Férfi kosárlabda NB I: a ZTE legyőzte a Nyíregyházát

2013.01.13. 20:35
A Zalakerámia ZTE KK férfi kosárlabdacsapata hazai pályán 82–71-es győzelmet aratott a Nyíregyháza ellen az NB I alapszakaszának 16. fordulójában.

A mérkőzés nem úgy indult, ahogy a zalaiak elképzelték: a Nyíregyháza erősen kezdett, eleinte vendégvezetést mutatott az eredményjelző. Jó első negyedbeli hajrájával (és egy Copeland-triplával) a ZTE fordított, de a második negyed közepén megingott, és a nagyszünetre ismét a Nyíregyháza vezetett (35–38).

Bennet Davis kosarával 35–40 volt az eredmény, ekkor azonban a vendégek megtorpantak: amikor legközelebb betaláltak, már 49–40 volt az állás, és a ZTE vezetett. Ezzel a fórral már éltek is a zalaegerszegiek, a vége izgalommentes volt. A triplákat remek százalékkal dobó Copeland 29 ponttal bizonyult a ZTE legeredményesebbjének, Teo Simovic dupla-duplát tett a közösbe, míg a másik oldalon Nelson (21 pont) és Davis (19 pont, 11 lepattanó)túl kevés segítséget kapott.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 16. FORDULÓ
ZALAKERÁMIA-ZTE KK–MARSO-VAGÉP NYKK 82–71 (22–21, 13–17, 27–12, 20–21)
Zalaegerszeg, 1200 néző. V: Vígh dr., Jakab, Balogh Gy.
ZALAEGERSZEG: COPELAND 29/18, GÁSPÁR 13, HUDSON 17/6, Baki 7/3, Simovic 14. Cs: Borszéki, Kovács Á., Puszta 2. Edző: Völgyi Péter
NYÍREGYHÁZA: NELSON 21, Mohácsi 9/6, Berkis 14/12, Davis 19, Boldizsár. Cs: Kaluha 8/6, Mondzinger, Siska. Edző: Ferenczi Tamás

Az eredmény alakulása. 4. p.: 6–10. 7. p.: 12–19. 13. p.: 26–23. 27. p.: 52–42. 34. p.: 68–58. 37. p.: 77–59.
Kipontozódott: Berkis (37.p.)
Völgyi Péter: – Nehezebb meccsre számítottam, mint a szerdai volt. Amíg nem tudtunk ritmust váltani, és agresszívabban védekezni, addig nem volt esélyünk. A harmadik negyedben aztán majdnem a szabolcsi 22 pontot is kiegyenlítettük.
Ferenczi Tamás: – A harmadik negyedben siettettük a támadást, kihagyott kosarainkból a ZTE könnyű kosarakat dobott és elhúzott, a negyedik negyedben is feljöttünk 6 pontra, de eladott labdáinkat és kapkodásunkat újra megbüntették a hazaiak.