Férfi kosárlabda NB I: vége az alapszakasznak, élen az Atom

MTI MTIMTI MTI
2015.03.07. 20:27
Az Atomerőmű csapata végzett az élen a férfi kosárlabda NB I alapszakaszában.

A paksi csapat a szombati utolsó fordulóban Körmenden győzött.

A középszakaszban az első négy csapat, illetve az Adria-ligában szereplő Szolnoki Olaj játszik a felsőházban körmérkőzéses rendszerben. Az első helyezett Atomerőmű és a Szolnok három, a Kecskemét és a Sopron kettő, a Szombathely pedig egy ponttal kezd.

A középházban az 5–9. helyezett együttesek mérkőznek egymással úgy, hogy az alapszakaszban elért eredményeiket viszik magukkal.

A rájátszásban az 1–8. helyezett csapatok találkoznak a negyeddöntőben. Az alsóházban is körmérkőzések lesznek, majd rájátszás dönt a bennmaradásról.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 24. (UTOLSÓ) FORDULÓ

EGIS KÖRMEND–ATOMERŐMŰ SE 81–88 (17–27, 26–12, 19–27, 19–22)
Körmend, 2000 néző. V: Pálla, Hegedűs, Boros
KÖRMEND: Walker 3, Seals, Ferencz 2, Tóth N. 9/6, RICHARDS 29/9. Csere: Latinovics 9/9, POPADICS 15/6, TÖRÖK 14/9. Edző: Déri Csaba
ATOMERŐMŰ: DUGAT 24/12, Markovics, Evans 11/3, Szabó 9/3, TÓTH Á. 13. Csere: KÖRTÉLYESI 11/9, Baki 5/3, EILINGSFELD 4, Wise 9/3, Medve 2. Edző: Braniszlav Dzunics
Az eredmény alakulása. 8. perc: 5-18. 10. p.: 17-22. 15. p.: 27-33. 19. p.: 41-39. 24. p.: 54-48. 29. p.: 62-63. 32. p.: 64-72. 37. p.: 75-78
Déri Csaba: – Magas színvonalú mérkőzésen, jól játszottunk. Megtaláltuk a külső dobókat, de több játékosunknak nem ment a távoli dobás. Ezzel együtt is nagyon sokat tettünk a győzelemért, de nem jól jöttünk ki a palánk alatti csetepatékból. Érzésem szerint két esetben is fordított ítélet született, egész mérkőzésen nem kaptuk meg a dobás közbeni faultokat, ez is befolyásolta a mérkőzést. Ugyanakkor örülök, hogy ilyen magas színvonalon tudtunk játszani, ugyanakkor sajnálom a csapatot és a közönséget, hogy a nagy erőfeszítés nem vezetett sikerre.
Braniszlav Dzunics: – Gratulálok a csapatomnak, megdolgoztunk a győzelemért. Nüánszok döntötték el a találkozót. Mivel számunkra nem volt tétje a mérkőzésnek, végig higgadtabban tudtunk játszani.

TLI-ALBA FEHÉRVÁR–FALCO TREND OPTIKA KC SZOMBATHELY 102–105 (22–29, 30–25, 18–21, 32–30)
Székesfehérvár, 1200 néző. V: Györffy, Török R., Söjtöry
FEHÉRVÁR: Simon B. 8/6, MITCHELL 24/15, Supola 8, KALVE 24/9, CSORVÁSI 16. Csere: KROMAH 18/12, Tóth P., Juhos 4. Edző: Székely Norbert
FALCO: MARTINICS 32/12, VÁRADI B. 21/9, Perl 14/3, Majsztorovics 7/3, KRSZTANOVICS 20/6. Csere: Will 10/9, Bognár 1, Dukics. Edző: Kálmán László
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–2. 6. p.: 8–10. 9. p: 19–15. 12. p.: 20–15. 15. p.: 34–20. 22. p.: 55–58. 28. p.: 68–72. 35. p: 72–79 38. p.: 97–100
Kipontozódott: Csorvási (40. p.), Majsztorovics (40. p.)
Székely Norbert:
Amikor idejöttem, elkezdtünk építeni egy csapatot, de ez még mindig nem működik. A Falco magabiztosabban nyert annál, mint amit az eredmény sugall, gratulálok a győzelméhez.
Kálmán László: – Nagyon örülök a győzelemnek, mindig nehéz Székesfehérváron nyerni. A hazaiak többször visszajöttek a meccsbe, amiért elismerés illeti őket. Mi megtettük a dolgunkat, csapatként működtünk.

FAIRIUM JÁSZBERÉNYI KSE–MARSO NYÍREGYHÁZI KK 91–69 (25–20, 16–15, 21–14, 29–20)
Jászberény, 500 néző. V: Cziffra Cs., Makovsky Sz., Rácz Zs.
JÁSZBERÉNY: Horváth Á. 11/9, DRAMICANIN R. 23/6, WARE D. 25/12, CSEH GY. 13, Kerpel–Fronius B. 14/6. Csere: Szögi Á. 2, Sonyák B. 2, Nárai B., Mladenovic D. 1, Répási R., Szappanos M. Edző: Bencze Tamás
NYÍREGYHÁZA: Savic B. 5/3, Nagy K. 5, TAYLOR R. A. 17, Kolaric M. 4, VASOJEVIC N. 11/3. Csere: RADENKOVIC M. 21, Molnár M. 4, Helmeczi A. 2, Kósa D. Edző: Sitku Ernő
Az eredmény alakulása: 3. perc: 8–4. 7. p.: 18–12. 13. p.: 29–26. 17. p.: 37–27. 23. p.: 50–41. 27. p.: 56–43. 33. p.: 70–51. 37. p.: 85–65
Bencze Tamás: –
Megfelelően sikerült felkészülnünk a mérkőzésre, pedig tartottam tőle, hogy nagyon fáradtak leszünk, hiszen ez volt egy hét alatt a harmadik találkozónk. Amit elterveztünk, megvalósítottuk, megérdemelten győztünk.
Sitku Ernő: –
Ilyen dobószázalékkal nem lehet mérkőzést nyerni. A húsz triplakísérletünkből csak az utolsó kettő volt jó, amikor már eldőlt a mérkőzés.

MAFC–SOPRON KC 84–77 (22–17, 18–23, 21–12, 23–25)
Tabányi sportcsarnok, 300 néző. V: Földházi, Fodor, Sallai
MAFC: Hunter 21, Lakits 2, Misek 10, Glenn 11, BROWN 24. Csere: Lakosa 7, Faragó 1, Timkó 8, Mócsán, Fodor, Tursics. Edző: Stefan Timbus
SOPRON: Thomas 8, Tóth G. 19, Ruják 8, Dénes 6, BORISOV 18. Csere: Edwards 7, Takács N. 7, Trepák, Molnár M. 4, Bakk. Edző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása. 5. perc: 13–6. 15. p.: 33–16. 25. p.: 45–44. 35. p.: 68–62
Kipontozódott: Thomas (40.), Dénes (40.)
Stefan Timbus:
– Az utóbbi időben jó érzéseim voltak, jó irányba halad a csapatom. Ebben megnyugtattak, mert megint tudtunk mérkőzést nyerni.
Sabáli Balázs:
– A támadójátékunk a külső dobóhatékonyság miatt elég gyengére sikerült, és sérülés miatt csak egy centerrel tudtunk játszani. a támadólepattanókból könnyű kosarakat dobott a második félidőben a MAFC. Mentálisan jó lett volna nyerni a középszakasz előtt, de a bajnokság érdemi része most következik.

ZALAKERÁMIA-ZTE KK–KTE-DUNA ASZFALT 52–95 (11–25, 17–29, 16–20, 8–21)
Zalaegerszeg, 500
néző. V: Kapitány, Farkas G., Praksch
ZALAEGERSZEG:
Dzambics 1, Fekete 4, Mohácsi 15/3, Cohadarevics 13, TAMÍR 15. Csere: Ilics, Velkey 2, Czinger 2. Edző: Milos Sporar
KECSKEMÉT: Kinney 10/6, Pongó Máté 5/3, BAROVICS 17, Ivosev 11/3, DERASZIMOVICS 15/3. Csere: Karahodzsics 8, Kovács P. 6/6, Pongó Martin 7/3, Mészáros 2, Hegedűs 9/9, Keller 2, Kővágó-Laska 3. Edző: Sztojan Ivkovics
Kipontozódott: Cohadarevics (34. p.)
Milos Sporar: –
Megmutatta az edzőtársam, hogy jó edző, semmit sem bízott a véletlenre, mindent megtervezett és ránk kényszerített akaratát. Féltem, hogy egyszer bekövetkezik egy ilyen vereség. A szezont ezzel a sok sérülttel sújtott kerettel kell befejeznünk, hiányzik egy vezér!
Sztojan Ivkovics: – Nekünk minden meccs élet vagy halál, így küzdöttünk ma is. Abban különbözünk a vetélytársainktól – ma is látszódott –, hogy az elmúlt három évben sikerült hét saját nevelésű játékost beépíteni, akit pályára lehet küldeni, négyet kulcsszerepben!

NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK–PVSK-PANNONPOWER 103–100 (21–22, 21–25, 27–26, 34–27)
Szeged, 500
néző. V: Benczur, Frányó, Tőzsér
SZEGED:
JEREMINOV 37/18, Kiss Zs. 6/6, Molnár A. 2, CSIRICS 16/9, BALABAN 27. Csere: Kuntics 5, Mike 8/6, Stefanovics 2. Edző: Nikola Lazics
PVSK: NELSON 24/6, Pahlmblad 14/6, Bíró 3, BUDIMIR 19, Horti 11. Csere: Harazin 6, SZTOJANOVICS 17, Halász 6. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–5. 9. p.: 21–16. 13. p.: 26–31. 18. p.: 38–45. 24. p.: 50–57. 29. p.: 66–73. 34. p.: 78–82. 37. p.: 88–88
Kipontozódott: Harazimn (36. p.), Kuntics (40. p.), Budimir (40. p.)
Nikola Lazics: –
A mérkőzés előtt és közben is sok nehézséggel küszködtünk, de a csapat megmutatta, hogy van karaktere. Akkor is volt tartása együttesemnek, amikor a Pécs tizenöt ponttal vezetett.