Férfi kosárlabda NB I: kecskeméti siker a rangadón

2014.03.07. 20:42
A Kecskemét 74–63-ra nyert az Alba Fehérvár ellen a férfi kosárlabda NB I középszakaszában.

A mérkőzés állása a nagyszünetben 27–27 is lehetett volna, ha a Kecskemétnek csak a sikeres hárompontosait, az Albának pedig minden egyes szerzett pontját beszámítják... Mivel ez természetesen nem így volt, 48–27-et mutatott az eredményjelző húsz perc után.

Ramone Moore vezetésével apránként csökkentette a különbséget az Alba, a 29. percben Tóth Norbert hárompontosával már csak 5 pont volt a KTE előnye.

Sztojan Ivkovics szakmai igazgató csapata azonban akkor sem jött zavarba, amikor 5 pontra feljött rá Carlos Frade együttese, mondjuk ehhez az is kellett, hogy Stefanovics Ivan, a szerb-magyar játékos révén a 37. percben gyűrűbe hulljon az 20. perc utáni első kecskeméti hármas... Ezt követte még egy, Marko Djeraszimovics célzott remekül, 68–57 után pedig már nem nagyon maradt nyitott kérdés.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ, 1. JÁTÉKNAP
KTE-DUNA ASZFALT–ALBA FEHÉRVÁR 73–63 (29–15, 19–12, 10–24, 15–12)
Kecskemét, 1000 néző. V: Cziffra, Benczur, Pozsonyi
KECSKEMÉT: WITTMANN 18/9, MÉSZÁROS M. 15/3, DJERASZIMOVICS 21/9, Hegedűs G. 5/3, Karahodzsics 3. Csere: Bencze, Sztefanovics 8/6, Pongó Martin, Pongó Máté 3/3. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics
FEHÉRVÁR: Humphrey, MOORE 12/3, Juhos 2, Barone 4, SOMOGYI 22. Csere: Szanati, Supola 7/3, Tóth N. 9/6, Tóth P. 7. Edző: Carlos Frade
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–3. 6. p.: 19–7. 13. p.: 37–17. 16. p.: 43–22. 23. p.: 50–36. 27. p.: 52–42. 33. p.: 60–55. 37. p.: 62–57.
Kipontozódott: Bencze (34.), Karahodzsics (38.), Moore (40.)
Sztojan Ivkovics, a Kecskemét edzője: – Nikola Jovanovics kiesése nagy érvágás volt számunkra. Lendületesen játszottunk, keményen védekeztünk, fontos volt, hogy igazi csapatként működjünk. A fiataljaink közül valaki mindig kitesz magáért, és ez nagyon sokat jelent.
Carlos Frade, a Fehérvár edzője: – Az első félidőben csak néztük, ahogy a Kecskemét ránk erőlteti az akaratát. A második félidőben több energiát mozgósítottunk, fel is tudtunk zárkózni, de fordítani képtelenek voltunk. A középszakaszban negyven percig kell koncentrálni, csak úgy lehet győzni.