Győri szélmalomharc a moszkvai förgeteggel

2012.11.08. 19:43
Az UNI Győr női kosárlabdacsapata elszenvedte első vereségét az Euroliga-szezonban: a magyar bajnok csak az első percekben és az utolsó negyedben tudta megnehezíteni a Szpartak Moszkva dolgát, amely végül könnyed győzelmet aratott a 74–56-os vendégsikerrel végződő mérkőzésen.

Hursték (balra) az utolsó percekig küzdöttek, ám ez is csak a tisztes helytállásra volt jó a Szpartak ellen (Fotó: Mirkó István)

Két százszázalékos csapat csatáját hozta Győrben a Szpartak Moszkva vendégjátéka, hiszen az első két fordulóban mindegyik csapat hozta mindkét találkozóján. Ennek ellenére hazai pálya ide vagy oda, a Szpartak számított az összecsapás egyértelmű esélyesének, mégis simán alakult a találkozó.

A Győr gyakorlatilag hat percig tudta tartani a lépést a Szpartakkal, a folytatásban folyamatosan húzott el a moszkvai szupercsapat, és egyre csak nőtt a különbség a két együttes között. Az 5. percben még vezetett is a magyar bajnok, ám mindössze 38 másodpercig sikerült előnyben játszania a hazaiaknak, a vendégek nyomasztó fölénye már a második negyedre kidomborodott.

Pedig még azt sem lehet mondani, hogy az orosz csapat egy-egy sztárja elképesztő napot fogott volna ki, hiszen szünetben még egy játékos sem érte el a tízpontos határt, igaz, a Szpartak nevezettjei közül mindössze ketten nem találtak a gyűrűbe – de hát ezt jelentette a két pad közötti különbség.

A győriektől még Natalie Hurst próbálkozott a leginkább, ám kintről neki sem ment – a zöld-fehérek a 26 percben találtak be először a hárompontosvonalon túlról –, miközben a Szpartak uralta a palánk alatti területeket. Candice Dupree és Natalie Vieru sorra szedte le a lepattanókat, a második félidőben utóbbi pedig a pontszerzésbe is úgy belejött, hogy csapata legeredményesebbjévé nőtte ki magát.

A moszkvaiak a szünetre 17 pontos előnyt építettek fel, ezzel el is döntötték a találkozót, a folytatásban a győriek legfeljebb becsületükért küzdhettek, ám a vendégek a harmadik negyedben még így is tízet tettek közé. Az amerikai Chalysa Shegog ezúttal pocsék napot fogott ki, a győrieknek így leginkább még a gyors ellentámadások révén voltak veszélyesek, ám felállt védelem ellen esélyük sem volt.

A hazaiak becsületére legyen mondva, hogy a záró játékrészben sem adták fel a kilátástalan küzdelmet, és Raksányi Krisztina, illetve Nagy-Bujdosó Nóra révén visszajöttek mínusz húszon belülre, sőt „rákényszerítették” Pokey Chatmant, a Szpartak edzőnőjét, hogy időt kérjen a hajrá előtt. A Győr végül egy pont híján döntetlenre hozta a második játékrészt, a Szpartak 74–56-ra győzött.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
A-CSOPORT, 3. FORDULÓ
HAT-AGRO UNI GYŐR–SZPARTAK MOSZKVA (orosz) 56–74 (14–21, 14–24, 10–20, 18–9)
Győr, 1200 néző. Vezette: Obradovic (bosnyák), Poljansek (szlovén), Pavlov (macedón)
GYŐR: HURST 11/3, Simon 6, Rasheed 2, Nagy-Bujdosó 10, Shegog 8. Csere: Laklóth, Kublina 8, RAKSÁNYI 11, Őri
SZPARTAK: Aguilar 3/3, HAMMON 5/3, AUGUSTUS 11/6, Dupree 8, Yacoubou 4. Csere: Petrovics 7/3, VIERU 19, Beljakova, Baric 1, Kuzina 11/3, Ruzanova 5, Karcsenko
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–7. 5. p.: 10–7. 15. p.: 18–34. 22. p.: 28–47. 26. p.: 33–56. 31. p.: 38–67. 34. p.: 44–70. 37. p.: 52–70.
Fűzy Ákos, a Győr edzője: – Ha egy vereség vállalható, akkor ez az volt. Nagyszerű csapat ellen játszottunk, amely saját profizmusából adódóan nagyon komolyan vett minket. A második félidővel voltam elégedett, amikor a sokat cserélő és végig remek ritmust diktáló ellenfél sebességét fel tudtuk venni és részsikereket tudtunk elérni ellenük.
Pokey Chatman, a Szpartak edzője: – Sosem olyan egyértelmű a győzelem a pálya széléről, mint amennyire látszik. Hiába mondják, hogy mi sztárokkal vagyunk teletűzdelve, mi a védekezésben és a lepattanózásban bíztunk leginkább. A jó védekezéssel tudtuk megakadályozni a Győrt a szoros eredmény elérésétől. A csapat nem csak klasszisokból áll, a cseréknek is óriási a szerepük.