Férfi kosárlabda NB I: a végén kiengedve nyert Debrecenben a Pécs

2011.03.06. 20:18
A Pécs azt is megengedhette magának Debrecenben a férfi kosárlabda-bajnokság 22. fordulójának záró mérkőzésén, hogy 19 ponttal elbukja a záró játékrészt, 100–94-re nyert. Bár továbbra is a 9. helyen áll a bajnokságban, ha csütörtökön hazai pályán legyőzni a Kecskemétet a 19. fordulóból elhalasztott mérkőzésen, felzárkózik a 8. helyezett Sopron mellé.

A mérkőzés 34. percében a debreceni Chris Singletary és a pécsi Tóth Norbert együtt mozdult a szabad labdára, összeütköztek, Singletary nagyot esett, mire Tóth ellen faultot fújtak. Mika Turunen, a Debrecen edzője a pálya mellett kérdőre vonta Tóthot, akivel össze is ütköztek, s mindketten hanyatt estek. Tóth ellen technikait fújt a játékvezető, és a kosaras kipontozódott.

FÉRFI KOSÁRLABDA-BAJNOKSÁG
22. FORDULÓ
FACTUM SPORT DEBRECEN–PÉCSI VSK-PANNONPOWER 94–100 (17–30, 22–29, 18–23, 37–18)
Debrecen, 300 néző. V: Hartyáni, Gál J., Fodor A.
DEBRECEN: Kaluha 8/6, Boros 6, Balogh A. 2, MEKONGO 28/3, LANGFORD 19/3. Cs: Sinletary 5, Máté 13/6, TÓTH GÁBOR 13/9, Kovács I. Edző: Mika Turunen.
PÉCS: GLAVINIC 11, Hosszú 5/3, EL-AMIN 34/6, TÓTH N. 8/3, EGEMONYE 18. Cs: Deák 8/6, Szőke 4, Eilingsfeld 4, Kovács P. 2, Kiss Kornél 2, Lepsényi 4. Edző: Szrecsko Szekulovics.
Az eredmény alakulása. 3. p.: 0–9. 13. p.: 21–41. 25. p.: 46–73. 32. p.: 62–82. 35. p.: 76–88
Kipontozódott: Eilingsfeld (32.), Tóth N. (34.), Kaluha (35.)
Mika Turunen: – Rosszul kezdtünk, különösen a remekül játszó El-Amin okozott nekünk sok gondot. A nagyszünet után harcosabb lett a csapat, a negyedik negyedben pedig már jól is játszottunk, amire lehet alapozni, ám a verség miatt szomorú vagyok.
Szrecsko Szekulovics: – Az ellenfél edzője által elkövetett sportszerűtlenség megzavarta a csapatot, így lett a sima meccsből, feszült meccs, ám a lényeg, hogy biztosan nyertünk!