Férfi kosárlabda NB I: pécsi győzelmével ismét az élen a Szolnok

2011.01.21. 19:48
Tizenegy gólos győzelmet aratott Pécsett a Szolnoki Olaj férfi kosárlabdacsapata az élvonal 14. fordulójából elhalasztott mérkőzésen, és ezzel utolérte a tabella élén az Albacompot, sőt, jobb kosárarányának köszönhetően meg is előzte székesfehérvári riválisát.

A fordulatos pécsi találkozón még percekkel a vége előtt is volt esélye a házigazdának a bravúrra, de a hajrában a szolnokiak rutinból és remek csapatjátékkal megoldották feladatukat. A hazaiaknál Szrecsko Szekulovics vezetőedző többek között néhány légiósa egyénieskedésének tudta be a vereséget.

FÉRFI KOSÁRLABDA-BAJNOKSÁG
14. FORDULÓ (elhalasztott mérkőzés)
PÉCSI VSK PANNON POWERSZOLNOKI OLAJ KK 73–84 (19–18, 24–18, 20–25, 10–23)
Pécs, 1500 néző. V: Pálla, Szabó G., Söjtöri
PÉCS: Glavinics 16/3, Kovács P., El-Amin 16, TÓTH N. 14, EGEMONYE 16. Cs: Hosszú 5/3, Lepsényi, Eilingsfeld 4, Kiss K. 2, Deák. Edző: Szrecsko Szekulovics
SZOLNOK: TROTTER 17/3, HORVÁTH Á. 16/6, BUDIMIR 16/3, Clark 12, Báder 9. Cs: Trepák 2, Fodor M. 7/3, Grebenár 2, Szabó P. 3/3. Edző: Pór Péter
Az eredmény alakulása. 3. p.: 0–6. 6. p.: 6–13. 13. p.: 29–22. 17. p.: 35–31. 23. p.: 47–43. 26. p.: 51–54. 33. p.: 67–65. 37. p.: 71–75
Szrecsko Szekulovics: – A Szolnok minőségi játékosokból álló csapat, nagyon keményen küzdöttünk, de az utolsó negyedben sok hibát vétettünk, a végén Glavinics és El-Amin is inkább a saját statisztikájára játszott, mint a csapat érdekében.
Pór Péter: – A második félidei védekezésünkkel fordítottuk meg a találkozót a nagyon keményen és jól küzdő Pécs ellen.