek nem lett súlyos ára, a másik oldalon ugyanis jobban remegtek a kezek. A vége: 72–70.

A harmadik, mindent eldöntő mérkőzést szerdán, Valenciában játsszák.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
NYOLCADDÖNTŐ, MÁSODIK MÉRKŐZÉS
MKB-EUROLEASING SOPRON–ROS CESARES VALENCIA (spanyol) 72–70 (13–15, 21–13, 15–23, 23–19)
Sopron, 1200 néző. V: Bulanov (orosz), Kucerova (cseh), Santos (portugál)
SOPRON: HONTI 12/6, Holt 6, COLEMAN 15, Tamane 8, KRIVACSEVICS 21. Csere: Eördögh 4, Németh B. 1, FŰRÉSZ D. 5/3
VALENCIA: Lawson 3/3, Lima 11, DOUGLAS 16/3, Veselá 1, BRUNSON 23. Csere: FERNÁNDEZ 13, Martinez 3, Abromaité, Reis
Az eredmény alakulása. 2. p.:  5–0. 6. p.: 7–6. 9. p.: 11–12. 16. p.: 30–22. 19. p.: 34–24. 26. p.: 39–46. 28. p.: 43–50. 33. p.: 56–53. 38. p.: 66–63. 40. p.: 70–70.
Székely Norbert: Magas színvonalú mérkőzésen tudtunk olyan fordulatszámon pörögni, ami elvárható volt tőlünk. Remélem, hogy ezzel átszakadt egy gát, ami elég lesz ahhoz, hogy Valenciában tudjunk nyerni és bejussunk a legjobb nyolc közé.
Jordi Fernández: Roppant kemény meccset játszottunk, mindkét csapat számára fontos volt a győzelem, de a végjátékban többet hibáztunk a hazaiaknál. Valenciában harcos, elszánt Sopronra számítok, de bízok magunkban.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–1