Férfi kosárlabda NB I: Hendlein volt a vezér, Kaposvár-siker

2013.11.15. 20:18
A Kaposvári KK férfi kosárlabdacsapata 79–69-re győzött a Soproni KC ellen az NB I alapszakaszában.

A mérkőzés elején Jonathon Thompson alaposan megszórta a Kaposvárt, többnyire Louis Hinnant válaszolt neki. A Sopron hét ponttal is vezetett, de 10–17-nél leblokkolt, és sorozatban 17 kaposvári pont jött. A Sopron kemény munkával fel tudott zárkózni egész közelre, de a Kaposvár nem engedte ki a kezéből a vezetést. A hajrában Hendlein Roland átvette a hazaiaknál a vezérszerepet (végül 22 pontig és 13 lepattanóig jutott), a hazaiak pedig tíz ponttal győztek, megroppantva a soproni ellenállást.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 8. FORDULÓ

KAPOSVÁRI KK–SOPRON KC 79–69 (25–17, 14–19, 22–17, 18–16)
Kaposvár, 900
néző. V: Cziffra, Szabó G., Fodor A.
KAPOSVÁR: HINNANT 17/6, FODOR M. 12/3, Jancsikin 6/6, HENDLEIN 22
CHISM 17/3. Csere: Kiss K. 3/3, Horváth M. 2. Edző: Fekete Ádám
SOPRON: THOMAS 15/9, THOMSON 19/3, Ruják 13/3, Dénes G. 6, BAROVICS 14. Csere: Takács N., Tóth G., Trepák, Molnár A. 2. Edző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–7. 8. p.: 19–17. 14. p.: 29–19. 16. p.: 37–24. 23. p.: 43–40. 27. p.: 52–48. 34. p.: 68–59. 38. p.: 75–63
Fekete Ádám:
– Egy dobogóra pályázó együttest győztünk le. Mi is a felsőházi rájátszásért küzdünk, úgy érzem, eddig igazoltuk is, hogy ott a helyünk. Ha így folytatjuk, meg is lesz.
Sabáli Balázs: – Jól kezdtünk, de a zóna ellen nem jöttek be a dobásaink. A második félidőben tizenegy eladott labdánk megpecsételte a sorsunkat, no meg az is, hogy tizenöt támadólepattanót ajándékoztunk ellenfelünknek.

1. Atomerőmű SE 7 6 1 582–474 0.929
2. KTE-Duna Aszfalt 7 6 1 516–465 0.929
3. Alba Fehérvár 7 5 2 609–548 0.857
4. Kaposvári KK 8 5 3 627–624 0.813
5. Sopron KC 8 5 3 563–542 0.813
6. FORTRESS Jászberény 7 4 3 556–559 0.786
7. Zalakerámia-ZTE KK 7 4 3 520–523 0.786
8. Naturtex-SZTE-Szedeák 7 3 4 518–554 0.714