Férfi kosár NB I: a ZTE triplái elsüllyesztették az Atomot

MTI MTIMTI MTI
2015.12.18. 21:50
A ZTE hazai pályán 83–69-re legyőzte az Atomerőmű legénységét, míg a PVSK 11 ponttal győzött Kecskeméten a férfi kosárlabda NB I pénteki játéknapján.

A zalaegerszegi meccs legeredményesebb játékosa a ZTE amerikai irányítója, a 23 pontos James Kinney volt. Ő négyszer talált be a triplavonalon túlról, a zalaiak összesen 15 hárompontost juttattak célba.

Kecskeméten a vendég pécsiek – magyar állampolgársággal is rendelkező – szerb kosárlabdázója, Marko Popadics szerezte a legtöbb (22) pontot. A PVSK a legutóbbi négy bajnokijából a harmadikat nyerte meg.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, 12. FORDULÓ

ZALAKERÁMIA ZTE KK–ATOMERŐMŰ SE 83–69 (17–17, 24–17, 21–18, 21–17)
Zalaegerszeg, 1500
néző. V: Frányó, Szabó, Tőzsér
ZTE: KINNEY 23/12, GOVENS 14/6, KERPEL-FRONIUS 17/9, MOHÁCSI 3/3, PANTELICS 17/9. Csere: Gáspár 5/3, Czinger, Fekete V. 3/3, Velkey 1. Edző: Bencze Tamás
ATOMERŐMŰ: DUNN 21/3, Medve 1, Barnies 8, EILINGSFELD 11/3, Tóth Á. 12. Csere: WATKINS 6, Robinson 7/3, Kovács Á. 3/3, Will Edző: Schmidt Béla
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–7. 6. p.: 10–9. 8. p.: 10–15. 13. p.: 26–21. 15. p.: 32–23. 18. p.: 41–27. 21. p.: 45–34. 26. p.: 60–41. 30. p.: 62–52. 32. p.: 64–56. 36. p.: 67–62. 39. p.: 77–67
Kipontozódott: Mohácsi (37. p.), Dunn (40. p.)
Bencze Tamás:
– Ezzel a teljesítményünkkel feltettük az i-re a pontot. Voltak hullámvölgyek is, de a fontos pillanatokban mindig betaláltunk. A Paks nagyon jó csapat, nem véletlenül áll az élen, de megint elhittük, hogy van esélyünk egy ilyen erős csapattal szemben is.
Schmidt Béla: – A ZTE nem lepett meg bennünket, hiszen tudtuk, hogy védekezésben mire számíthatunk ellene. Voltak fellángolásaink, de sokszor ritmustalanul támadtunk, és fegyelmezetlenségek is előfordultak.

KTE-DUNA ASZFALT–PVSK-PANNONPOWER 64–75 (21–18, 13–24, 15–20, 15–13)
Kecskemét, 700
néző. V: Papp P., Minár, Válé
KTE: Alekszander 12/6, Pongó Martin 12/6, Djeraszimovics 8/6, IVOSEV 14, Karahodzsics 9. Csere: Hegedűs G., Pongó Máté 5, Mészáros M. 4, Keller I. Edző: Borisz Maljkovics
PVSK: NELSON 21/6, POPADICS 22/6, Walker 10/6, HARAZIN 8, Horti 9. Csere: Bíró O. 5/3, Antóni, Bödör. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–3. 7. p.: 14–13. 12. p.: 23–24. 16. p.: 29–35. 23. p.: 41–44. 27. p.: 45–52. 33. p.: 57–65. 37. p.: 60–72
Kipontozódott: Harazin (40. p.), Pongó Martin (40. p.)
Borisz Maljkovics: – Megérdemelten nyert a Pécs. Nagyon szerettünk volna a szurkolóinktól győzelemmel búcsúzni ebben az esztendőben, de a gyenge teljesítményünk miatt nem sikerült. A felelősség az enyém, mert nem jól készítettem fel a csapatot a Pécs ellen.
Csirke Ferenc: – A legnagyobb győzelmünket arattuk az idényben. Fegyelmezetten, taktikusan játszottunk, a csapat majdnem tökéletesen végrehajtotta, amit megbeszéltünk. Ebben a szezonban eddig még sohasem adtuk fel, és most ott tartunk, hogy a kezünkben van a saját sorsunk.

1. Szolnoki Olaj KK 11 9 2 932–784 0.909