Fontos Sopron-győzelem, feledtethető győri bukta továbbjutással

2013.01.23. 19:02
Rasheed Rita és a Győr vereséggel hagyhatja el Törökországot (Fotó: Szabó Miklós – archív)
Győr egyértelmű, 81–70-es vereséget szenvedett a török Tarsus vendégeként (A-csoport), a Sopron ellenben 65–57-re győzött a román Targoviste otthonában (B-csoport) a női kosárlabda Euroliga szerdai játéknapján. A magyar bajnok a további eredmények alakulása miatt végül továbbjutott, de a soproniak is reménykedhetnek még.

A-CSOPORT
TARSUS BELEDIYESPOR (török)–HAT-AGRO UNI GYŐR 81–70

A győriek jól kezdtek Törökországban, két perccel az első negyed vége előtt öt ponttal vezettek (15–20), csakhogy rövid leblokkolás következett, a hazaiak 13–2-es rohammal büntettek, és kényelmes fórral (28–22) fordultak a második tíz percre. A második negyed hét török ponttal kezdődött, és a pontosabban dobó, mindkét palánk alatt hatékonyabban lepattanózó Tarsus tovább pumpálta előnyét.

A második félidőben folytatódott Fűzy Ákos kényszerűségből átalakított csapatának kínszenvedése, Deniz Colakuglu gyors indítást követően szerzett kosara után megvolt a „közte húsz" is (66–46), majd Melissa Can, a mezőny legeredményesebbje (22 pontnál tartott ekkor) kézbesítette a következő kosarat is.

Noha a meccs az utolsó játékrész kezdetére eldőlt, a győriek nem nyugodtak bele az „agyonverésbe", és 72–48 után egy huszáros 15–0-s rohammal tisztességes távolságon belülre zárkóztak, és kis híján tíz pont alá szorították a különbséget. Bár a magyar bajnok 81–70-re kikapott,a játéknap végére továbbjutónak mondhatta magát.

B-CSOPORT
MUNICIPAL TARGOVISTE (román)–UNIQA EUROLOEASING SOPRON 57–65

Krnjics Sara védőlepattanót szedett, majd odaát kosarat dobott – így kezdődött a mérkőzés, és a villámrajtot vevő soproniak hamarosan már tíz ponttal (2–12) vezettek Romániában. Székely Norbert tanítványai magabiztosan tartották előnyüket, sőt kevéssel növelték is, amiben nagy szerepe volt annak, hogy amíg ők 50 százalékos (16/32) mezőnydobási mutatóval zárták az első félidőt, addig az ellenfél játékosai 25 százalékkal dobtak.

A második félidő Shenise Johnson duplájával kezdődött (23–37) – a Sopron légiósa a mezőnyből elsőként érte el a tízpontos határt –, csakhogy a Targoviste vette a lapot, és fokozatosan morzsolni kezdte hátrányát. Már csak hat pont volt a különbség (38–44), amikor a soproniaknak sikerült megtörni a hazai lendületet, és az Amber Holt, Cserny Réka páros pontjaival a harmadik negyed végére újra tíz pont fölé hizlalták az előnyt (30–41).

Fegyverneky Zsófia duplája és Holt triplája után megnyugtató különbség alakult ki a csapatok között (42–56), sőt volt 44–60 is, azonban egy tízpontos román csapás izgalmas utolsó pillanatokat készített elő (57–62). Fegyverneky jó büntetőzéssel elhárította a veszélyt, így a soproniak nemcsak visszavágtak a hazai pályán elszenvedett vereségért, de versenyben maradtak a továbbjutásért is.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
A-CSOPORT
TARSUS BELEDIYESPOR (török)–HAT-AGRO UNI GYŐR 81–70 (28–22, 22–15, 20–11, 11–22)
Mersin, 250 néző. V: Dodds (brit), Rainisch (izraeli), Faur (román)
TARSUS: ROBINSON 13, Askin 7/3, Colakoglu 6, MILTON-JONES 24, CAN 24. Cs: Jansone 2, Talaslioglu 5/3, Tabakci, Yildizhan. Edző: Erdal Yegin
GYŐR: HURST 26/6, Rasheed 12/3, Raksányi, Őri 7/3, Dobos Á. 8. Cs: Laklóth 11/3, Simon Zs. 6, Semsei, Nagy D. Edző: Fűzy Ákos
Az eredmény alakulása: 4. p.: 4–9. 8. p.: 15–20. 10. p.: 28–22. 13. p.: 33–22. 15. p.: 37–24. 17. p.: 44–29. 20. p.: 50–37. 29. p.: 66–46. 30. p.: 70–48. 35. p.: 72–63. 38. p.: 81–68
Erdal Yegin: – Noha nincs esélyünk a továbbjutásra, megmutattuk, hogy tudunk jól játszani. Annak ellenére, hogy három fontos játékosa nélkül játszott, szívósan küzdött a Győr.
Fűzy Ákos: – Nagyon rosszul védekeztünk, könnyű kosarakat kaptunk gyorsindításokból és a lepattanóharc elveszítéséből. A második félidőben nagyszerűen küzdöttünk, ami fél siker a mi helyzetünkben.
B-CSOPORT
MUNICIPAL TARGOVISTE (román)–UNIQA EUROLEASING SOPRON 57–65 (9–18, 14–17, 17–16, 17–14)
Targoviste, 1800 néző. V: Mazics (szerb), Mehandiev (bolgár), Kunosic (bosnyák)
TARGOVISTE: Miljkovics 6, Stoenescu 6/6, MARGINEAN 17/3, Robbins 6, MATICS 9. Cs: Pop 2, Ajavon, Tyihonyenko 11, Filip. Edző: Florin Nini
SOPRON: FEGYVERNEKY 9, HOLT 11/3, Johnson 10, Krnjics 11, MILOVANOVICS 15/3. Cs: Cserny 7, Zsovár 2. Edző: Székely Norbert
Az eredmény alakulása: 7. p.: 3–12. 9. p.: 6–16. 15. p.: 16–29. 18. p.: 21–31. 20. p.: 23–35. 24. p.: 31–38. 25. p.: 33–44. 27. p.: 38–44. 30. p.: 40–51. 35. p.: 44–60. 39. p.: 54–60.
Kipontozódott: Johnson (23. p.), Miljkovics (39. p.), Ajavon (40. p.)
Florin Nini: – A Sopron remekül játszott. Nagy árat fizettünk az apró hibákért, elúszott rajtuk a meccs.
Székely Norbert: – Nagyszerű csapatmunkával sikerült nyernünk. Ezúttal valóban az jelentette a különbséget, hogy mi csapatként jobban teljesítettünk.

7. Novi Zagreb (horvát) 10 1 9 684–810 11

A versenykiírás szerint a három csoportból az első négy-négy helyezett és a két legjobb ötödik jut be a következő körbe.